Розробка уроку з предмету Я у світі на тему: " Сім'я. Склад сім'ї "

Про матеріал

Тема: Сім'я. Склад сім'ї

Мета: поглибити знання учнів про сім'ю, склад сім'ї; вчити складати родовідне дерево;розвивати мислення, мовлення; виховувати любов до членів своєї родини.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Розсипанки»

— Із поданих букв складіть слова за темою «Сім'я» .

Р ,0 , Д,И,Н, А,І,Я,С,М,Б,Т

(Родина,рід,рідня, сім'я, баба, дід, мама, тато, син, доня)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся й зрозумієте, навіщо людині потрібна

сім'я. Також ми створимо колаж з родинних дерев.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  • 1.Робота за підручником (с. 44)
  • -Прочитайте прислів'я. Як ви його розумієте?
  • -Розгляньте малюнки . Які бувають сім'ї?
  • 2.Розповідь вчителя

Чарівне сонечко.

  • -У нас на уроці є чарівне сонечко, яке допоможе нам сьогодні провести наш урок.
  • -У кожного з нас є найдорожчі нам люди. Хто це? Звичайно ж, тато, мама, братик, сестричка – це найрідніші на світі люди, які один одного шанують, люблять і є членами єдиної сім'ї. Сім'я, мов сонечко, зігріває дитину від народження і до кінця днів. Родина – це гніздечко любові і тепла для кожного з нас, у ній панує злагода, повага до старших, особливо дідусь і бабусів. Адже вони – коріння сім'ї, прожили довге життя, багато знають і вміють. Кожна сім'я – це частина великого українського народу.
  • -Розкажіть, будь ласка, вірші про членів своєї родини
  • ( Діти декламують вірші).
  • Мамо, матусенько, мамочко, ненько,
  • Матінко, усміх твій ніжний ловлю.
  • Мамочко рідна, моя дорогенька.
  • Над усе тебе в світі люблю!
  • -
  • Татку, татусенько, таточку, тату,
  • Кращого в світі немає навкруг!
  • Таточку, хочу тебе я обняти.
  • Ти – мій порадник, заступник і друг!
  • -
  • Я й до бабусі з любов'ю звертаюсь:
  • Бабусю, бабуню, бабулю моя!
  • І до бабусиних рук притуляюсь
  • Та відчуваю в них лагідність я.
  • І до дідуся іду по науку:
  • Діду, дідуню, навчи в світі жить!
  • Він на голівку кладе свою руку,
  • Голос сріблястий струмочком біжить.
  • Донечко, синку, сестрице, братусю,-
  • Дружна, велика, весела сім'я!
  • Таточку, мамочко, бабусю, дідусю –
  • Мій оберіг і родина моя!
  • 3.Гра « ТЕЛЕФОН »

Один іграшковий телефон знаходиться у вчителя, інший – в учня.

  • Бесіда

Алло, Юрко, добрий день! Будь добрий, розкажи мені про себе. Де ти живеш?

Як звати твою маму, тата, братика, сестричку, дідуся, бабусю?

( Гра проводиться з кількома учнями )

- Чи знаєте ви, що означає слово «рід»?Рід – це різні покоління родини, що походять від одного предка.

  • -Що ж таке родина? Родина – це група людей або рідня, що складається з батьків, дітей, онуків і близьких родичів.
  • -Що таке сім'я? Сім – це група людей, які проживають спільно та мають взаємні права та обов'язки.

- Які свята у ваших сім'ях найулюбленіші?

  • -Чи святкуєте ви дні народження, іменини?
  • -Кого з рідних запрошуєте на сімейні свята?
  • -На які свята збирається вся ваша родина?
  • -Чи є у вас сімейний календарик, у якому записані дні народження всіх членів родини.
  • ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
  • -Попереду на нашому шляху четвертий промінь «Сімейний альбом».

Чи є у вашій родині сімейний альбом?

А чи є у вас старі фотографії?

Це дуже добре, адже це все має велике значення для сім'ї. Сімейний альбом – це історія родини.

4. «Родовідне дерево»

А) Вступне слово вчителя.

Родина, рід, які слова святі.

Вони потрібні кожному в житті,

Бо всі ми з вами ніжні гілочки,

На дереві, що вже стоять віки.

Це дерево – наш славний родовід,

Це – батько й мати, прадід твій і дід.

- Наші прадіди уявляли життя людей на землі як велетенське Дерево Роду.

- Свій маленький листочок на цьому дереві має кожен із вас. Гілки – ваші батьки, їхні сестри і брати. Стовбур – дідусі й бабусі. Відростки їхні брати і сестри. Коріння – батьки ваших дідусів і бабусь. Чим міцніше росте дерево – тим більше є рід, у кожної гілочки або коріння є своє ім'я.

5. Практичне завдання

- Зараз ми створимо колаж з родовідних дерев.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Читання й обговорення вірша Н. Чемериса «Що таке сім'я»

ЩО ТАКЕ СІМ'Я

Розкажу вам, друзі, я,

Що таке моя сім'я.

Разом дружно проживаєм

І пісні про це співаєм.

Люба матінка моя,—

Як пишаюсь нею я!

В неї руки золотії,

Серцем кожного зігріє.

Тато сильний і завзятий —

Він господар в нашій хаті.

Все майструє, все ладнає,

Бо до всього хист він має.

Дід і бабця у пошані —

Вони праці ветерани.

Всіх онуків міцно люблять

І, як пташенят, голублять.

Є у мене ще й брати —

Кращих в світі не знайти.

Ось і вийшло: всіх сім «Я»,

Знайте, це і є сім'я.

— Навіщо людині сім'я?

2. Стислі розповіді учнів про їхні сім'ї

- Діти називають ім'я та по батькові батьків, дідуся, бабусі, місце роботи,

ким працюють.

Кросворд «Родина»

1.Дочка моєї мами, то …

2.Найбільше в нашій хаті свято, коли приходить із роботи…

3.Своїх онуків розуму навчає старенький …

4.Найбільше пестить і голубить свою дитину…

5.Батькам на втіху росте розумний здоровий …

6.Твою матусю донечкою кличе твоя…

  • -Мати і батько, бабуся ї дідусь — найрідніші і найближчі кожному з нас

люди. Від батьків ми одержуємо життя. Вони вчать нас людських правил,

оживляють наш розум, вкладають у наші вуста добрі слова. Так є, так і було

в Україні завжди.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Навіщо людині потрібна сім'я?

— Яку сім'ю називають хорошою?

— Для того, щоб був у сім'ї лад, є певні обов'язки, яких намагаються до­

тримувати її члени. Назвіть свої обов'язки як члена родини.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

е

с

т

р

а

2

Т

а

т

о

3

Д

і

д

у

с

ь

4 М

а

т

и

5

С

и

н

6

Б

а

б

у

с

я

Перегляд файлу

F:\Фото-картинки\Ф О Т О\ФОТО 2014-2015\05.12 Руссу О.В\DSCN9001.JPGF:\Фото-картинки\Ф О Т О\ФОТО 2014-2015\05.12 Руссу О.В\DSCN9012.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

F:\Фото-картинки\Ф О Т О\ФОТО 2014-2015\05.12 Руссу О.В\DSCN9014.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проведений у 3 класі

Класовод: Руссу О.В.

 

 

 

Тема: Сім’я. Склад сім’ї

Мета: поглибити знання учнів про сім'ю, склад сім'ї; вчити складати родовідне дерево;розвивати мислення, мовлення; виховувати любов до членів своєї родини.

 

Хід уроку

 

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Розсипанки»

  Із поданих букв складіть слова за темою «Сім’я» .

Р ,0 , Д,И,Н, А,І,Я,С,М,Б,Т

(Родина,рід,рідня, сім’я, баба, дід, мама, тато, син, доня)

 

III.  ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  Сьогодні  на  уроці  ви  дізнаєтеся  й  зрозумієте,  навіщо  людині  потрібна

сім’я. Також ми створимо колаж з родинних  дерев.

 

IV.  ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Робота за підручником (с. 44)
  • Прочитайте прислів’я. Як ви його розумієте?
  • Розгляньте малюнки . Які бувають сім’ї?
  1. Розповідь вчителя

Чарівне сонечко.

  • У нас на уроці є чарівне сонечко, яке допоможе нам сьогодні провести наш урок.
  • У кожного з нас є найдорожчі нам люди. Хто це? Звичайно ж, тато, мама, братик, сестричка – це найрідніші на світі люди, які один одного шанують, люблять і є членами єдиної сім’ї. Сім’я, мов сонечко, зігріває дитину від народження і до кінця днів. Родина – це гніздечко любові і тепла для кожного з нас, у ній панує злагода, повага до старших, особливо дідусь і бабусів. Адже вони – коріння сім’ї, прожили довге життя, багато знають і вміють. Кожна сім’я – це частина великого українського народу.
  • Розкажіть, будь ласка,  вірші про членів своєї родини

( Діти декламують вірші).

 

Мамо, матусенько, мамочко, ненько,

Матінко, усміх твій ніжний ловлю.

Мамочко рідна, моя дорогенька.

Над усе тебе в світі люблю!

  •  

Татку, татусенько, таточку, тату,

Кращого в світі немає навкруг!

Таточку, хочу тебе я обняти.

Ти – мій порадник, заступник і друг!

  •  

Я й до бабусі з любов’ю звертаюсь:

Бабусю, бабуню, бабулю моя!

І до бабусиних рук притуляюсь

Та відчуваю в них лагідність я.

 І до дідуся іду по науку:

Діду, дідуню, навчи в світі жить!

Він на голівку кладе свою руку,

Голос сріблястий струмочком біжить.

 

Донечко, синку, сестрице, братусю,-

Дружна, велика, весела сім’я!

Таточку, мамочко, бабусю, дідусю –

Мій оберіг і родина моя!

 

  1. Гра « ТЕЛЕФОН »

Один іграшковий телефон знаходиться у вчителя, інший – в учня.

Бесіда

Алло, Юрко, добрий день! Будь добрий, розкажи мені про себе. Де ти живеш?

Як звати твою маму, тата, братика, сестричку, дідуся, бабусю?

( Гра проводиться з кількома учнями )

 

- Чи знаєте ви, що означає слово «рід»?Рід – це різні покоління родини, що походять від одного предка.

  • Що ж таке родина? Родина – це група людей або рідня, що складається з батьків, дітей, онуків і близьких родичів.
  • Що таке сім’я? Сім’я – це група людей, які проживають спільно та мають взаємні права та обов’язки.

- Які свята у ваших сім’ях найулюбленіші?

  • Чи святкуєте ви дні народження, іменини?
  • Кого з рідних запрошуєте на сімейні свята?
  • На які свята збирається вся ваша родина?
  • Чи є у вас сімейний календарик, у якому записані дні народження всіх членів родини.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

  • Попереду на нашому шляху четвертий  промінь «Сімейний альбом».

Чи є у вашій родині сімейний альбом?

А чи є у вас старі фотографії?

Це дуже добре, адже це все має велике значення для сім’ї. Сімейний альбом – це історія родини.

 

4. «Родовідне дерево»

А) Вступне слово вчителя.

  Родина, рід, які слова святі.

  Вони потрібні кожному в житті,

  Бо всі ми з вами ніжні гілочки,

  На дереві, що вже стоять віки.

  Це дерево – наш славний родовід,

  Це – батько й мати, прадід твій і дід.

 

- Наші прадіди уявляли життя людей на землі як велетенське Дерево Роду.

 

- Свій маленький листочок на цьому дереві має кожен із вас. Гілки – ваші батьки, їхні сестри і брати. Стовбур – дідусі й бабусі. Відростки їхні брати і сестри. Коріння – батьки ваших дідусів і бабусь. Чим міцніше росте дерево – тим більше є рід, у кожної гілочки або коріння є своє ім’я.

5. Практичне завдання

- Зараз ми створимо колаж з родовідних дерев.

 

V.  УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1.  Читання й обговорення вірша Н. Чемериса «Що таке сім'я»

ЩО ТАКЕ СІМ’Я

Розкажу вам, друзі, я,

Що таке моя сім’я.

Разом дружно проживаєм

І пісні про це співаєм.

Люба матінка моя,—

Як пишаюсь нею я!

В неї руки золотії,

Серцем кожного зігріє.

Тато сильний і завзятий —

Він господар в нашій хаті.

Все майструє, все ладнає,

Бо до всього хист він має.

Дід і бабця у пошані —

Вони праці ветерани.

Всіх онуків міцно люблять

І, як пташенят, голублять.

Є у мене ще й брати —

Кращих в світі не знайти.

Ось і вийшло: всіх сім «Я»,

Знайте, це і є сім’я.

  Навіщо людині сім’я?

2.  Стислі розповіді учнів про їхні сім'ї

-  Діти  називають  ім’я  та  по  батькові  батьків,  дідуся,  бабусі,  місце  роботи,

ким працюють.

Кросворд «Родина»

  1. Дочка моєї мами, то …
  2. Найбільше в нашій хаті свято, коли приходить із роботи…
  3. Своїх онуків розуму навчає старенький …
  4. Найбільше пестить і голубить свою дитину…
  5. Батькам на втіху росте розумний здоровий …
  6. Твою матусю донечкою кличе твоя…
  • Мати і батько, бабуся ї дідусь — найрідніші і найближчі кожному з нас

люди.  Від  батьків  ми  одержуємо  життя.  Вони  вчать  нас  людських  правил,

оживляють наш розум,  вкладають у наші вуста добрі слова.  Так є,  так і було

в Україні завжди.

VI.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

  Навіщо людині потрібна сім’я?

  Яку сім’ю називають хорошою?

  Для  того,  щоб був у сім’ї лад,  є  певні обов’язки,  яких намагаються до­

тримувати її члени. Назвіть свої обов’язки як члена родини.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

е

с

т

р

а

 

 

 

 

 

 

2

 Т

а

т

о

 

 

 

 

 

 

 

 

3

  Д

і

д

у

с

ь

 

 

 

 

4  М

а

т

и

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 С

и

н

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 Б

а

б

у

с

я

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
19 липня 2018
Переглядів
8732
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку