Розробка уроку з математики на тему :"Знаходження значень виразів на сумісні дії першого ступеня"

Про матеріал
ТЕМА: Знаходження значень виразів на сумісні дії першого ступеня. 4 кл МЕТА: закріплювати вміння учнів виконувати дії додавання і віднімання над багатоцифровими числами ;формувати обчислювальні навички, потребу в навчанні; навчати узагальнених прийомів розв’язування задач ;ознайомити учнів з навчальним закладами і професіями
Перегляд файлу

Тема: Знаходження значень виразів на сумісні дії першого ступеня. 4 кл

 

Мета:

Закріплювати вміння учнів виконувати дії додавання і віднімання над багатоцифровими числами.

Формувати обчислювальні навички, потребу в навчанні.

Навчати узагальнених прийомів розв’язування задач.

Ознайомити учнів з навчальним закладами і професіями

 

Тип уроку: комбінований

 

Форма проведення: урок-фантазія

 

Обладнання: малюнки, залікові книжки, інтерактивна дошка.

 

ХІД уроку

 

І Організаційний момент  Слайд 1 (тема)

 

Вчитель. Готуючись до уроку я приготувала незвичні подарунки. Ви не зможете забрати їх додому,покласти у кишеню, але на душі у вас стане тепліше. Приготуйте долоньки для подарунків.

Я дарую вам щиру посмішку, я ділюся з вами своєю любов’ю і добротою, я бажаю вам здоров’я, миру і добра. Затисніть подаруночки у своїх кулачках. А для того, щоб у наших гостей теж був хороший настрій  привітайтесь і поділіться своїм подарунком («повітряний поцілунок»).

Побажаймо собі успіху!

Посміхнімося, і хай гарний настрій нам допоможе працювати.Приготували все необхідне  для роботи на уроці. ( ДАТУ ВЖЕ ЗАПИСАЛИ РАНІШЕ))

 

Математичний диктант   Слайд 2, 3 –про синицю

Знайдіть суму чисел 8000та2000

Запишіть попереднє число до числа 45890

Доданок 6000.Сума 10000.Знайдіть другий доданок.

Половину числа 500 збільшити на 10.

У скільки разів більше 500 від 5?

Слайд 3    На лісовій галявині грали звірі   і синиця. Усього 10 ніг. Скільки було звірів? (2)

  • Перевіряємо  Слайд 4

ІІІ Повідомлення теми уроку    Слайд 5 (Тема ,мета )

Учитель: Сьогодні ми з вами будемо працювати над знаходженням значень виразів на сумісні дії першого ступеня. Я пропоную сьогодні уявити собі, що пройшло вже вісім років, і ви вступаєте до університету чи інституту, чи академії. Але вам треба скласти вступні іспити. Готові? Спочатку ми пройдемо з вами зовнішнє оцінювання.

 

1. Експрес-опитування

Думай швидко, говори правильно

         Тисяча тисяч – це...... (мільйон)

Скільки вершин у п’ятикутника? (п’ять)

 

Скільки трикутників у даній фігурі? (вісім)  Слайд 6

        Найменша одиниця вимірювання маси? (грам)

Найменша одиниця вимірювання довжини? (міліметр)

Компоненти дії множення? (множник, множник, добуток)

Як знайти третину від числа? (поділити число на три)

Периметр квадрата 24 см? Яка довжина однієї сторони? ( 6 см )

На яблуні 50 яблук, на вербі на 2 менше. Скільки всього яблук на деревах?  Слайд 7

«Мій хвіст, – сказав Кіт, – має 12 сантиметрів і ще половину мого хвоста». Яка довжина хвоста Кота? Оберіть правильну відповідь.

а) 18  б)  24 в)  12  г) 9 Слайд 8

 

Учитель: Отже ви всі успішно пройшли зовнішнє оцінювання і готові до вступу в університет. Щоб оцінювати ваші знання, у вас на партах залікові книжки, але оцінки за урок ви будете виставляти самі.

В університеті є теоретичні заняття і практичні.  Перед практичним заняттям невеличка розминка.

           1.       А) 2 учні працюють біля дошки ;( Лера , Андрій )

  •  Б) 2 учні за партами з картками;(Кирил, Вероніка)

      В) з класом  – усно за №421

        35 – 7 – 8 =20      

42+ 8 - 14=36

40 – 8 · 2 =24

40: 8 · 2 =10

58 – 8 + 16=66

56: 8 + 17=24

1.Порівняй                                           2.Перетвори

600 + 400   400+60                              

700 – 1   =   699                                   3ц 25кг =        _    кг

249 + 1 =    250                                      3дм 2см=      _      мм

10 сотень = 1000                                   120с =    _     хв

                                                                48год. =       _     доби

НА КАРТКАХ (за партою) ( Кирил,  Вероніка)

1.Розв’яжи задачу

Учні зібрали 120 кг яблук і 160 кг груш.

Усі фрукти розклали у ящики по 10 кг у кожний.

Скільки ящиків необхідно взяти? 120+160= 280  280/10=28 ящиків

  1. Розв’яжи задачу.

Довжина підлоги 6 м, а ширина – у 2 рази більша.

Знайди периметр підлоги.6*2=12 ( 6+12)*2= 36м

ПІДСУМОК: МОЛОДЦІ! Хто працював біля дошки та за картками поставте собі у свої залікові книжки по 1 балу (за умови правильного виконання завдання) .

Продовжимо практичне заняття. Але працювати будемо за варіантами  .

 

2. Працюємо за  підручником № 423  СЛАЙД 9

Пояснити порядок виконання дій

  1. І варіат –другий приклад у першому стовпчику.

 

 54127 + (25705 – 9777) = 70055   

 

  25705                          54127

    9777                          15928

  15928                          70055

 

  1. ІІ варіант- другий приклад у другому стовпчику

 

17788 – (9473 – 6207) = 14522

 

      9473                     17788

      6207                       3266

      3266                     14522

 

Оцінювання: якщо все правильно – два бали

Одна помилка – один бал

Неправильно – нуль балів

 

IV.Учитель. Наступний навчальний заклад –Сумський державний університету. Слайд 10

Він готує економістів, менеджерів, фінансистів.

Економіст — це фахівець, який аналізує діяльність підприємства в цілому і розробляє схеми дій на майбутнє, щоб десь заощадити, зменшити витрати і виявити резерви. . Спеціальність «економіст» є суміжною для таких професій як бухгалтер, ,фінансист, менеджер. Економісти затребувані скрізь, де потрібно планувати і розраховувати фінанси, де потрібно контролювати витрати коштів, аналізувати результати роботи підприємства і визначати рентабельність.

 

Щоб навчатися в цьому університеті, нам потрібно попрацювати. Ось перед вами конверт

1.  КОНВЕРТ

– Знайдіть конверт (на партах у учнів)

– Відкрийте його.

– Переверніть картку.

– Вам необхідно знайти значення виразу. Оберіть вираз, який ви дійсно зможете розв’язати без помилок.

– Згадайте, який перший крок ми робимо.

(підписуємо дії)

– Будьте уважні! Вперед!

Високий рівень:

19990 + 36876 : 4 – 106 х 5 = 28679

1) 9219      2) 530       3) 29209       4) 28679

Достатній рівень:

3807 : 3 + (23598 – 1008) = 23859

1) 1269        2) 22590      3) 23859

Середній рівень:

4713 : 3 + 187 х 3 = 2132

1) 1571              2) 561          3) 2132

ПЕРЕВІРКА:

– Якщо серед запропонованих чисел ви знайдете свою відповідь, обчислення виконали вірно.

СЛАЙД №  11– ВІДПОВІДІ

28679         23859            2132

ОЦІНИЛИ СЕБЕ: виконали обчислення без помилок – 2 бали, відповідь не знайшли – поставте - 0б.

 

Покладіть ручки , встаньте, вийдіть з-за парт.  Слайд 12

5. Фізкультхвилинка.

ФИЗКУЛЬТ

А тепер посміхнімося, відпочинемо разом з пісенькою «Райдуга».

 

 

 

 VI. Учитель. Наступний ВНЗ – це Сумський національний аграрний університет.  Слайд13

 

Готує агрономів, ветеринарів, спеціалістів із захисту рослин.

 Агроном (греч. agronomos, від agros — поле й nomos — закон) — фахівець сільського господарства з вищою освітою, що володіє всебічними знаннями переважно в галузі землеробства.

Ветеринар – це лікар ветеринарної медицини , тобто той хто лікує тварин.

Спеціаліст із захисту рослин-Організовує роботу з боротьби зі шкідниками, хворобами сільськогосподарських рослин і бур’янами. Проводить систематичне обстеження сільськогосподарських угідь господарства, визначає площі, ступінь зараження їх шкідниками і хворобами та конкретні методи боротьби з ними.

Щоб навчатися у цьому вузі, підготовчі курси можна пройти зараз. Університет пропонує вам такі завдання.

1. Спочатку невеличка розминка.Звернемося до підручника Задача  № 427.  Слайд14

Поради  слайд 15

 

Розгляньте малюнок, складіть задачу.

Зверніть увагу на масу гирьок, що стоять на вагах

.Які птахи намальовані?

Чи всі гирькі однакові? (Ні) Одна  маленька і 6 більших

.–Що треба зробити  у  задачі?(Знайти масу кожного птаха)

Можете дати відповідь зараз на запитання ? (Ні) Чому? Тому що не знаємо масу гирьок.

А що відомо в задачі?Загальна маса всіх птахів і маса меньшої гирьки

 А можно знайти масу гирьок? (Так)  Знаючи загальну масу всіх птахів і масу меньшої гирьки, можно дізнатися масу більших гирьок

Якою дією ? Відніманням . Чому? Щоб зайти невідомий додонок , треба від суми відняти відомий додонок.

Знаючи кількість більших гирьок і їхню масу,можно дізнатися масу однієї гирьки.

Якою дією ? Діленням? Чому ? Тому що ділимо на рівні частини.

Тепер, знаючи масу однієї гирьки і кількість гирьок на терезах, можемо знайти масу кожного птаха .

Якою дією ? множенням . Чому? Додавання однакових доданків.Як знайдемо масу качки? Додаванням . Як запишите відповідь? Масу кожного птаха окремо.

Складаємо план розв язання задачі.

1.Яка маса більших гирьок?

2. Яка маса однієї гірьки?

3.Яка маса півня?

4.Яка маса індика?

5.Яка маса качки?

Розв язання

         1)6400-400=6000 (г)- маса більших гирьок;

2). 6000:6=1000(г) –маса однієї гирькі;

3). 2*1000=2000(г)- маса півня;

4) 3*1000=3000(г)- маса індика;

5) 1000+400=1400(г) –маса качки. Відповідь : маса півня -2кг, маса індика- 3 кг; маса качки -1 кг 400г.

Яка вага кожного птаха?

2. Робота у групах (усно)

Далі ми об єднаємось  з вами у групи і розв’яжемо нерівності.Ваше завдання  № 428. ( Перед вами нерівності. Це нерівність, яка містить букву – нерівність із змінною.) -. Із даних чисел 1,5,20,30 виписати ті значення змінної , для котрих вірна нерівність

  • При яких значеннях змінної правильні нерівності?

1 ряд                                      2 ряд                                   3 ряд

60: к >  4                               50 – к < 25                          17 + к > 40

к = 1,5                                    к = 30                                  к = 30  

Оцінювання: якщо все правильно – два бали

Одна помилка – один бал

Неправильно – нуль балів

 

VII. Учитель. Наступний вищий навчальний заклад – Європейський університет. Слайд 16

                                                              

У Конотопі є його філіал. Він готує програмістів. Ці люди пишуть програми для комп’ютерів. Для вас нове завдання. Попрацюємо в парах.

 

   Робота з підручником. № 422. Запишить в метрах  ; у сантиметрах

5 км 600 м  =5600 м

2 км80м =2080м

1000 см  =10 м

8м 20 см  =820 см

        4 м  = 400 см

8м 20 см  =820 см

10м5см=1005см

300 мм =30 см

Перевіряємо     Слайд17

Оцінювання: якщо все правильно – два бали.

Одна помилка – один бал.

Неправильно – нуль балів.

 

VІІІ Домашнє завдання. №429 –розв язати задачу, №430   - обчисли вирази. Слайд 18

 

Умова до задачі СЛАЙД  19

 

 

IX. Підсумок уроку

 

Ми з вами  здійснили подорож до різних університетів.

Який вам найбільше сподобався?

Які завдання ми виконували на уроці?

У якому університеті ви набрали більшу кількість балів?

 ( Запитання від учнів: До якого університету треба вступити, щоб стати  вчителем матетатики? – Можно дізнатися у яких ще інститутах навчалися наші гості?

 

 Молодці Слайд 20

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
До підручника
Математика 4 клас (Скворцова С.О., Онопрієнко О.В.)
Додано
6 травня 2023
Переглядів
817
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку