Розробка уроку за індивідуальною формою навчання з математики 3 клас Урок №3

Про матеріал

Урок №3

Розробка уроку за індивідуальною формою навчання з математики

3 клас

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ 2-ГО КЛАСУ

Мета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 3, 4, 5; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв'язування задач і знаходження значень виразів; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу.

Обладнення: підручник М.В. Богданович; роздатковий матеріал.

Перегляд файлу

Урок №3

Розробка уроку за індивідуальною формою навчання з математики

3 клас

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ 2-ГО КЛАСУ 

Мета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 3, 4, 5; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв'язування задач і знаходження значень виразів; вдосконалювати обчислювальні навички;  виховувати інтерес до математики; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу.

Обладнення: підручник М.В. Богданович; роздатковий матеріал.

Дата:

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Гра «Допоможіть Незнайкові»

— Відшукайте числа і поставте потрібні знаки арифметичних дій: «:» або «∙».

http://www.subject.com.ua/lesson/mathematics/3klas/3klas.files/image035.jpg

3. Математичний диктант

• Перший множник — 2, другий — 9. Знайдіть добуток.

• Добуток чисел 3 і 6 збільшити на 27.

• Добуток чисел 2 і 9 зменшити на 11.

Відповіді: 18; 45; 7.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці ділення на 2,3,4,5; знаходження значень числових виразів; будемо розв’язувати задачі на ділення і вчитися самостійно працювати.

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Підготовча робота ( С. 18, завдання 108.)

Додавання — це дія, при якій ми дізнаємося, скільки стало після того, як додали, привезли, зсипали, змішали.

Множення — це дія, коли ми дізнаємося, скільки всього, якщо, наприклад по 2 взяти 4 рази.

— Перевірте, чи правильно замінили додавання множенням.

— На якому місці записали однаковий доданок?

— На якому місці стоїть число, що показує, скільки разів додали однаковий доданок?

2.) Робота за таблицями множення чисел 2; 3 (с. 18, завдання 110)

— Прочитайте таблицю множення числа 2.

3. Робота над задачею (с. 18, завдання 112)

1) Аналіз задачі і складання короткої умови.

Було — ?, 6 купюр по 2 грн

Витратила — 3 грн.

Залишилось — ?

2) Розв'язування задачі (диференційовано).

Сильніші учні розв’язують задачу складанням виразу самостійно.

Усі решта учнів розв’язують задачу з опорою на схему по діях.

1) [  ]  [  ] = [  ] (грн) — скільки всього грошей у дівчинки.

2) [  ] - [  ] = [  ] (грн).

Відповідь: 9 гривень залишилось в Олі.

4. Робота за табелем-календарем (с. 19, завдання 119)

— Розгляньте календар.

У ньому показано, як рік ділиться на місяці, місяці — на тижні, тижні — на дні. Місяць має ЗО або 31 день. У лютому 28 або 29 днів. Рік, у якому лютий має 29 днів, називають високосним.

— Скільки місяців має рік?

— Скільки місяців мають по 31 дню?

— Яке сьогодні число, день тижня, місяць?

5. Первинне закріплення (с. 20, завдання 120)

— Які пори року ви знаєте? Скільки їх?

— Скільки днів триває літо? осінь? зима? весна? 100 років — століття.

6. Робота над задачею (с. 19, завдання 118)

Аналіз задачі, складання короткої умови.

— Прочитайте розв’язання задачі з підручника.

— Поясніть, про що дізналися кожною дією.

http://www.subject.com.ua/lesson/mathematics/3klas/3klas.files/image028.jpg

7. Робота з геометричним матеріалом

Довжина відрізка АВ — 8 см, а відрізок КМ у 2 рази коротший. Знайдіть довжину відрізка КМ.

— Накресліть ці відрізки в зошиті.

1) Робота з геометричним матеріалом (с. 20, завдання 123).

— Скільки потрібно паличок, щоб скласти 6 окремих трикутників?

Для допитливих

— Яку найменшу кількість паличок треба взяти, щоб скласти 6 трикутників?

— Накресліть їх.

8. Зв'язок дій ділення і множення (с. 21, завдання 126)

— Розгляньте малюнок і поясніть, як за ним склали вираз на множення і два вирази на ділення.

— Назвіть числа в рівностях.

— Порівняйте рівність із множенням з рівностями з діленням.

— Що дістанемо, якщо добуток двох чисел поділимо на один з множників? (Другий множник)

Для допитливих

Якщо а ∙ b = с, то чому дорівнює с : а? с : b?

9.Повторення матеріалу, пов'язаного з діленням (с. 22, завдання 133)

Складання таблиці ділення на 2; 3.

10. Обчислення прикладів з коментуванням (с. 22, завдання 134)

11. Підготовча робота (с. 22, завдання 139)

— З поданої рівності складіть дві рівності на ділення.

12. Робота за таблицями множення і ділення чисел на 4 (с. 22-23, завдання 140)

— Поясніть, як склали таблицю множення числа 4 і таблицю ділення числа 4.

— Розкажіть таблиці з пам’яті.

13. Робота над задачею (с. 23, завдання 142)

Аналіз задачі, складання короткої умови.

http://www.subject.com.ua/lesson/mathematics/3klas/3klas.files/image034.jpg

— Чи можемо відразу відповісти на питання задачі? Чому?

— Як дізнатися масу поросяти? (3 + 7 = 10 (кг))

— Чому дорівнює маса поросяти і віслючка разом? (30 + 10 = 40 (кг))

Для допитливих

— На які ще питання можна відповісти за умовою задачі?

14. Робота за таблицями множення і ділення чисел на 5 (с. 24,завдання 148)

— Поясніть, як склали таблицю множення числа 5 і таблицю ділення числа 5.

— Розкажіть таблиці з пам’яті.

— Перевірте правильність рівності 5 ∙ 7 = 35.

Фізкультхвилинка

1. Робота над задачею (с. 24, завдання 149)

Аналіз задачі, складання короткої умови.

http://www.subject.com.ua/lesson/mathematics/3klas/3klas.files/image036.jpg

— Чи можемо відразу дати відповідь на головне питання задачі? Чому?

— Що для цього треба дізнатися? Якою дією?

— Запишіть розв’язання задачі.

Сильніші учні складають вираз (25 + 5) : 5 = 6 (кг).

Усі решта розв’язують по діях (слабшим учням роздають картки- підказки).

Розв’язання

1) [  ] + [  ] = [  ]

2) [  ] : [  ] = [  ]

Відповідь: 6 кг моркви витратили.

2. Робота над задачею (с. 24, завдання 150)

http://www.subject.com.ua/lesson/mathematics/3klas/3klas.files/image037.jpg

Аналіз задачі за короткою умовою. Самостійне розв’язування задачі.

Розв’язання

1) 4 ∙ 5 = 20 (грн) — коштує книжка

2) 20 + 4 = 24 (грн)

Відповідь: 24 гривні вартість зошита і книжки разом.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які таблиці множення, ділення повторили на уроці?

— Як не обчислюючи визначити, чи належать відповіді до пригаданої таблиці? (Відповідь має закінчуватися на 0 або на 5.)

 «Бліцконтроль знань» 

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 19, завдання 115; 116.

С. 20, завдання 121; 122.

С. 22, завдання 137; 138.

С. 24, завдання 146; 147.

С. 25, завдання 154; 155.

 

 

docx
Додано
13 липня 2018
Переглядів
990
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку