Природознавство 2 клас
Зустріч № 13
Тема: Як народні прикмети допомагають передбачити погоду?
Мета: навчати учнів спостерігати за погодою свого краю, перевіряти народні
прикмети передбачення погоди; розвивати спостережливість; виховувати
розуміння важливості для людей знань про погоду та її зміни.
Обладнання : комп'ютерна презентація, кросворд, повітряні кульки,
індивідуальні картки.
Тип уроку : формування нових знань з використанням ІКТ.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
Весела пісенька дзвіночка
Покликала нас на урок.
Я бачу ваші милі личка
І очі з безліччю думок.
Ми помандруєм в світ чудовий,
Який природою зовуть.
Та лиш кмітливість і увагу
З собою взяти не забудь!
(Хто хоче все знати, того добре навчати)
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯОПОРНИХ ЗНАНЬ.
(слайд 2 “Осінній пейзаж”)
Вже в гайочку лист жовтіє.
З небе часом дощик сіє.
Червонясте, золотисте,
Опадає з клена листя.
(слайд “Користь вітра, шкода вітра.”)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
Навкруги вітер гуляє, (ходьба на місці)
Моє деревце хитає. (руки підняти вгору, нахилитися праворуч — ліворуч)
Угору тягнуться (Встали навшпиньки)
А йому не піддаються.
Тихше, тихше, вітерець, (потягнулися)
Вгомонися накінець. (повільно опустили руки)
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.
З'єднай лініями поняття і відповідні приклади.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
(слайд 3 «Жива і нежива природа»)
- Пригадайте, що належить до неживої природи, назвіть цифри предметів неживої природи.
- З яких показників складається погода?
Ти весь світ обігріваєш
І втоми не знаєш.
Посміхаєшся у віконце
І звуть тебе усі... (сонце)
Робота за підручником (с.31 малюнок №1 — прочитай і роздивись)
-А від чого залежить температура повітря? (від висти сонця)
- У яку пору доби сонце найвище стоїть над горизонтом?
- А зараз погляньте на малюнок №2. Який колір небе на цьому малюнку, що ви можете сказати про сонце?
Ось так, спостерігаючи за таким станом неба, народ зробив такий висновок.(прочитай)
Ніг немає, а йде.
Очей немає, а плаче! (хмара)
Хтось відкрив на небі душ,
Повно на землі калюж.
І на нас водиця ллється.
Як це явище заветься? (дощ)
(Прочитай і роздивись №4, с.31)
Фізкультхвилинка з повітряними кульками.
Взяли кульки дружно в руки
І давай щосили дути,
Потім кульки ми пустили -
Вони швидко полетіли.
- Що ви почули?
Летить коник, басує.
Полем — полем пустує.
Ніхто його не впіймає
І ніхто не загнуздає. (вітер)
1. Хвилинка – цікавинка (слайд 4 “Акваріумні рибки”)
- Зміну погоди можна визначити і за поведінкою акваріумних рибок. Якщо вони плавають біля самої поверхні води, очікується негода. А якщо вони риються на дні в піску — буде гарна погода.
(слайд « Бджоли і квіти»)
2. Розгадування кросворда “Прогноз погоди” (біля дошки).
Ніхто його не впіймає, ніхто його не загнуздає. (вітер)
від блискавки грому полинула додолу.
На землю спустилася — на сто крапель розбилася. (гроза)
І стриляє галушками. (град)
Я прилітаю вам до ніг, а називаюсь просто - ... (сніг)
Потім сонечко гуляло, намистинки позбирало. (роса)
А як набив їх вітер — сльози розпустили. (хмари)
|
1 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
6 |
|
8 |
|
|
п |
р |
о |
3 г |
н |
о |
з |
п |
о |
г |
о |
9 д |
и |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ.
(звучить музика А. Вівальді “Осінь”, вчитель проводить бесіду під музику)
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
с.31 завдання для друга природи.
- Користуючись джерелами інформації, знайдіть додаткові відомості про те, як за поведінкою рослин і тварин люди передбачають погоду.