Тема: Закріплення звукового значення букви «ге». Опрацювання тексту «Довга лоза»
Мета: закріпити знання учнів про букву «ге» та її звукове значення; - удосконалювати навички виразного читання слів з буквою «ге»;
- розвивати мислення, зв'язне мовлення, пам'ять;
- прищеплювати правила поведінки в колективі, дружні стосунки з товаришами;
- формувати національну свідомість та патріотизм
Засоби навчання: підручник Н.М. Кравцова, О.Д. Придаток « Українська мова Буквар» Ч. 2 , відео «Козацькі забави. Довга лоза» https://www.youtube.com/watch?v=azfFF9CRTjs.
Хід уроку
I. Вступна частина.
1. Організація класу.
Гра «Які зимові розваги мені до вподоби»
2. Повторення та закріплення вивченого
- Яку букву вивчали на минулому уроці?
- Який звук позначає ця буква?
- Як називається українська валюта?
- Чим відрізняються слова гривна та гривня?
- Яке відношення до назви нашого міста має буква «ге»?
3. Гра «Чарівна скринька»
Назвіть слова, що починаються з букви «ге»
- назви тварин (горобець, гадюка, грак…)
- продукти харчування (горіхи, гриби, голубці,горох, грінки…)
- предмети посуду (графин, глечик, горнятко…)
II. Основна частина.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
Прочитайте слова і скажіть, що їх об’єднує?
- Ганнуся, Галинка, Грета, Глорія, Горпина, Гелена
- Гнат, Гаврило, Ігор, Єгор, Герман, Гліб, Геннадій, Григорій
- Отже це імена хлопчиків та дівчаток.
- А якщо це діти – ровесники, чи може бути між ними дружба?
- А що таке дружба?
- Давайте розшифруємо кожну літеру слова дружба.
Д |
Доброта, допомога, довіра |
Р |
Розуміння, радість, розваги |
У |
Уважність, чуйність, співчуття |
Ж |
Життєдайність, життєрадісність |
Б |
Безпека, бадьорість |
А |
Активність |
Вправа «Дружнє коло»
- Діти, встаньте у коло. Візьміться за руки. Заплющіть очі. Відшукайте у своєму серці вогник добра, ніжності, дружби. Уявіть, як він збільшується, його сила переходить у вашу долоньку, а далі передайте у долоньку тому, хто стоїть праворуч. У нас вийшло справжнє «Коло друзів»
Слухання вірша
Помирились сонце з хмарою,
І тепер танцюють парою.
Ллється дощ, і сонце світить,
Усміхаються їм діти.
Райдуга місток зробила –
Сонце з Хмарою здружила.
Хай з них приклад беруть діти.
Треба дітям всім дружити. (Альона Гапонюк )
Оголошення теми та завдань уроку
- Сьогодні на уроці ми поговоримо про дружні стосунки та дитячі ігри. На початку уроку ми згадували зимові розваги, а зараз познайомимося з українською народною дитячою грою «Довга лоза»
Робота з підручником
Вправа «Вхід у малюнок»
- Розгляньте малюнок на с. 14. Кого ви бачите?
- Що роблять діти?
- В яку пору року відбуваються події?
- Уявіть, що ви потрапили до дітей. Де б ви були в малюнку? Хто приєднався б до гри ?
Робота з текстом
- Прочитайте назву твору. Чи знайома вам така гра?
Читання тексту вчителем
- Хто головні герої розповіді?
- Які емоції викликав у вас цей текст?
- Чи допомогла вам ілюстрація? Як саме?
Читання тексту учнями
Аналіз тексту
- Назвіть героїв цього твору.
- У яку гру гралися діти ?
- Чи дружні вони були ?
- Прочитайте речення, яке підтверджує, що дітям було весело.
Перегляд відео «Козацькі забави. Довга лоза» https://www.youtube.com/watch?v=azfFF9CRTjs.
- Чи зрозуміли ви, як грати в гру «Довга лоза» ?
- Ця гра вимагає доброї фізичної підготовки, дотримання правил безпеки. Якщо вона вам сподобалася і ми будемо чітко виконувати команди вчителя, то можемо спробувати погратися на уроці фізичної культури.
ІІІ. Підсумок уроку
Гра «Що я другу розкажу»
- Що сьогодні приємного і корисного відбулося?
- Що запам'яталося найбільше?
- Які нові слова з буквою «ге» запам’ятали?
- З якою українською народною грою познайомилися?
- А яка ваша улюблена дитяча гра?
- Усміхніться. Намагайтеся завжди дарувати один одному тільки добро і дружбу.