Розробка уроку з української мови для 1 класу на тему: "Списування з друкованого тексту. СМС: складання зв’язної розповіді“

Про матеріал
Розробка уроку з української мови для 1 класу на тему: "Списування з друкованого тексту. СМС: складання зв’язної розповіді“. Метою уроку є: закріплювати знання про вивчені букви та звуки, вміння списувати з друкованого тексту; удосконалювати вміння роботи звуковий аналіз слів, складати речення; розвивати увагу, пам’ять, усне зв’язне мовлення; виховувати інтерес до навчання, бажання завжди прийти на допомогу.
Перегляд файлу

Українська мова

Тема: Списування з друкованого тексту. СМС: складання зв’язної розповіді

Мета: закріплювати знання про вивчені букви та звуки, вміння списувати з друкованого тексту; удосконалювати вміння роботи звуковий аналіз слів, складати речення; розвивати увагу, пам’ять, усне зв’язне мовлення; виховувати інтерес до навчання, бажання завжди прийти на допомогу.

Обладнання: предметні малюнки, плакат „Правильно сиди під час письма“.

Тип уроку: формування вмінь та навичок.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Письмо за розкладом, малята.

Підготувався кожен з вас?

На партах зошит, ручка, також

Є олівець простий, Буквар.

Чудово. Тож розпочинаєм

І в казку з радістю рушаєм.

II. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

— Багато років тому існувала чудова країна народних казок. Різні українські казки мешкали в ній. Кожний твір мав своє місце, свою територію. Ніхто нікому не заважав, не набридав. Казкові герої з повагою ставилися одне до одного, ходили в гості, але завжди поверталися назад. Та злий чаклун вирішив пожартувати. Одного разу, коли герої відвідували своїх приятелів, він напустив на країну незвичайний сон. Незвичайний тому, що герої спали лише декілька хвилин, але за цей час встигли забути геть усе: хто вони, з якої казки і як повернутися додому. Ось погляньте, скільки їх — казкових героїв.

На дошці — малюнок казкового містечка з героями різних казок.

IIІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Повторення вивчених букв

— А ось і перший герой. Хто він?

— Назвіть казки, у яких вовк є головним героєм.

— З якої казки саме цей вовк, ви дізнаєтеся, коли виконаєте завдання.

На дошці — великі літери в дзеркальному відображенні, учні впізнають літери та називають їх.

Ͻ  R    (К, Ц, Е, Г, В, Ю, Р, С, Я)

А тепер дізнаємось, з якої казки наш вовк.

Дуже рибки захотів.

Тож лисичку попросив:

Навчи, кумонько, мене,

Вік пам’ятатиму тебе. («Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат»)

— З якої казки наш вовчик? Чи справді лисичка навчила вовчика ловити рибку?

2. Самостійне добирання слів. Звуко-складовий аналіз

Хоч у нього й шуба є,

Та, як холод настає,

Він не їсть тоді, не п’є,

І не ходить, не гуляє,

А у лігво спать лягає. (Ведмідь)

— Щоб дізнатися, з якої казки наш герой, подивіться на букви та пригадайте назви ласощів, що починаються з них, бо ці ласощі любить ведмедик.

(Пряник, цукерки, торт, мед)

— З’єднайте малюнки з відповідними звуковими моделями.

З якої казки наш ведмедик?

В м’яку домівку я останнім вліз.

Та затриматися там не встиг. («Рукавичка»)

— Як називається казка?

— Чому ведмідь не встиг затриматися в рукавичці?

IV. Узагальнення вивченого матеріалу

1. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як розміщувати зошит і тримати ручку під час письма

Правила сидіння за партою

— Сидіти потрібно зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки ліворуч і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розглядання плаката.)

Розміщення зошита на парті

— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притримуйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

Як тримати ручку під час письма

— Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вказівним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказівного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

2. Робота в зошиті з друкованою основою (с. 58)

Аж ось і лисичка-сестричка. «Впіймайте» назву казки, персонажем якої є лисичка.

«Колосок», «Коза-дереза», «Курочка ряба», «Семеро козенят», «Солом’яний бичок».

— А от з якої казки наша лисичка, ви дізнаєтесь, виконавши завдання в зошиті.

1) Написання слова читання

Складіть речення з цим словом.

2) Написання слова Ілля

Чому це слово пишемо з великої букви?

Скільки складів у слові? Який склад наголошений?

3) Написання слова обличчя

Назвіть голосні звуки у слові. Назвіть приголосні.

4) Написання слова колосся

Від якого слова утворене це слово? (колос)

— Яку казку ви знаєте зі схожою назвою? Хто її головні герої?

Фізкультхвилинка

Пташка високо літає,

Зайчик високо стрибає.

Тихо лис десь пробіжить.

Їжачок в траві сидить.

Десь в барлозі спить ведмідь

Всіх звіряток цих любіть.

5) Написання слова життя

Складіть речення з цим словом.

6) Написання слова знаряддя

Які бувають знаряддя? (молоток, ножиці, плоскогубці, пилка, голка)

Скільки складів у слові?

7) Написання слова мотуззя

Від якого слова утворене це слово? (мотузка)

8) Написання слова збіжжя

Що таке збіжжя? ослини та зерно хлібних злаків)

9) Написання речення Слова щирого вітання дорожчі за частування.

Скільки слів у реченні? Назвіть найдовше слово. Найкоротше слово.

Які є розділові знаки? Які слова слід писати з великої букви?

Як ви розумієте це речення?

А тепер дізнаймось, з якої казки наша лисичка.

Частував мене приятель

З глечика вузенького.

Не чекала я такого,

Від нього, рідненького. («Лисичка та Журавель»)

— З якої казки наша лисичка?

Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

Ми писали, ми трудились —

Наші руки вже втомились.

А щоб краще нам писати,

Варто пальці розім’яти.

Руки кілька раз струснемо

І писати знов почнемо.

Відпочивши, дружно враз

Працювать почав наш клас.

3. Списування речення з друкованого шрифту: Бджілка з джмеликом літали, квіточки збирали.

— А ось і мишенятко. З якої ж воно казки загубилось? Та спочатку виконаємо завдання.

Прочитайте речення і спишіть його. Скільки у ньому слів? Які є розділові знаки?

— Назвіть слова, що вказують на дію предмета.

А тепер дізнаємось, з якої казки наше мишеня.

Братик є у мене рідний. 

Півник нас образив, бідних. («Колосок»)\

— Як звуть мишенят? З якої вони казки?

— Чому півник їх образив?

4. Розвиток зв’язного мовлення

Подивіться на малюнок.

96060008_Risunok__29_

— Що роблять діти? А мама? Складіть речення.

Як ви допомагаєте своїй мамі? Складіть речення про це.

V. Підведення підсумків уроку

— Назвіть казки, героїв яких ми зустрічали сьогодні.

— Скількох зачарованих персонажів вам вдалося врятувати?

Яке завдання вам найбільше сподобалось?

Про що розкажете вдома батькам?

doc
Додано
7 серпня 2020
Переглядів
2445
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку