Розробка уроку з української мови " Питальні речення. Інтонація питальних речень."

Про матеріал
Використання цієї розробки можливе при вивченні теми з української мови у 2 класі "Питальні речення. Інтонація питальних речень." За програмою Савченко та підручником М.Захарійчук
Перегляд файлу

 

 

 

Урок  української мови в 2 класі

 

Тема: Питальні речення. Інтонація питальних речень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Питальні речення. Інтонація питальних речень.

Мета: дати учням уявлення про питальні речення; вчити інтонаційно виділяти в реченнях слова, найважливіші для висловлення думки; розвивати усне мовлення учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи.

 

Навчальна діяльність                                               Очікувані результати

 Гра «Слова загубились»                          Повторюють розповідні речення

Гра «З якої професії»                                Пояснюють значення прислів’їв, відгадують

                                                                     про

                                                                     кого йдеться в прислів’ї.

Каліграфічна хвилинка                              Пишуть охайно в зошитах, змінюють слова

                                                                      за

                                                                     запитаннями.

Робота з підручником                               Виразно читають вірш, відповідають на

                                                                     питання

Вправа 215                                                 за змістом, з’ясовують, які речення називають

                                                                    питальними.

Усвідомлення правила                             Уважно читають, відтворюють важливу

                                                                     інформацію

Робота в парах (216)                                  Уважно читають речення до малюнка,

                                                                     вирішують, який розділовий знак треба

                                                                     поставити в кінці речення.

Гра від Мови і Суржика                            Добитають необхідний розділовий знак в

                                                                     кінці  кожного речення

          Обладнання: проєктор, ілюстрація контрабаса, інтерактивна гра

 

                                         Хід  уроку

I. Організаційний момент

ІІ.Актуалізація опорних знань

1.     Гра «Слова загубились»  (завдання на екрані)

- Доповніть речення словами з довідки. Запишіть їх. Зацвіли перші... квіти. На деревах розпустились... Над квітами літають... Як гарно...!

(Довідка: весняні, листочки, метелики, навесні)

-  Доведіть, що це речення.

- Прочитайте розповідні  речення.

-  Який розділовий знак ставиться в кінці розповідного  речення?

2.     Гра «З якої професії?»

- Назвіть, з якої професії прийшли в життя подані прислів'я та приказки.

-  Куй залізо, поки гаряче. (Коваль)

-   Жартуй глечичок, поки вушко одірветься. (Гончар)

- Хто керує автомобілем? (Шофер)

- Це слово прийшло до нас із французької мови.

3.    Каліграфічна хвилинка

- Запишіть каліграфічно словосполучення.

Професія шофер, дякувати (кому?) (шофер), працювати (ким?) (шофер).

- Вимовляйте швидко і правильно.

Я — шофер. Оце — мотор. Рама, фара, світлофор.

- Яке це речення за метою висловлювання та інтонацією?

 

III.   Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми будемо вивчати питальні речення, навчимося правильно інтонувати їх.

 

IV.   Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.     Робота за підручником (с. 84-85)

Вправа 215

- Прочитайте виразно вірш. (Вибіркове читання речень.)

- Прочитайте розповідне речення.

- Як ви його розумієте?

- Що означає слово контрабас?

Словник

Контрабас — це найбільший струнний музичний інструмент.

- Прочитайте речення, у яких про щось запитують.

- Як ви вважаєте, як такі речення можна назвати? (Питальними)

- Який знак стоїть у кінці таких речень?

Загадка

 - Він після речення, цитати

   Вмостився схожий на гачок.

   Всіх нас примушує питати,

   А сам ні пари з вуст — мовчок! (Знак питання)

Висновок.   Речення,   в  якому  про  щось запитується,   називається  питальним. У кінці питального речення ставиться знак питання.

— Випишіть питальні речення.

2.Усвідомлення правила

-Прочитайте правило на с.85

-Які речення  називають питальними?

 

3.Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки — раз!

На носках стоїть весь клас,

Два присіли, руки вниз.

На сусіда подивись.

Раз! — і вгору,

Два! — і вниз.

На сусіда подивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз — присіли, два — піднялись.

Хай мужніє ваше тіло.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати.

 

V. Закріплення  набутих  знань,  формування  вмінь

1.Робота в парах (вправа 216)

-Прочитайте текст до малюнка.

-З’ясуйте, який розділовий знак  треба поставити в кінці кожного речення.

      А хто –хто в цій рукавичці живе…

      Мишка – шкряботушка. А ти хто…

2.Гра від Мови та Суржика

Інтерактивна гра за допомогою проєктора. В реченнях поставити потрібний розділовий знак.

Де ти квітку взяв таку…

Нащо голки їжакові…

Як це сталося…

Де ти забруднилася…

Навіщо нам такий вереда…

.  ?  !

Діти стілосом перетягують потрібний розділовий  знак  до  речення.

-Спишіть на вибір  три речення.

 

VI. Підсумок уроку.

- З якими новими реченнями ви ознайомилися на сьогоднішньому уроці? (Питальними)

-  Чому ці речення називаються питальними? (Бо в них про когось чи про щось запитується.)

— Що ставимо в кінці питальних речень? (Знак питання)

 

VII.  Домашнє завдання

Списати два питальних речення з вправи 217 на с.85

 

 

docx
Додано
14 січня 2021
Переглядів
1136
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку