Розробка уроку з основ здоров'я. Безпека на дорозі 1-й клас

Про матеріал

Ознайомити учнів з місцями, де можна переходити вулицю, які знаки, прилади, лінії допомагають безпечному переходу, вчити практично визначати безпечні місця переходу вулиці додому, розвивати уміння орієнтуватися на вулицях міста, виховувати культуру поведінки на вулиці.

Перегляд файлу

Тема.  Безпека  на вулиці

Мета.  Ознайомити учнів з місцями, де можна переходити вулицю, які знаки, прилади, лінії допомагають безпечному переходу, вчити практично визначати безпечні місця переходу вулиці додому, розвивати уміння орієнтуватися на вулицях міста, виховувати культуру поведінки на вулиці.

Обладнання. Модель світлофора, плакати, ілюстрації до теми, диск «Уроки тітоньки Сови», «Вулицями Львова»

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Повідомлення теми і мети уроку

Ми живемо у суспільстві людському.

Так багато є правил у ньому.

Знати правила ці треба, друже,

Та й виконувати добре їх дуже.

Місто дає нам щоденний урок.

Тож памятайте  за кожен свій крок.

Азбуку міста вивчайте завжди,

Щоб не траплялось ніколи біди.

  • Сьогодні ми поворимо про правила дорожнього руху, безпеку на вулиці. Що ж це за правила?
  • Є правила поведінки в школі, в бібліотеці, в лісі, за столом. Є також правила поведінки на дорозі. Наша школа та будинки, в яких ви живете знаходяться поруч з вулицею. І якщо ми уважно послухаємо, то почуємо гудіння автомобілів. Іноді вони мчать на великій швидкості (звук машин)
  1. Правила руху в нашій країні

Для пішоходів усюди єдині

Знати добре їх всі повинні

І дівчатка, і хлопятка,

І зайці, і тигренятка.

А також дорослі люди.

От тоді порядок буде.

  1. Помчали по світу автомобілі

І правила виникли строгі тоді

Будь пильним, уважним завжди на дорозі

Де правила знають не місце біді.

(     рухаючи машин на дорозі)

  1. Вивчення нового матеріалу
  1. Хвилинка історії

Колись у сиву давнину, дороги були зовсім не такі, як сьогодні. Вони були витоптані ногами людей і більше нагадували стежки, що слугували шляхами сполучення і засобом пересування з одного місця в інше. Згодом люди зрозуміли, що рівна дорога краща, ніж з горбами та ямами, бо так легше пересуватися. Тому почали вирівнювати стежки. Так зявилися перші дороги. А коли люди приручили коней, винайшли колесо та зробили підводи, на них люди їздили і вантажі возили, то дороги стали першою необхідністю. Тоді люди зрозуміли, що дорога потрібна рівна і тверда, щоб її не розмивали дощі, а отже, не ламалися колеса. Згодом вони почали прокладати дороги з твердим покриттям, тобто каменю. По таких дорогах їхали кіньми, йшли пішки люди. Перші дороги були вузькі, але міцні. (показ. дороги з каменю).  З кожним роком візочків, екіпажів, колясок ставало все більше. Їхали вони швидко і як кому заманеться, тому часто почали наїжджати одне на одного і на пішоходів. Ніхто не хотів нікому поступатися, а тому часто хтось гинув під колесами і під копитами коней. А коли винайшли автомобіль, то таких прикрих пригод,  які закінчувались смертю або каліцтвом, ставало все більше. Це все змусило людей  написати правила дорожнього руху, які з кожним роком вдосконалювалися.

 З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. Це, в свою чергу, перевищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху і пішоходів, і водіїв, і пасажирів.

  1. А зараз ми побачимо, що трапляється з тими, які не вивчають правила дорожнього руху.

Ведучий  Наш кіт, його Мусієм звати

                                         Надумався помандрувати

  Мусій         Піду я прогуляюся

                                         На вулиці пограюся

    Я кіт чималий вже на зріст

    До того ж маю добрий хвіст.

  Папуга Подумаєш, заслуга!

  Мусій А ти мовчи, папуго!

    Сидиш у клітці, то й сиди!

  Папуга Мусію, краще не ходи!

    Машини там, трамваї.

     Аварії бувають

  Мусій Знов розбазікався? Мовчи!

    Ти ба! Мене папуга вчить!

    Кота? Та як він сміє?

    Я сам все знаю, вмію!

  Папуга Я тобі забороняю.

    Я тебе не відпускаю.

    І прошу тебе як друга

  Мусій Годі, прощавай, папуго!

    Все вмію я, все знаю.

    Гуляти право маю

  Ведучий Що він умів?

    Їв, спав, нявчав.

    Дорожніх правил не вивчав

    Тому не знав він, безперечно,

    Що на дорогах небезпечно

 Мусій Як класно тут! Як гарно

   Так,  вийшов  я не марно!

   Тут  тротуаром походжу,

   Себе, свій хвостик покажу…

 Мусій Ой! Моя лапка! Віддавили

   Ви що ж на мене наступили?

 Ведмідь Сам винний, ти роззява!

   Ходити треба справа

 Мусій А я ходжу, де хочу!

   Ведмідь! І ще регоче…

   Я краще он туди піду,

   Дорогу зараз перейду.

 Ведучий Побачив наш мандрика-кіт

   Знак «Пішохідний перехід».

   Там світлофор червоним оком

   Попереджав усіх: ні кроку!

 Світлофор  Дивись: три ока в мене є,

    І кожне з них наказ дає!

    Червоне – стійте всі, не йдіть!

    А жовте приготуйтесь вмить

    Зелене світло – можна йти

    Накази ці виконуй ти!

 Ведучий Всі знають, навіть і коти.

   Що на зелений треба йти

   І наш Мусій це добре знав

   Але терпіння він не мав.

 Мусій Чекати довго я не хочу.

   А! Ризикну! Мабуть проскочу!

 Ведучий Побіг! Завив автомобіль!

   Мусій відчув страшенний біль

 Мусій  Няв! Няв! Ой лишенько! Мій хвіст!

 Ведучий В лікарню наш Мусій потрапив.

   Тепер у гіпсі хвіст і лапи.

 Світлофор  Нехай затямить кожен кіт:

    Йти на зелене світло слід!

 Папуга Всім треба перш, ніж мандрувати,

   Дорожню грамоту вивчати!

 Ведучий    І ти не будь як кіт Мусій

    Ці правила виконуй всі.

  1. «Дорожні знаки»

Крім світлофора допомагають переходити дорогу його вірні друзі

«Підземний перехід»

Там, де вулиця широка,

І машини в три потоки.

Відшукає пішохід

Знак  «Підземний перехід»

Вниз по сходинках спустився

Під землею опинився

Коридором перейшов,

Вихід з-під землі знайшов.

Пішохід – веселий, радий

Шумна вулиця позаду.

«Пішохідний перехід»

Треба знати всім, як слід,

«Пішохідний перехід»

Тут малесенька людина

Попереджує машини:

Зачекайте, не спішіть,

Пішохода пропустіть.

Знак велику силу має.

Він машини зупиняє.

«Зебра»

Я я зебра не проста:

Без копит і без хвоста.

Лиш біленькі смужки маю

Я лежу, а не гуляю.

Хочеш перейти дорогу?

Я прийду на допомогу.

«Острівок безпеки»

На дорозі острівок-

Мав смугастий килимок.

Я велике право маю –

Пішохода захищаю.

Можна тут перепочити,

Всі машини пропустити,

А коли дорога вільна

Можна далі йти спокійно

«Розділова лінія»

Біла лінія чудова,

Незвичайна, розділова –

На дорозі господиня,

Бо лежить по середині

Всі машини поважають

І мене не зачіпають

Обєднавшись в два потоки

Їдуть в протилежні боки.

Разом

Ми дорожні знаки

Нас потрібно знати

Водіям і пішоходам

І хто їздить, і хто ходить

І дорослим, і малим

Знаки треба знати всім!

  1. Фізкультхвилинка

Гра «Світлофор»

Як переходити вулицю

На розі зупинись

І перш за все, уважно

На мене подивись

Я шлях вкажу надійний

Де небезпек нема

Трикольорове око

Я маю недарма

Дивлюсь червоним оком –

Велю спинитись я.

Одне мені потрібне –

Це витримка твоя.

А блимне жовте око –

Іти не поспішай!

Бо жовтий – не зелений

Потрапиш під трамвай

Уваги! І зелений

Примітно замигтів

Він колір найдобріший! Щасливого путі!

Зелений – йдемо на місці

Червоний – повна тиша

Жовтий – плескаємо в долоні

Історія світлофора

Світлофор походить від прапорців, якими користувалися залізничники, щоб керувати рухом поїздів. Було три папорці6 червоний, яким забороняли рух, жовтий – який закликав до обережності і зелений, який дозволяв вільно їхати. Перші світлофори були у вигляді великих дошок, пофарбованих у три кольори. По їхній поверхні з одного кольору на інший переповзала стрілка, вказуючи, який саме колір слід брати до уваги. Стрілку було важко розгледіти здалеку і водії помилялися.

Зелений – колір весни, радості, надії, життя.

Жовтий – несамостійний. Додати трохи червоного- буде оранжевий, додати синього зеленим. Тому каже нам чекати.

Червоний  - колір небезпеки, перестороги.

  1. Закріплення вивченого матеріалу
  • Практична робота № 1

«Вибери потрібний для пішохода сигнал світлофора» (увагу звернути на плакати)

  • Перегляд уроку «Тітоньки Сови»
  • Практична робота №2

«Познач червоними квадратиками, хто з дітей порушує правила переходу вулиці»

  • Гра «склади слово» (робота в групах)
  •  Дорога                                              - Зебра
  • Тротуар                                             -  Вулиця
  • Світлофор                                         -  Автомашини
  • Перехрестя
  1. Підсумок уроку

Щоб здоровим завжди бути,

Треба добре те збагнути

Що дорога, безперечно

Дуже й дуже небезпечна.

Памятайте правила поведінки на вулиці й будьте здорові.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Мотас Лариса
Додано
20 травня 2018
Переглядів
2157
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку