ознайомлення учнів з випадками множення ,коли одним із множників є числа 1і0;закріплення знання законів множення;вдосконалення вмінь розв'язувати задачі на зведення до одиниці та з буквеними даними;розвиток мислення, пам'яті, уваги ,спостережливості; вміння здобувати інформаційний матеріал та аргументувати свої думки,формування світогляду учнів; виховання уважності та точності.
«Множення чисел на 0 і 1, множення 0 і 1 на числа»
КЗ Верхівцевський НВК . Дніпропетровської області
Верхньодніпровського району
Вчитель : Ігнатенко М.А.
Тема уроку: Множення чисел 0 і 1.
Властивості множення на 1 і 0 ,0 і1 на число.
Мета уроку: ознайомлення учнів з випадками множення ,коли одним із
множників є числа 1і0;закріпити знання законів множення;вдосконалення
вмінь розв’язувати задачі на зведення до одиниці та з буквеними даними;
розвивати мислення, пам'ять, увагу ,спостережливість; вміння здобувати інформаційний матеріал та аргументувати свої думки,формувати світогляд; виховувати уважність та точність.
Тип уроку: комбінований.
Вид: інтегрований(математика ,природознавство)
Форма проведення уроку: космічна подорож.
Обладнання: малюнки планет Сонячної системи ,індивідуальні картки,
картки-ребуси,записи пісні «Земля»,сигнальні картки
Хід уроку:
І.Організація початку уроку
Ось дзвінок сигнал подав,для роботи час настав.
Так і ми часу не гаймо і урок свій починаймо!
Будьмо разом працювати ,математику вивчати,
Все про все на світі знати!
Девіз уроку: Думати – активно! Працювати - оперативно !
Міркувати - доказово всім обов’язково!
Повідомлення теми уроку
Сьогодні будемо разом ми на ракеті мандрувати
Космічні простори долати,нову тему вивчати(музика).
- Як називається професія людей,які подорожують космічними шляхами? (космонавти)
- З далекого космосу надійшов сигнал ,розшифруйте піктограму і дізнаєтесь ,про які числа буде йти мова на уроці. Що зображено на малюнку?
- На які цифри схожі предмети ,зображені на малюнку?(1 та 0)
Піктограма :
Сьогодні ми познайомимось з випадками множення ,коли одним із множників є числа 1 і 0 ,повторимо закони множення та продовжимо роботу над задачами.
Мотивація роботи на уроці
Юні друзі – хлопчаки надумали відпочити .
Швидко все обміркували і ракету збудували.
Ракета стартує,пішов відлік часу :10,9,8,7,6,5,4 ,3,2,1.Старт!
Там побачили вони і планети ,і зірки!
Повернулися додому космонавти – малюки
І про всі свої пригоди написали залюбки.
ІІ. Основна частина
«Мозковий штурм»
- Назвіть планети Сонячної системи.
«Опрацювання маршрутного листа» (робота в парах)
Повідомлення вчителя:- Наша Сонячна система складається з зірки – Сонця та 9 планет ,які обертаються навколо світила,їхніх супутників та великої кількості комет та міжпланетного пилу.9 планету у Празі 24 серпня 2006року визнано «карликовою планетою» шляхом голосування всіх астрономів світу.
- Як називається планета ,де ми живемо?
- Чим вона відрізняється від інших планет?
« Поетична хвилинка» ( хорове читання вірша)
Земля - одна , планет – багато,
На небі - тисячі зірок,
Шість буднів тижня – одне свято
І безліч у полях квіток.
«Аналогії» Чи схожі сьогодні діти нашого класу на космонавтів?Чому?
(вчаться та мандрують космічними просторами)Тоді рушаймо далі!
Опрацювання нового матеріалу
2.Робота за підручником
№347(усно) Поясни ,що показує кожний множник.
«Дослідна робота»
.№348 . Досліди ,замінивши множення додаванням ,обчисли та зроби висновок
1·4, 1·6, 0·5, 0·7 1·а=а 0·а=0
Висновок дослідної роботи:
1·а=а а·1=а
Числа на один помнож – так само будеш мати в результаті ,
Мов у дзеркалі відбились - скільки є,усі лишились!
0·а=0 а·0=0
Хоч у космос полети і помнож на 0 число ,
нуль і там одержиш ти ,мов нічого не було.
Наче дірка чорна нуль ,в себе числа затягнув.
Закріплення отриманих знань
№350 . Перевір виконання переставного і сполучного законів при множенні на 1 і 0 за правилами. Розв’яжи приклади різними способами. Контролюй правильність розв’язання:
3·1·4= 3·(1·4)= 3·4·1=
Дарма,хай що на що помножиш,
Але змінити відповідь не зможеш!
№351. Робота в групах :перший ряд «Астронавти» розв’язують перший стовпчик, другий ряд «Космонавти» розв’язують другий стовпчик.
Взаємоперевірка :оцініть роботу протилежної команди.
№352.Космонавти і астронавти зголодніли?Тож почастуємо їх,розв’язуючи задачу про виноград. Складання і записування виразу з буквеними даними: (а + а :2 ) : 4
№353.Розвязування задачі на зведення до одиниці за коротким записом. Оцініть свою роботу.
Фізхвилинка «Я всміхнуся сонечку»
Рефлексія «Ланцюжок»
-З далекого космосу прилетіли незвичайні комети з прикладами
Діти отримують 1 приклад на вивчені правила і ланцюжком зачитують відповіді:1·6, 3·0, 2·1, 0·8…
Самооцінка (учні помічають цифри у маршрутному листі)
Підводимо підсумки уроку ,користуючись маршрутним листом:
1-закони множення повторили ,2-задачі записали,3- вирази розв’язали,
4-в космосі побували,5-планети вивчили,6- правила множення на1 та0
засвоїли,7-дослідну роботу провели,8 – діяльність оцінили ,9-на Землю повернулись і отримали д/з.
Д/з №355,№356
ІІІ. Підсумок уроку
Розв’язування ребусів та складання речень.
Ребуси :г1на.100рона,мі100,с100янка.
Учні отримують оцінки «Сонячний володар»(звучить пісня «Земля»)
«На творчій хвилі»
Спробуйте хоча б на мить
Неможливе уявить:
Мов за помахом руки
Зникли числа всі ураз !
Як лічити нам зірки,
Визначати день і час?...
Математика для нас
Вкрай потрібна повсякчас!!!
Ось і пролунав дзвінок ,закінчився наш урок.
Всім оцінки - по заслузі,щиро дякую ,вам друзі!!!!
Бібліографія:
Володарська М.О., Пілаєва О.М.,Математика. 3 клас. -
Харків: «Основа»,2014
Матвеєва Г.В.,Таблиця множення у віршах і малюнках .-Харків:
Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»,2014.