Тема: Planet Earth. 10 клас.
Підтема: Natural Disasters.
Мета:
Практична: активізувати знання учнів лексичних одиниць з теми, тренувати в утворенні речень граматичної конструкції Second Conditional.
Розвивальна: розвивати мовленнєві навички; удосконалювати навички читання; розвивати навички аудіювання; розвивати мислення та увагу учнів.
Виховна: Виховувати інтерес до природних явищ, повагу при спілкуванні. Виховувати готовність правильно поводити себе в екстремальних умовах.
Освітня: розширювати кругозір учнів, стимулювати і підтримувати інтерес до іноземної мови.
Обладнання: ІКТ, підручник Solutions, картки для групової роботи, презентація Power Point, текст для аудіювання, відеокліп.
Хід уроку
І.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
Watching Video.
Post-watching. Учні переглядають кліп та визначають природні катаклізми
Учні відповідають та називають усі природні катастрофи, що були показані у відео.
Name all the disasters that were mentioned in the video.
Which of the following disasters is the most frightening?
II.Основна частина уроку
На дошці розташовано малюнки із зображенням різних катастроф. Учням пропонується правильно розмістити картки з надписами до цих малюнків.
9. avalanche 10. hurricane
Учні розподіляються на групи та отримують тексти про катастрофи на
картках із завданням: прочитати опис катастрофи та визначити її назву.
Look at the pictures and name the disasters. (Учні роздивляються фото та називають стихійні лиха)
Listen to the text and put the natural disasters in the order they have been mentioned in the text. (Учні розставляють стихійні лиха в правильному порядку)
Listen to the text again and complete the sentences. Учні слухають текст вдруге та продовжують речення:
1. floods.
2. the sea.
3. destroyed thousands of buildings.
4. did not receive the rain for six years.
5. there wasn’t enough water.
Second Conditional: Повторення граматики-Другий тип умовних речень. Повторення правила утворення та вживання (стор.75)
Pair work
(Учні отримують запитання та обговорюють його у парі)
How would you behave during the earthquake?
Read and decide whether the statements are right or wrong.
(Учні читають ствердження про те, як поводитися під час землетрусу та визначають, чи є ці ствердження вірні).
ІІІ. Заключна частина уроку
Релаксація. Учням пропонується скласти пам’ятку поводження при стихійному лиху. Учні пишуть власні інструкції та прикріпляють їх на «Книзі порад».
«How to behave during the disaster» and do the test ARE YOU READY FOR A THUNDERSTORM?
TEST YOURSELF: ARE YOU READY FOR A THUNDERSTORM?
1) Which of the following indicates that you are in danger from lightning?
A) When lightning and thunder occur very close together.
B) You feel your hair stand on end.
C) Both of the above; when lightning and thunder occur very close together and you feel your hair stand on end.
2) If you hear a thunderstorm coming, what should you do?
A) Stand under a tree for p rot e c t i o n.
B) Go inside a safe building or car.
C) Lay down flat on the ground.
3) Which of the following occurs with ALL thunderstorms?
A) Lightning.
B) Tornadoes.
C) Hail.
4) When are thunderstorms most likely to happen?
A) During t he winter months in t he early afternoon hours.
B) During the spring and summer months in t h e afternoon and evening hours.
C) During t he fall months in t he morning hours.
5) If you can't get inside during a thunderstorm, what should you do?
A) Find a low spot away from trees, fences, and poles.
B) Crouch down on the balls of your feet, place your hands on your knees, and lower your head.
C) Both answers are correct.
1C, 2B, ЗА, 4B, 5C.