• Розробка заняття інтегрованого курсу «Я досліджую світ», 1 клас. Тема тижня: МОДА. Тема дня: Чому здоровим бути модно?

Про матеріал

Відповідно до Державного стандарту Нової української школи кожен тиждень і день будуть тематичними. «Я досліджую світ» - інтегрований курс, через який буде реалізовано тематику тижня і дня.

Тематичні дні об'єднують блоки знань із різних навчальних предметів, тем навколо однієї проблеми з метою інформаційного та емоційного збагачення сприймання, мислення, почуттів учня. Таке навчання забезпечує формування в молодших школярів цілісної картини світу, здатності сприймати предмети і явища різнобічно, системно, емоційно, сприяє поглибленню та розширенню знань учнів, діапазону їх практичного застосування.

До вашої уваги пропонується один із таких тематичних тижнів у 1 класі, тематичне інтегроване заняття курсу «Я досліджую світ» відповідно типової освітньої програми розробленою під редакцією Р.Б. Шияна.

Перегляд файлу

Інтегроване заняття

Я досліджую світ

1 клас

Тиждень 11

Тема тижня: МОДА

Тема дня: Чому здоровим бути модно?

Мета:  

  • формувати уявлення про здоров'я як однієї з головних цінностей людського життя, познайомити з правилами, що допомагають зберегти власне здоров'я на довгі роки;
  • розповісти, що джерелом зміцнення здоров`я і запобігання хворобам є здоровий спосіб життя та безпечна поведінка у довкіллі;
  • розширити знання про те, як змінюється життя тварин напередодні зими;
  • вчити самостійно готувати шкільний одяг звечора;
  • закріплювати вміння розподіляти об’єкти множини на підмножини за спільною ознакою;
  • закріплювати вміння додавати та віднімати в межах 10 на основі складу чисел;
  • закріплювати вміння ділити слова на склади, називати звуки в словах;
  • розвивати мовлення дітей, дрібну моторику руки, пам'ять, увагу, фантазію.

 

Завдання:

  • заповнення щоденних новин;
  • гра «Що корисне для здоров’я»;
  • робота над змістом вірша «Маленький струмочок»;
  • ігрова вправа «Так чи НІ»;
  • перегляд мультфільму «Охоронці здоров’я»;
  • гра «Допоможи Софійці та Петрикові»;
  • складання та розв’язання рівностей на додавання та віднімання за допомогою малюнків;
  • розподіл множини об’єктів на підмножини за спільною ознакою;
  • гра «Зміни слово»;
  • слухання та обговорення змісту вірша Світлани Гарбуз «Шкільну одежу готуй завчасно»;
  • слухання казки «Білочка і мода», бесіда за змістом казки;
  • перегляд відеофільму «Як звірі готуються до зими».

 

Очікувані результати учіння:

  • уживає відповідну до ситуації спілкування лексику і несловесні засоби;
  • уживає форму кличного відмінка іменника для звертання до іншої особи та ввічливі слова;
  • використовує голос, мову тіла для привітання;
  • вступає в діалог, підтримує й ініціює діалог на теми, які викликають зацікавлення;
  • уважно вислуховує думку співрозмовника, висловлює свій погляд, шануючи гідність інших;
  • вміє працювати в команді;
  • пояснює, як харчування впливає на здоров’я людини;
  • пояснює вплив здорової поведінки та корисних звичок на здоров’я;
  • пояснює, як змінюється поведінка тварин напередодні зими;
  • вміє доглядати за улюбленими тваринами;
  • вміє самостійно готувати шкільний одяг звечора;
  • досліджує значення нових слів;
  • знає вивчені букви;
  • вправляється у правильній вимові й наголошуванні слів;
  • читає вголос короткі тексти для здобуття інформації;
  • визначає звуки у слові, визначає кількість складів у слові, орієнтуючись на кількість голосних звуків;
  • представляє інформацію графічно;
  • лічить об’єкти навколишнього світу;
  • розуміє конкретний зміст дій додавання та віднімання;
  • вміє додавати та віднімати в межах 10;
  • знає склад числа 6-10;
  • вміє розподіляти предмети множини на підмножини за спільними ознаками.

 

Обладнання: сигнальні картки, картки для індивідуальної та групової роботи, сюжетні малюнки, мультфільм «Охоронці здоров’я», відеофільм «Як звірі готуються до зими».

 

Перебіг заняття

1. Ранкова зустріч

1.1. Привітання.

Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання, виконують відповідні рухи.

Привітаймо Сонечко!

Здрастуй дороге!

Привітаймо Квіточку!

Хай вона росте!

Привітаймо Дощик!

Лийся мов з відра!

Привітаймо друзів всіх!

Зичимо добра!

-  Привітання один з одним. 

Діти по колу передають квіточку добра та вітаються.

Всі звертаються один до одного на ім’я, що допомагає створити атмосферу дружби та причетності. Вчитель звертає увагу, щоб діти вчилися дивитися один одному у вічі.

-         Доброго ранку, Марійко. Мені дуже приємно тебе бачити.

-         Доброго ранку, Миколко. Я рада, що ти з нами.

Вчитель: Я також рада бачити всіх вас та бажаю всім гарного настрою, цікавих занять і справ на сьогоднішній день.

Аплодисменти.

1.2. Заповнення «Галявини настрою».

Учні обирають квітку відповідного кольору і заповнюють «Галявину настрою». Після заповнення аналізуємо, якого настрою сьогодні у класі більше.

1.3. Гра «Що корисне для здоров’я».

Вчитель звертається до дітей:

  • Почувши слово або фразу, яка приносить користь здоров’ю, ви маєте поплескати в долоні, а якщо шкодить здоров’ю – потупати ніжками.

 Орієнтовний перелік слів/ фраз для гри:

-  Каша

-  Чіпси

-  Сир

-  Молоко

-  Цукерки

-  Шоколад

-  Кока-кола

-  Чищення зубів

-  Прогулянки під дощем

-  Гра у футбол

-  Гра на комп’ютері

-  Ранкова зарядка…..

1.4. Оголошення теми тижня.

Складіть із літер Д З О Р В’ О Я слово. (Здоров’я).

 - Що таке здоров’я?

Сьогодні ви дізнаєтеся, чому модно бути здоровим, що таке здоровий спосіб життя. Навчитеся берегти своє здоров'я.

1.5. Заповнення щоденних новин.

 - Дата …

 - Місяць…

 - Сьогодні …(день тижня).

- Який день тижня за порядком?

 - Яка сьогодні погода?

- Опади…

 Вчитель назначає помічників дня.

2. Розв’язання проблемного питання.

В одній казковій країні на березі прекрасного моря стояв палац. В ньому жив правитель, у якого було три сини. Батько любив своїх синів, вони відповідали йому взаємністю. Діти росли добрими, слухняними і працьовитими. Одне засмучувало правителя - сини часто і довго хворіли.

Правитель запросив до палацу наймудріших людей країни і запитав: «Чому люди хворіють? Що треба зробити, щоб люди жили довго і щасливо?» Мудреці довго радилися, та найстаріший з них сказав: «Здоров'я людини багато в чому залежить від способу життя, поведінки та вміння допомогти собі та іншим у важких ситуаціях».

Вислухав правитель мудреця і наказав відкрити школу здоров'я для дітей своєї країни.

  • Як ви думаєте, чому правитель розпорядився відкрити школу здоров’я для дітей?
  • Від чого залежить здоров'я людини?
  • Що є причиною захворювань? 

3. Робота над змістом вірша «Маленький струмочок».

Причини хвороби вивчає маленький струмочок. Послухайте!

 

Біжить маленький струмок

Серед квітів і серед каменів.

 І людей, і звірів

Напуває він водою.

 Часто скаржаться люди

На хвороби та недуги.

 У звірів складна доля,

 В той же час - життя довге,

 І дуби ростуть років сто,

 Якщо не зрубає їх ніхто.

 Ось прозорий струмочок –

Задає собі питання:

 «Чому хворіють люди?

 Що їх так нещасних губить?»

 І вирішив питання він це

Всім поставити, кого не зустріне:

 Розі, пальмі, кабану,

 Тигру, дикому коту.

 

- Що ж відповіли струмку рослини і тварини?

 

На думку прекрасної троянди, люди хворіють тому, що не вміють радіти красі навколишнього світу і успіхам один одного, а радість - це особлива мудрість, і хвороби її бояться.

Висока струнка пальма відповіла, що люди мало піклуються один про одного, часто бувають жорстокими і невдячними. Вони вбивають тварин, завдають шкоди рослинам. А жорстокість - це шлях до загибелі і хвороб. Люди часто обманюють один одного.

Тигр зазначив, що люди не вірять в свої сили, в себе, і це не дозволяє їм почувати себе здоровими.

Дикий кіт вважає, що людина часто буває неакуратною, не дотримується основних гігієнічних правил і така поведінка шкодить її здоров'ю.

Кабан помітив, що люди неправильно харчуються, переїдають і це теж шкодить їх здоров'ю.

 

  • А як ви гадаєте, що є причиною захворювань? (Підводять підсумок).

4. Ігрова вправа «Так чи НІ».

 Збереженню здоров’я сприяють ... 

 (Діти сигналізують картками «ТАК» чи «НІ»).

 1) байдужість;

2) взаєморозуміння у сім’ї;

 3) добра праця;

4) активний відпочинок;

 5) ранкова зарядка;

6) ледачість;

 7) паління;

8) чистота тіла;

 9) раціональне харчування;

10) шкідливі звички;

 11) неврівноваженість;

12) тривалий перегляд телевізору.

5. Обговорення ситуацій.

 - Які поради ви б дали дітям у таких ситуаціях?

 1) Миколка дуже любить дивитися телепередачі. Він витрачає на це чотири години на день. 

 2) Наталка прийшла на день народження до своєї подруги. Вона так зраділа солодощам, що з’їла їх набагато більше, ніж потребує її організм.

 - Що важливого ви порадите своїм одноліткам?

6. Перегляд мультфільму «Охоронці здоров’я»

- Перегляньте мультфільм і запам’ятайте, яких правил треба дотримуватися щодня, щоб бути здоровими. Адже здоровими бути модно!

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=E-u6ext-Zog

7. Музична фізкультхвилинка.

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=9GU7Kn_b6oc

8. Розгляд малюнків.

- Чи відповідає одяг дітей порі року та погоді?

 

Картинки по запросу одяг дітей не відповідає сезонуКартинки по запросу одяг дітей не відповідає сезонуКартинки по запросу одяг дітей не відповідає сезону

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Висновок: одягатися треба відповідно до погоди та пори року, це збереже твоє здоров'я.

9. Гра «Допоможи Софійці та Петрикові».

Завдання: допоможіть дітям одягнутися в дощову погоду, з’єднайте лініями зображення дітей та відповідного одягу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Розвиток фонематичних знань.

10.1. Поділ слів на склади: чоботи, парасолька, куртка, штани, шапка.

10.2. Аналіз звуків у словах: парасолька.

 

11. Розвиток математичних знань. Складання та розв’язання рівностей на додавання та віднімання за допомогою малюнків.

Картинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітей

Картинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітей

 

+

 

 

 

 

Картинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітей

    +

 

Картинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітей

Картинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітей

-

 

 

Картинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітей

Картинки по запросу одяг картинки для дітей       -

 

 

11. Розподіл множини об’єктів на підмножини за спільною ознакою.

- Подумайте за якою ознакою можемо розбити зображені об’єкти на підмножини?

Картка 1.                                                              Картка 2.

Картинки по запросу одяг картинки для дітейКартинки по запросу одяг картинки для дітей

 

 

 

 

 

 

 

 

      (За кольором)                                       (Для дівчаток, для хлопчиків)

 

  • Скільки спідничок бачите на картці 1? (4)
  • Скільки спідничок зображено на картці 2? (1)
  • Складіть нерівність (4>1)
  • На скільки 4 більше, ніж один?

12. Гра «Зміни слово».

- Замініть слова за зразком (усно).

Одяг для спорту – спортивний.

Одяг для свят - …

Одяг для занять у школі - …

Одяг для зимової погоди - …

Одяг для літньої погоди - …

Одяг для осінньої погоди - …

13. Слухання та обговорення змісту вірша Світлани Гарбуз «Шкільну одежу готуй завчасно».

            ШКІЛЬНУ ОДЕЖУ ГОТУЙ ЗАВЧАСНО

Гусачок збиравсь до школи,

Одяг свій шукав довкола:

Ось сорочка, вся зім’ята, —

Зараз буду прасувати...

Де краватка, де штани?

Затаїлись де вони?

Доки він шукав одежу,

Щоб вдягнутись як належить,

Аж спітнів, так метушився, —

На уроки все ж спізнився.

Хочу дітям нагадати:

Одяг звечора складати,

Тож, не кваплячись ніколи,

Вчасно встигнете до школи.

                  Світлана Гарбуз

 

- Про яке правило йдеться у вірші?

- А хто з вас самостійно готує свою одежу, в якій буде іти до школи, звечора?

14. Хвилинка відпочинку.

Стали, діти всі охоче.

Кожен з нас здоров’я хоче.

Піднімайте руки вгору,

Сонце сили додасть хворим.

Присідайте до землі,

Будуть сили немалі.

Пострибали всі мерщій,

Хай покинуть втома й лінь.

Нам же далі працювати,

То й здоров’я треба мати.

15. Слухання казки «Білочка і мода».

 - Послухайте казку про білочку. Скажіть, чому бажання бути модною негативно вплинуло на здоров’я білочки.

                                           Білочка і мода

У чарівному лісі жили собі дві білочки – Міла і Пилип. Веселі такі білочки були, всі їх у лісі знали, завжди разом стрибали з дерева на дерево, ніколи нікому в допомозі не відмовляли, завжди такі усміхнені та привітні.

От тільки Міла дуже любила біля дзеркала на себе видивлятися, все хотіла

найгарнішою в лісі бути – то квіточку собі на китичку причепить, то бантик на хвостику зав’яже, то намисто з горобини на шийку зачепить.

Одного разу, а справа вже йшла до зими, прийшов Пилип до своєї

приятельки, а та все чепуриться біля дзеркала. Побачила, що Пилипко змінив свою гарну руденьку шубку на сірувату, та й питає:

– Чому ти, друже, таку негарну шубку одягнув? Зовсім не модний став.

А Пилипко так мудро відповідає:

– Невже ти, Міло, не знаєш, що ми, білочки, знімаємо на зиму свою руденьку

яскраву шубку на простішу, сіреньку, щоб нас у лісі не так помітно було серед білого снігу та чорних голих дерев? Та й у сіренькій нам тепліше буде, бо там шерсть густіша.

– От і ще придумав! Не хочу я такої шубки. Буду і взимку модною!

Ніяк не зміг переконати Пилип свою приятельку, так і залишилася вона

хизуватися своєю яскравою модною шубкою.

Минали дні, у лісі ставало холодніше. Уже давно Пилипко не зустрічав своєї приятельки. Навіть сумувати почав за Мілою, тривожитися. Вирішив навідати свою подружку. Коли прийшов до білочки, то побачив, що вона сидить біля дзеркала і плаче.

– Чому ти плачеш, Міло? Що трапилося? – Пилипко хотів запитати, що

сталося і з шубкою, колись такою розкішною, а тепер тьмяною і негарною, але промовчав, бо розумів, що цими словами може скривдити свою приятельку….

Міла ще дужче заплакала і розповіла:

– Спочатку я захворіла, бо моя шубка – тоненька-претоненька, від вітру не

захищає, від морозу не оберігає. Хотіла я тебе навідати, щоб лікувальних ласощів випросити, горішки та грибочки, однак тільки вийшла зі своєї домівки, а тут куниця мене вислідила, ледве від неї втекла – так і бігла за моєю яскравою і модною шубкою – ні в кого в лісі такої ж зараз немає. От тепер сиджу увесь день удома, шубка стала тьмяною, ні сонечко її не посушить, ні теплий вітерець на неїне подує…

– От бачиш, Міло, – сказав Пилип, – я просив тебе змінити шубку на зиму,

бо зі своєю модою ти геть зовсім здоров’я втратила. Перевдягайся скоріш, ходімо на свіже повітря, будемо тобі здоров’я поправляти, а модну руденьку шубку одягнеш навесні, і не буде гарнішої за тебе білочки в цілому лісі! А я тобі горішки та малинки приніс, бо знаю, що ти дуже таким гостинцям рада.

Зраділа Міла добрій пораді свого друга, послухала, переодягнула шубку,

пішла з Пилипком на прогулянку. А коли повернулася, то побачила, що і щічки в неї стали рожевими, і шубка почала поблискувати на сонечку. Прикрасила собі шийку червоними ягодами горобини, глянула в дзеркало – немає моднішої білочки в усьому лісі.

                                                                               Ольга Волощенко

 

Бесіда за змістом казки.

  • Про скількох білочок розповідається у казці?
  • Як їх звали?
  • Що дуже любила робити Міла?
  • Якою вона хотіла бути?
  • Чому Пилип змінив свою шубу?
  • Чому плакала Міла?
  • Чи допоміг їй Пилипко?
  • Чи можна назвати Пилипа справжнім другом?
  • А чи знаєте ви, як змінюється життя тварин напередодні зими?

 

16. Перегляд відеофільму «Як звірі готуються до зими».

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=Trx86kplw9E

 

17. Підсумок заняття. Рефлексія.

 - З яким настроєм завершуєте заняття?

- Що цікавого запам’яталося?

- Що цінніше для вас мода на здоров’я чи мода на речі?

 

Використані інтернетресурси:

  1. http://ped-kopilka.com.ua/blogs/tatjana-leonidovna-gimelman/konspekt-zanjatija-zdorovyi-obraz-zhizni-dlja-detei-nachalnyh-klasov.html
  2. http://school158.edukit.kiev.ua/navchaljno-vihovnij_proces/gotuyemosj_do_pershogo_uroku/2012-2013_n_r/obirayemo_zdorovij_sposib_zhittya_2-3_klasi/
  3. http://xn--e1ajbkehnl.xn--j1amh/wp-content/uploads/2016/09/Samoobslugovuvannya.-Odyag-i-vzuttya.-Vidpratsyuvannya-priyomiv-zav---yazuvannya-shnurkiv-na-odyazi-ta-vzutti.pdf
  4. http://www.yahotyn-dnz1.edukit.kiev.ua/fizkuljthvilinka/
  5.  Ютуб
Середня оцінка розробки
Структурованість
4.5
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Сикоцинская Зинаида
    Дякую за цікавий матеріал.
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Любас Ірина Миколаївна
    Дуже цікавий урок. Змістовний. Дякую.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
29 серпня 2018
Переглядів
17105
Оцінка розробки
4.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку