Розробка уроку з математики для дітей з ІПР на тему: "Додавання та віднімання круглих десятків і сотень"..

Про матеріал
Повторення та узагальнення пройденого матеріалу, та вивчення нової теми уроку: додавання та віднімання круглих сотень і десятків.
Перегляд файлу

Урок  математики в 6-А класі для здобувачів освіти з інтелектуальними порушеннями.

 

Тема: Додавання та віднімання круглих десятків і сотень.

 

Мета: Формування предметних компетентностей: навчити учнів виконувати додавання та віднімання круглих сотень і десятків, використовувати свої вміння при розв’язанні задач і прикладів; розвивати мислення, мовлення, вміння виділяти головне та робити висновки.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: розвивати пізнавальний інтерес, планувати власні дії, виховувати самостійність, оцінювати свою роботу, розвивати вміння організовувати своє робоче місце;

соціальної: виявляти ініціативу, розвивати вміння працювати в парах;

комунікативної: розвивати зв’язне усне мовлення з використанням математичних термінів.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

 

Обладнання: підручник математики, картки для усного рахунку, картки для індивідуальної роботи, компютер, мультимедійна дошка.

 

Хід уроку:

 

 

  1. Підготовча частина

 

1. Нервово-психічна підготовка

 

2. Організація класу  

Перевірити готовність учнів до уроку, налаштувати учнів на продуктивну роботу.

 

 

Дихальна гімнастика:

"Повітряні кулі" (Учні надувають уявні повітряні кулі і

прикрашають ними клас)

 

Біля школи на перерві

Дітлахів гурти веселі.

Одні бігають, стрибають,

Інші щось розповідають,

Дехто весело сміється,

Бо у них все удається.

Раптом продзвенів дзвінок.

Всі побігли на … (Урок)

 

3. Актуалізація опорних знань

 

– Над якою темою ми продовжуємо працювати? ( Трицифрові числа)

- А чому вони так називаються? ( Тому що записуються 3-ма цифрами)

- З яких розрядів складаються 3цифрові числа? ( Із сотень, десятків, одиниць.)

- Назвіть найменше тризначне число.

- А які числа називаються круглими? (Ті, що закінчуються нулем)

 

4. Математичний диктант (фронтально, з використанням прийому «Коментування»).

• У квадрата — вершин. (4)

• У двох трикутників — кутів, (6)

• Найбільше двоцифрове число. (99)

• Найменше двоцифрове число. (10)

• Найбільше трицифрове число. (999)

• Число, на 2 менше від 1000. (998)

• Скільки кілограмів у тонні? (1000 кг)

• Скільки сотень у числі 534? (5)

• Скільки всього одиниць у числі 670? (670)

• Скільки десятків у числі 841? (4)

• Тимко задумав число, додав до нього 400 і одержав 900. Яке число задумав? (500)

• Борис задумав число, відняв від нього 600 і одержав 400. Яке число задумав? (1000)

ІІ. Основна частина

 

Повідомлення теми і мети уроку:

 

Сьогодні ми будемо додавати і віднімати круглі сотні і десятки.

 

 

1. Пояснення вчителя:

 

1 од. + 1 од. = 2 од.            1 + 1 = 2

1 дес. + 1дес. = 2 дес.        10 + 10 = 20

1 сот. + 1 сот. = 2 сот.       100 + 100 = 200

 

Поясніть розв’язання.

320 + 140

Число 320 розкладаємо на сот. і дес. – 300 і 20.

Число 140 розкладаємо на сот. і дес. – 100 і 40.

Складаємо сотні: 300 + 100= 400.

Складаємо десятки: 20 + 40= 60.

Складаємо результати: 400+ 60=460.

Висновок: сотні додають до сотень, десятки додають до десятків. Знайдені

результати додають.

 

2. Опрацювання навчального матеріалу:

використання мультімедійної  дошки ( гра – збери пазл).

 

3. Індивідуальна робота - за картками записати числа, на 10, на 100 одиниць більше за запропонованих.

 

Фізкультхвилинка

 

Пальчикова гімнастика: "Капуста"

 

Ми капусту ріжимо-ріжимо

Ми капусту рубимо-рубимо

Ми капусту трем-трем-трем

Ми капусту жмем-жмем-жмем.

Посолили, перемішали

І в бочку заштовхали

 

4. Розбір та розв’язування задачі

 

 

 

 

1). Про що відомо в задачі? Що потрібно знайти?

2). Чи можемо відразу відповісти на головне запитання задачі? Чому?

3). Скільки дій буде в задачі?

4). Розв`язування задачі. Самостійний запис відповіді. Перевірка.

 

 

5. Закріплення матеріалу уроку - рішення прикладів у дошки і в зошитах:

 

100 грн. + 50 грн. =        120 км – 20 км =             240 ц + 30 ц =

750 кг + 30 кг =              200 т + 80 т =                  550 см - 50 см =

 

ІІІ. Заключна частина уроку

 

1. Підсумок уроку

2. Домашнє завдання

3. Аналіз та оцінювання роботи дітей на уроці

 

 

C:\Users\user\Desktop\изображение_viber_2020-02-16_09-32-17.jpg

 C:\Users\user\Desktop\изображение_viber_2020-02-16_09-32-16.jpg

docx
Пов’язані теми
Математика, 6 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
2 листопада 2023
Переглядів
175
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку