Урок, "Письмо малої букви г. Написання складів і слів із буквою ге.

Про матеріал
Розробка уроку для 1 класу. Навчання грамоти. Тема: "Письмо маленької букви г"
Перегляд файлу

         Тема. Письмо малої  букви "г" (ге)

        Мета. Вчити писати рядкову букву "г ", правильно з'єднувати її з іншими літера­ми; розвивати мовлення учнів; удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів. розвивати вміння будувати звуко-складові моделі; вчити списувати з друкованого шрифту; розвивати усне зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас, розвивати дрібну моторику руки; виховувати у дітей охайність, старанність, дисциплінованість, інтерес до навчання, бережливе ставлення до природи.

         Обладнання. : картки з друкованими і рукописними буквами; фішки для звукових моделей; робочий зошит; плакат «Правильно сиди під час письма»; малюнки до загадок.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Зміст уроку

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація знань.

  Повтор попередньо вивченої букви.

Вч: Пригадайте, яку букву ми вичили на попередньому уроці?

 Уч: Букву «бе».

Вч: Які звуки позначає ця буква?

Уч: Звук [б],[б'].

Вч: Зараз я промовлятиму слова, а ви плескайте, коли почуєте в слові звук [б] або [б']. (Друзі, горобець, суп, банка, радість, бабуся, подарок, собачка)

Вч: Прочитайте слова з вивченою буквою(з дошки):

 Вч: Яке слово зайве? Чому?

 Уч: (відповідь учнів)

 Вч: Як одним словом назвати інші слова?

 Уч: (відповідь учнів)

ІIІ.  Вивчення нового матеріалу.

  1. Порівняння друкованої і рукописної літер (Г, г). Ознайомлення з рядковою літерою г («ге»)

 — Діти, погляньте на рукописну рядкову літеру. Що чи кого вона вам нагадує? (Гачок, хвиля, черв’як) Аналіз елементів рукописної літери г («ге»)

 — Рядкова літера г («ге») складається з одного елемента: корот­кої прямої, заокругленої вгорі і внизу. Усі хором промовляють, пишучи в повітрі: і-раз-і.

 — А тепер спробуємо в зошиті разом: і-раз-і; і-раз-і… Уч: ви дуже добре справились із цим завданням.

2. Написання рядкової букви "г".

— Цей елемент вам уже знайомий. Буква "г" — це пряма похила паличка із заокругленням угорі й унизу. Пишемо під лічбу "і-раз-і".

Діти обводять букви, подані пунктиром, тоді самостійно дописують рядок.

3. Написання складів з буквою "г".

З’єднання букви «Г» з іншими літерами.

    - Пояснення написання з’єднань букв у складах вчителем.

    - Письмо складів у зошиті.

    - Прочитати склади і придумати із ними слова.

IV.  Фізкультхвилинка.

Раз! Два! Час вставати:

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо,

П'ять! Шість! Засміялись,

Кілька разів понахилялись.

Їжачок сьогодні в нас

Завітав у вільний час.

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам їжачка спіймати.

Прудко їжачок втікає,

Голочками нас шпиляє.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутися до справ.

 

V.  Продовження роботи в зошиті.

        VI. Робота над текстом.

    Читання тексту вчителем.

    Читання «ланцюжком» по одному реченню. (Передати голосом гуркіт грому, шум вітру, граду, грози. Для цього з більшою силою голосу вимовляти звук [р] у цих словах.   

Читання виділених складів.

Читання по абзацах.

          VII.Гімнастика для очей

Очі щільно ми закрили —

Це один, два, три, чотири.

Потім ширше розкриваєм,

Вдалині щось роглядаєм.

І поки ми розглядали,

До шести порахували.

Щоб очі наші відпочили,

Робим це разів чотири.

               VIII. Робота в групах.

           (Повторення правил роботи в групі.)

Складання речень із окремих слів.

 Слова для І групи:

співа . , Гнатик, пісні, веселі (Гнатик співає веселі пісні.)

      Слова для ІІ групи:

      чита   , Гліб, книгу, нову (Гліб читає нову книгу.)

      Слова для ІІІ групи:

      малю    ,Галинка, квіти, гарні (Галинка малює гарні квіти.)

 

       IX.  Списування речення "На городі ростуть огірки."

Діти визначають кількість слів у реченні, називають слова з новою літерою, пояснюють, з якої літери починають писати речення і який знак поставлять укінці.

Вчитель звертає увагу на з'єднання "го", "ог".

       X. Підсумок уроку.

Вч: Яку букву ми сьогодні вивчили?

Уч: Ми вивчили букву г .

Вч: Які звуки позначає на письмі ця літера?

 Уч: Вона позначає звуки [г],[г'].

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Фоменко Наталя В'ячеславівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
19 січня 2021
Переглядів
7050
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку