Розробка уроку
з інтегрованого курсу
«Я досліджую світ»
для 1 класу
на тему: «Корисна і шкідлива їжа»
Підготувала і провела Плаксенко Олена Володимирівна
вчителька початкових класів Мар’янівського ліцею
ім. Михайла Слабошпицького
Шполянської міської об’єднаної територіальної громади Черкаської області
ТЕМА: КОРИСНА І ШКІДЛИВА ЇЖА
Мета:
- формувати позитивне ставлення до власного здоров’я та прагнення правильно харчуватися для збереження здоров’я;
- дати уявлення про те, які корисні речовини містяться у різних продуктах;
- формувати навички дослідницької діяльності, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті;
- допомогти дітям засвоїти вплив емоційної атмосфери на засвоєння їжі;
- вчити висловлювати свою думку, взаємодіяти з однокласниками.
Обладнання: ілюстративний матеріал; обладнання для дидактичних ігор;фрукти і некорисна їжа; матеріали для експерименту; цеглинки; презентація.
Хід уроку
І. Ранкова зустріч
1.Привітання
Учні утворюють коло для привітання та гри. Учитель пропонує невеличку гру для гарного настрою – назвати улюблену їжу та пояснити, за що учень її любить, передаючи м’ячик по колу.
2. Новини дня
Дитина дня називає пору року, день тижня, дату,погоду, кількість присутніх.
3. Проблемні запитання
- навіщо ми їмо?
- що нам дає їжа?
- у чому найбільше вітамінів?
ІІ. Оголошення теми і завдань уроку
ІІІ. Обговорення « Що ми знаємо про їжу?»
На дошці ілюстративний матеріал «Що нам дає їжа?» (енергію, ріст, поживні речовини, силу, гарний настрій, задоволення, здоров’я, красу…)
ІV. Робота в групах ( “Овочі» і «Фрукти» )
(вирізати овочі (фрукти) і наклеїти їх на листок за силуетами)
( діти обирають на картинках потрібні продукти і кладуть у карманчики на відповідних каструльках, які прикріплені на дошці
Кожна група отримує кошик в який буде класти корисний продукт із загального кошика, в якому знаходяться корисні і некорисні продукти. Головне завдання - покласти тільки корисні продукти.
V. Руханка під музичний супровід
VI.Робота з підручником (ст.76-78)
VII.Вправа “Кіт у мішку»
У торбинці пачка чіпсів, мівіна, кока-кола. Діти за описом розгадують, що в ній.
«Чіпси» - родичка цього харчового продукту – картопля; цей продукт належить до фаст-фудів, тобто їжі, яка може споживатися не за столом; щоб приготувати цю страву, тонкі скибочки картоплі обсмажують в олії та присмачують смаковими добавками
«Мівіна» - сухий продукт швидкого приготування, який з водою перетворюється в суп; у перекладі з в’єтнамської мови це слово означає «вермішель»
«Кока-кола» - цей напій часто рекламують перед зимовими святами; у цьому газованому напої є багато цукру; він має темний колір
VIII. Експеримент із «солодкою» водою. У чому її шкода?
IX. Презентація «Вітаміни нас врятують і здоров’я подарують» з використанням цеглинок.
Діти за описом обирають правильний продукт і показують цеглинку відповідного кольору
X. Правила «Ланцюжок здорового харчування»
Учні за учителем повторюють правила здорового харчування
XI. Рефлексія
.