Розробка уроку з перукарської справи

Про матеріал
Сучасне фарбування волосся в минулому році повністю захопило модні подіуми, червоні килимові доріжки і навіть вулиці простих міст. Дівчата з темним волоссям, які пристрасно бажали хоч трохи побути блондинками, стали звертатися у салони за модним фарбуванням технікою «Омбре». Тому, урок розроблено для того, щоб учні володіли новими техніками при вивченні теми та мали можливість йти в ногу з часом
Перегляд файлу

                                                            Предмет: Перукарська справа

                                                                               Професія: «Перукар(перукар-модельєр)»

                                                           Кваліфікація: перукар 2 клас

                                        Дата______  № гр.

                                               Викладач: Чеснок Л.Г .

 

 

 

План уроку

Тема програми №6: Сучасні техніки фарбування волосся.

Тема уроку №  : Фарбування волосся сучасною технікою « Омбре».

Мета уроку:

- навчальна: сформувати знання учнів з виконання фарбування волосся техніко «Омбре»;

- розвивальна: розвивати в учнів самостійність і швидкість логічного мислення, уміння сконцентрувати увагу на вивченому матеріалі з фарбування волосся сучасною технікою «Омбре», вміння орієнтуватися в інформаційному просторі;

-виховна:виховувати прагнення до самостійного оволодіння знаннями, акуратність, дисциплінованість при виконанні будь - якого виду робіт, професійний інтерес та любов  до обраної професії.

Тип уроку: комбінований

Методи та прийоми: усне опитування, робота біля дошки, розповідь з елементами бесіди,

робота з робочими зошитами ,  рольові ігри.

              Дидактичне забезпечення:   Набір ілюстрацій,  робочий зошит, слайдова презентація,      показ відео, відео.

            Матеріально-технічне забезпечення: ПК, мультімедія, набір інструменту,            пристосування ( гребінець з хвостиком ,кісточка, мисочка для фарби,фольга),  засоби          ( супра, окисник, шампунь, маска для волосся).

Міжпредметні зв’язки: Охорона праці,  тема програми: «Безпека праці під час виконання  перукарських послуг»;  матеріалознавство, тема програми: «Класифікація барвників»; виробниче навчання - тема програми: «Фарбування  волосся різними способами».

 

 

ХІД  УРОКУ

І. Організаційна частина:

  • Перевірка наявності учнів;

      -     Перевірка готовності учнів до уроку.

        ІІ.  Мотивація навчальної діяльності учнів

Повідомлення теми, плану та завдань уроку.

Сучасне фарбування волосся в минулому році повністю захопило модні подіуми, червоні килимові доріжки і навіть вулиці простих міст. Дівчата з темним волоссям, які пристрасно бажали хоч трохи побути блондинками, стали звертатися у салони за модним фарбуванням технікою «Омбре».

Всі ці техніки походять від класичного мелірування, в якому частина пасом забарвлюється в більш світлий колір. Сучасне фарбування пропонує різні варіанти переходів кольору, від яскравих контрастних до непомітних приглушених. Мета таких переходів — створити природний ефект вигорілих на сонці волосся. Саме поєднання світлих і темних пасом створює обсяг у волоссі, надає їм «живий» вигляд і рух.

У цьому сезоні це наймодніше фарбування в Голлівуді. І сьогодні я вам розповім, в чому між ними різниця.

Але перш ніж ми перейдемо до вивчення нової теми давайте повторимо матеріал, який ми вивчали на попередніх уроках.

 

ІІІ. Актуалізація знань опорних знань та вмінь

Робота з поняттями про техніки мелірування волосся(біля дошки)

Завдання:

Знайти на ілюстраціях техніку мелірування, якими видами фарбування волосся було виконано, та пояснити технологічний процес одної з технік.

 Усне опитування.

Питання до учнів:

1. Які вам відомі способи фарбування волосся?

2. Від чого залежить час витримки барвника?

3. Назвіть відомі вам техніки мелірування волосся?

4. Що потрібно враховувати при виконанні мелірування волосся?

 

Технічний  диктант ( по типу «так» « ні»)

 Прослухавши твердження, учні заповнюють відповідну колонку згідно відповіді. 

1. Існує 5 груп барвників (так)

2. За допомогою барвників третьої групи виконуються освітлення та знебарвлення волосся (ні).

3. Балаяж – це освітлення кінчиків волосся (так).

4. Барвники третьої групи не мають окисника (так).

5. Басма використовується як самостійний барвник (ні).

6. При застосуванні барвників І та ІІ груп потрібно обов’язково мити волосся для отримання насиченого кольору (ні).

7. Мелірування – це декоративне фарбування волосся в декілька кольорів (ні).

8. Первинні кольори це зелений, жовтогарячий та фіолетовий(ні).

9. Барвник І групи проникає до складу волосини та змінює колір пігменту (ні).

10. Барвники ІV групи – це тонуючи барвники (ні).

 

VІ. ФОРМУВАННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

План

 1. Засоби для фарбування волосся. (матеріали, інструменти та пристосування)

 2. Технологічна послідовність фарбування технікою « Омбре».

3. Показники, які впливають на якість фарбування волосся.

1.  Засоби для фарбування волосся. (матеріали, інструменти та пристосування)

.

Для виконання фарбування технікою «Омбре» нам знадобляться інструмент

Питання до групи

  1. Вкажіть які потрібні інструменти для  виконання  мелірування в техніці « Омбре».
  2. Назвіть необхідні пристосування для даної роботи, та правила безпеки при виконанні робіт.

 

 

 

 

2.Технологічна послідовність фарбування технікою « Омбре».

(Показ слайдової презентації  технологічний процес виконання)

 

 Омбре — це перехід від темних коренів до світлих кінчиків, посередині — розмита межа між двома кольорами. Омбре робиться в основному на темному волоссі (від темно-русявого до чорних), щоб був помітний колірний перехід.

Техніка «Омбре» може поєднувати у собі два і більше відтінків одного кольору, так і зовсім різними. В цій техніці, контраст відтінків повинен бути більш помітним. Техніка «омбре» вже давно міцно увійшла в модні віяння і стала вже майже класикою. Не обійдеться без такого тренду і 2017 рік. В техніці «омбре» можна фарбувати волосся різної довжини, від самих коротких до довгих, її можна назвати універсальною, так як вона підійде для жінок різного віку і з різними смаками.  Також, вибравши для себе техніку омбре, ви можете поєднувати абсолютно різні кольори. Тут все залежить тільки від вашої сміливості та фантазії.  Мелірування буває різне. Таке мелірування, при якому в результаті виходить яскравий контраст пасм вже давно вийшов з моди.  Зараз у тренді натуральність.  Саме тому, якщо ви хочете зробити мелірування, вибирайте відтінки,  як можна ближче підходять до вашого кольору волосся. Виглядає це дуже привабливо і стильно. І головне, ваші волосся не будуть занадто зіпсовані після такої процедури, а навпаки придбають доглянутий і красивий вигляд. З пофарбованих у техніці «омбре» волосся можна робити чудові зачіски. Дуже красиво виглядає волосся, трохи накручені на кінцях, ви також можете експериментувати з іншими зачісками, наприклад зробити стильний пучок, який додасть особливий шарм вашому образу або просто випрямити волосся і тоді чітко буде видно плавний перехід від світлого до темного тону на ваших волоссі. Як варіант для сміливих дівчат — фарбування омбре в яскраві кольори.                                                             Бажаного результату в фарбуванні: перукареві допомагають досягти:

знання з теорії кольорів;

  •  відомості про вплив різних типів пігменту меланіну та їх співвідношень на природний (натуральний) колір волосся людини;
  • знання матуючих і посилюючих властивостей мікстонів — коректорів кольору;
  • правильне визначення натурального та косметичного кольору волосся клієнта перед наданням послуг;
  • детальна консультація з клієнтом, з'ясування побажань, стану здоров'я, відомостей про попередні фарбування тощо;
  • уміння аналізувати отриману інформацію для правильного вибору барвників,
  • практичні навички та досвід з виконання фарбування;
  • якісні апробовані барвники;

 

 

Показ відео «Технологічний процес виконання фарбування технікою «Омбре»

Питання до групи:

  1. Назвіть послідовність виконання  техніки « Омбре»
  2. Назвіть відміності техніки « Омбре» від техніки на фольгу .
  3. Які  перевги цього способу над іншими.

 

 

 

  1. Показники, які впливають на якість фарбування волосся.
  • Недотримання технології виконання фарбування;
  • Використання неякісних барвників;
  • Недостатня кількість барвника, нанесеного на волосся;
  • Завелика кількість нанесеного барвника або несвоєчасне розподілення барвника по всій довжині волосся;
  • Застосування окисника недостатньої концентрації;
  • Перевищення концентрації окисника;
  • Недостатній час витримки барвника;
  • Перетримання барвника;
  • Незадовільне самопочуття, загальний стан здоров’я клієнта;
  • Нехтування станом і структурою волосся.

 

(показ відео)

 Існують техніки мелірувння такі, як балаяж, сомбре, шатуш, каліфорнійське мелірування.

V. Відповідь викладача на запитання учнів

VІ. Закріплення нового матеріалу.

Усне опитування у формі рольової гри; « вчитель – учень» (учень отримує питання, читає  та задає питання іншому учневі, якщо відповідь не вірна сам доповнює або виправляє).
1) Коли виконуємо фарбування волосся, на  що потрібно звернути увагу?

2. Які способи освітлення волосся  вам відомі?

3)Які відомі вам засоби для фарбування волосся ?

4)Яких правил потрібно дотримуватись при виконанні техніки « Омбре»?

5)Які інструменти та матеріали використовують у процесі фарбування волосся?

6)Що входить до підготовчих робіт перед фарбуванням волосся?

 VІІ. Підведення підсумків:

Рефлексія. Усне обговорення запитань

  • З якою метою ми вивчали цю тему?
  • Які думки вона у вас викликала?
  • Чого ви особисто навчилися?
  • Чого б хотіли навчитись у подальшому?

Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;

Аналіз причин помилок, зроблених учнями на уроці, та засобів їх    усунення;

Повідомлення і обґрунтування оцінок

 

VІІІ. Домашнє завдання:

Підготувати презентацію за темою уроку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Дата проведення_______

                                                          Предмет:

                                                           Професія:

                                                                 Кваліфікація:

                                                             Група ____

                                                            Викладач:

 

План  уроку

Тема програми №5

Мета уроку:

навчальна:

розвивальна:

виховна: 

Тип уроку: комбінований

Методи і прийоми організації навчальної діяльності учнів

Дидактичне забезпечення:

Матеріально-технічне забезпечення:

Основні терміни і поняття:

Міжпредметні зв’язки:  

Хід уроку

1. Організаційна частина:

  • перевірка наявності учнів;
  • перевірка готовності учнів до уроку.
  1. Мотивація навчальної діяльності учнів

 

3. Актуалізація знань учнів

 

 

4. Формування нових знань

   План

5.  Відповідь викладача на запитання учнів

6. Закріплення нового матеріалу:

7. Підведення підсумків:

Рефлексія. Усне обговорення запитань

  • З якою метою ми вивчали цю тему?
  • Які думки вона у вас викликала?
  • Чого ви особисто навчилися?
  • Чого б хотіли навчитись у подальшому?
  • аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;
  • аналіз причин помилок, зроблених учнями на уроці, та засобів їх    усунення;
  • повідомлення і обгрунтування оцінок

 8. Домашнє завдання:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робочий зошит.

Тема: Фарбування волосся технікою «Омбре».

1. Омбре це -____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

 

2. .Матеріали,  інструменти та пристосування

Матеріали ____________________________________________________________________

Інструменти __________________________________________________________________

Пристосування ________________________________________________________________

 

Засоби для фарбування волосся

Довжина волосся

Норма витрат

1.

 

 

 

 

30 гр супри + 60 гр окисника 9 %

2.

 

 

 

60 гр супри + 120 окисника 9%

3.

 

 

 

90 гр супри + 180 гр окисника 9%

 

  1. Технологічна послідовність виконання фарбування технікою «Омбре»

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

  1. Показники, які впливають на якість фарбування волосся.

 

  • Використання неякісних барвників;
  • Недостатня кількість барвника, нанесеного на волосся;
  • Завелика кількість нанесеного барвника або несвоєчасне розподілення барвника по          всій довжині волосся;
  • Застосування окисника недостатньої концентрації;
  • Перевищення концентрації окисника;
  • Недостатній час витримки барвника;
  • Перетримання барвника;
  • Незадовільне самопочуття, загальний стан здоров’я клієнта;
  • Нехтування станом і структурою волосся.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опорний конспект

Тема уроку: Фарбування волосся сучасною технікою «Омбре».

 

Технологічна послідовність техніка « Омбре».

 

Омбре — це перехід від темних коренів до світлих кінчиків, посередині — розмита межа між двома кольорами. Омбре робиться в основному на темному волоссі (від темно-русявого до чорних), щоб був помітний колірний перехід.

 

Омбре — це досить контрастне фарбування, перехід між квітами помітний, особливо якщо початковий колір волосся дуже темний. По суті, це виглядає, як відросло коріння після фарбування в блондинку, тільнабагато естетичніше.

 

 

 

 

 

 

 

 

Тестування

 

Правила проведення

Потрібно вздовж листочка проставити 11 крапок. Учні прослуховуючи твердження з’єднують крапки прямою лінією або вигнутою вгору.

 

Пояснення:

  • пряма лінія, якщо учні вважають, що твердження невірне.
  • вигнута вгору, якщо твердження вірне

 

Після закінчення письмового опитування учні обмінюються листочками, знову зачитуються твердження, які учні мають пояснити і таким чином оцінити одне одного.

 

  1.         

Існує 5 груп барвників

 

Так

  1.         

За допомогою барвників третьої групи виконуються освітлення та знебарвлення волосся

 

Ні

  1.         

Балаяж – це освітлення кінчиків волосся

 

Так

  1.         

Барвники третьої групи не мають окисника

 

Так

  1.         

Басма використовується як самостійний барвник

 

Ні

  1.         

При застосуванні барвників І та ІІ груп потрібно обов’язково мити волосся для отримання насиченого кольору

 

Ні

  1.         

Мелірування – це декоративне фарбування волосся в декілька кольорів

 

Ні

  1.         

Первинні кольори це зелений, жовтогарячий та фіолетовий

 

Ні

  1.         

Барвник І групи проникає до складу волосини та змінює колір пігменту

 

Ні

  1.    

Барвники ІV групи – це тонуючи барвники

 

Ні

 

 

 

 

 

 

Таблиця засобів для виконання

 мелірування в техніці «Омбре»

до теми уроку: «Фарбування волосся сучасною технікою « Омбре»

 

Назва та зображення

Довжина волосся

Норми витрат

1.

 

 

 

 

 

 

 

Коротке

 

30 гр супри + 60 гр окисника 9 %

Середнє

60 гр супри + 120 окисника 9%

Довге

90 гр супри + 180 гр окисника 9%

 

docx
Додано
3 травня 2019
Переглядів
3046
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку