Розробка уроку з Соціально - побутового орієнтування для дітей з особливими освітніми потребами 2 клас

Про матеріал
На уроці використовувались різноманітні методи навчання: словесні, наочні і практичні, які відповідали меті уроку та віковим особливостям учнів.
Перегляд файлу

Тема: Правила особистої гігієни. Значення їх, дотримання для збереження і зміцнення  здоров´я. Предмети особистої гігієни.

Мета: Ознайомити учнів з поняттям «гігієна», прищеплювати санітарно – гігієнічні навички, розвивати увагу, пам´ять, зв´язне мовлення, уміння спостерігати, аналізувати.

Компетентності, що формуються: спілкування державною мовою, уміння вчитися впродовж життя, соціальна, громадянська, здоров´язбережувальна.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання:предмети гігієни, модель зубів, ляльки, ілюстрації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I.Організаційний момент.

1. Психологічна постанова.

Покладіть руки на парти, заплющіть очі та подумки сажіть

« Я зможу сьогодні добре працювати»

«Я буду молодцем»

« Я бажаю успіху на уроці»

II.Актуалізація  опорних знань

1.Ігрова ситуація «Дві ляльки»

Розплющіть очі і скажіть, що у мене у руках. (показую дві ляльки. Одна чиста, а інша  - брудна)

Яка лялька вам подобається більше? Чому?

Що треба зробити ляльці, щоб вона стала чистою, гарною

. Гра «Мішечок здоров´я»

( У мішечку  лежать: мило, гребінець, рушник, зубна щітка, зубна паста, носова хустинка, губка)

Ці предмети допоможуть нашій ляльці. Учні виймають з мішечка предмети гігієни. До кожного з них прикріплена буква і цифра.

Потім викладають на дошці слово, згідно номера.

3. Повідомлення теми уроку.

На дошці слово  «гігієна» 

Гігієна – це дотримання правил чистоти , охайності, акуратності. А особиста гігієна – це дотримання правил чистоти, охайності кожною людиною зокрема.

Сьогодні ми поговоримо про правила гігієни.

III. Вивчення нової теми

Робота з малюнком на дошці «Складові особистої гігієни»

Однією з найголовніших вимог гігієни  є чистота.

 

Чистота потрібна, щоб перемагати небезпечних ворогів – збудників хвороб. Бактерії  - живі істоти, яких ми не бачимо. Їх багато у воді, у грунті, на брудних поверхнях і на брудних руках. Отже,  Разом з брудом вони потрапляють у наш організм і викликають різні захворювання.

Проблемне завдання

Назвіть ситуації, коли потрібно мити  руки:

-         Перед вживанням їжі;

-         Після контакту з грішми;

-         Після перебування у громадському транспорті;

-         Після відвідування хворих;

-         Вийшовши з туалету

-         Після гри з тваринами

Розповідь з демонстрацією «Як мити руки»

Пальчикова гімнастика «Миємо руки»

Миємо руки ритмічно потираємо руки, наче миємо.

Узяли духмяне мило

Добре руки з ним помили

Струшуємо водичку з рук  пальці стиснути у кулачок, потім з силою випрямити їх , наче струшуючи водичку.

Полетіли від води

Бризки з рук туди – сюди

Витираємо руки енергійні рухи імітують почергове витирання  кожної руки рушником.

Рушничок я свій беру

Швидко ручки обітру

Практична робота

«Чистимо зуби». Робота з моделлю зубів.

Розповідь, як правильно чистити зуби.

Руханка

Встану до схід сонечка,

Поки є роса ( потягуються)

А водичка цілюща, чарівна (показують рухи)

Вмию личко, щоб було біленьке ( миють личко)

Вмию очка, щоб були ясненькі (миють очка)

Вмию вушка, щоби добре чули (миють вушка)

І нічого не забули ( руки в боки і гордо підняли голову)

Сере наших предметів є ще щітка, гребінець.

Розповідь , як доглядати за волоссям, як доглядати за тілом.

Ми поговорили про предмети особистої  гігієни, а про предмети загальної гігієни  і як доглядати за одягом, взуттям наступного уроку.

Робота у зошитах

Гра «Спіймай правильну пораду»

(Якщо учні згодні, то плескають у долоні)

Потрібно шоранку чистити зуби; (так)

Волосся мити двічі на день; (ні)

Руки мити перед вживанням їжі; (так)

Зуби чистити три рази на день;(ні)

Руки потрібно мити щохвилини; (ні)

Робота над загадками

Ще раз назвемо предмети, які потрібні нам, щоб бути чистими і охайними.

  1. Мию, мию без жалю,

Мию там, де брудно.

А купатись не люблю,-

Бо від того худну.

(Мило)

 

  1. Витирають залюбки

Ноги й руки малюки.

Витирають щічки

Павлик і Марічка

( Рушник)

 

  1. Не хижак, а зуби має.

Не гризе і не кусає.

А розчеше кіски Олі,

Чубчик Петрикові і Толі.

( Гребінець)

  1. В роті – як у себе вдома –

З кожним зубчиком знайома,

Бо щоранку перед сном

Чистить їх усім гуртом.

(Зубна щітка)

  1. Лягла в кишеню і караулю:

Реву, плаксу і бруд нулю,

Їм витру потоки сліз,

Не забуду і про ніс.

(Носова хустинка)

 

Підсумок уроку

Скриньки емоцій

Смайл «Радість» і бажаю учням гарного здоров ´я

Здоров´я – основа усього на світі.

Здоровим бути бажають всі діти.

Для цього потрібно щоденно вмиватись,

Робити зарядку і тепло вдягатись.

Себе гартувати водою і сонцем

І солодко спати з відкритим віконцем.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
14 лютого
Переглядів
151
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку