• Розробка заняття інтегрованого курсу «Я досліджую світ», 1 клас. Тема тижня «Спорт». Тема дня «Чи варто займатися фізкультурою чи спортом?».

Про матеріал

Відповідно до Державного стандарту Нової української школи кожен тиждень і день будуть тематичними. «Я досліджую світ» - інтегрований курс, через який буде реалізовано тематику тижня і дня.

Тематичні дні об'єднують блоки знань із різних навчальних предметів, тем навколо однієї проблеми з метою інформаційного та емоційного збагачення сприймання, мислення, почуттів учня. Таке навчання забезпечує формування в молодших школярів цілісної картини світу, здатності сприймати предмети і явища різнобічно, системно, емоційно, сприяє поглибленню та розширенню знань учнів, діапазону їх практичного застосування.

До вашої уваги пропонується один із таких тематичних тижнів «Спорт» у 1 класі, розроблено тематичне інтегроване заняття курсу "Я досліджую світ" відповідно типової освітньої програми розробленою під редакцією Р.Б. Шияна.

Перегляд файлу

                                                                           Ягупа Ірина Дмитрівна,

                                                                           вчитель початкових класів,

                                                                       КУ Сумської ЗОШ І-ІІІ ст. №27,

                                                              м. Суми, Сумської області,

                                              категорія – вища,

                                                              звання – старший учитель

 

Інтегроване заняття

«Я досліджую світ»

1 клас

Тиждень 20

Тема тижня: Спорт

Тема дня: Чому варто займатися фізкультурою чи спортом?

 

Мета:

  • ознайомити з різними видами спорту;
  • вчити розрізняти популярні види спорту;
  • формувати бажання займатися різними видами спорту;
  • збагачувати словниковий запас словами спортивної тематики;
  • закріплювати знання про звуки мовлення;
  • закріплювати читацькі навички учнів;
  • закріплювати вміння писати слова;
  • закріплювати додавання та віднімання чисел в межах 12;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей, розвивати самостійне мислення, уяву, доказове мовлення;
  • розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, фантазію, дрібну моторику руки, критичне мислення;
  • виховувати повагу, ввічливість, доброзичливість, вдячність, тактовність, щирість у спілкуванні з іншими, естетичні смаки. 

 

Завдання:

  • психогімнастика;
  • вправа «Очікування»;
  • заповнення щоденних новин;
  • побудова «Асоціативного куща»;
  • відгадування загадок про види спорту;
  • мовні ігри;
  • аналітико-синтетичні вправи;
  • вправа «Лабіринт»;
  • письмо слів під диктовку;
  • музична хвилинка відпочинку «Раз, два, три»;
  • слухання казки «Спортивні змагання. Хрюнчик і Хрянчик»;
  • гра «Математичний футбол».

 

Очікуванні результати учіння:

  • з увагою сприймає усні репліки учителя й однокласників й доречно реагує на усну інформацію в діалозі;
  • сприймає монологічне висловлення;
  • ставить запитання до усного повідомлення й відповідає на запитання;
  • ділиться своїми почуттями та емоціями від прослуханого висловлення;
  • розповідає про те, що його вразило;
  • уживає форму кличного відмінка іменника для звертання по імені до іншої особи, уживає ввічливі слова;
  • спілкується з однокласниками та з вчителем;
  • організує своє робоче місце для навчання;
  • об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари  для спільної діяльності;
  • називає учасників спілкування, їхні дії та ознаки дій, робить висновок про настрій, емоції учасників спілкування;
  • читає слова із вивченими буквами;
  • записує слова з вивченими буквами, вимова і написання яких збігається;
  • аналізує звуковий склад слова (кількість складів, наголошений та ненаголошені склади, голосні та приголосні звуки);
  • бере участь в мовних іграх з творення нових слів;
  • добирає спільнокореневі слова;
  • вміє додавати та віднімати числа  в межах 12;
  • розрізняє популярні види спорту;
  • має бажання займатися спортом.

 

Обладнання:  картки для індивідуальної, парної, групової роботи; відео загадки; музична хвилинка відпочинку «Раз, два, три»; аудіоказка «Спортивні змагання. Хрюнчик і Хрянчик».

 

Перебіг заняття

І частина

  1. Ранкова зустріч.
    1.        Привітання.

 Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання.

Доброго ранку, доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки,

Кивають голівки

І сяють усмішки!

- Давайте привітаємося долоньками.

- Який у вас сьогодні настрій?

1.2. Психогімнастика.

Ось зібралися ми в круг,

Я твій друг, і ти мій друг.

Міцно за руки візьмемось,

І один одному посміхнемось!

  1.        Оголошення теми тижня та дня.

- Щоб дізнатися тему тижня, відгадайте загадку.

Бокс, хокей, бобслей, футбол,

Сноуборд і волейбол…

Стадіон, басейни, корт –

Об’єднало слово…(спорт).

 

 - Так, на цьому тижні ми відправимося в Країну Спорту. Ви дізнаєтеся, які є популярні види спорту, як виникли Олімпійські ігри, які результати мають олімпійці України в таких іграх, розповісте про свій улюблений вид спорту…

 1.4. Вправа «Очікування».

- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього заняття?

 - Яким, на вашу думку, воно має бути?

- А якими на занятті мають бути діти?

 - Отже, сподіваюся, ми разом проведемо цікаве, творче, корисне заняття, на якому кожен з вас відкриє для себе багато нового.

1.5. Заповнення щоденних новин.

  • Дата …
  • Місяць…
  • Сьогодні…(день тижня).
  • Який день тижня за порядком?
  • Яка сьогодні погода?
  • Опади…

Вчитель назначає помічників дня.

Особливе – спорт.

  1. Побудова «Асоціативного куща».

- Що таке спорт?

 

 

 

 

 

 

  1. Відгадування загадок про види спорту.

Дві команди, як в футболі,
Та на крижаному полі,
І дорослих, і дітей
Позбирав на лід… хокей.

 

Кулю шкіряну ганяють,
Лиш одну на полі мають!
По ногах не б’ють — це фол!
Називають гру… футбол.

 

Той, хто диво-дошку має,
Із гори, мов птах злітає.
Це не гра — зимовий спорт!
Зветься вид цей… сноуборд.

 

З гірки мчаться сани-біб,
В них сидить кілька осіб.
Швидкість там — не для дітей!
Звуть вид спорту цей… бобслей.

 

Ця спортивна боротьба -
Рух на лижах і стрільба…
Гонка-справжній марафон!
Цей вид спорту… біатлон.

 

Можна використати відеозагадки.

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=5ZwXEue0rpY

  1. Мовні ігри.
    1.        Гра «Хто, що робить».

Картинки по запросу малюнки про спорт для дітейПохожее изображение- Складіть речення: що роблять діти, яким видом спорту вони займаються?

Картинки по запросу малюнки про спорт для дітейКартинки по запросу малюнки про спорт для дітейКартинки по запросу малюнки про спорт для дітейПохожее изображение

 

Картинки по запросу картинки для дітей про спортПохожее изображениеКартинки по запросу картинки для дітей про спорт

 

 

 

- Розділіть ці види спорту за спільними ознаками.

  1.        Вправа «Добери спільнокореневе слово».

Завдання: доберіть спільнокореневі слова  до слів – назв видів спорту (усно).

Спорт – спортсмен, спортивний.

Хокей – хокеїст.

Гімнастика – гімнастка.

Бокс – боксер.

Баскетбол – баскетболіст.

Теніс – тенісист.

 

  1.        Вправа «Віднови рядки вірша».

Щоб здоров’я добре мати,

Слід про нього змалку …(дбати)!

Кожний ранок обливатись

І зарядкою …(займатись)!

У дворі щодня гуляти,

Повноцінно їсти й …(спати)!

Добре мити всі продукти,

Досхочу вживати…(фрукти)!

Будете все це робити –

Перестанете …(хворіти).

Сонце світить всім тепленько,

Ми – промінчики маленькі.

Любимо змагатися,

В спортивні ігри …(гратися)!

 

  1. Аналітико-синтетичні вправи.

Вправа «Знайди пару». Робота в парах.

Завдання: потрібно з’єднати назву виду спорту та відповідну звукову схему до слова.

 

 

 

Картинки по запросу картинки для дітей про спорт гімнастикаКартинки по запросу картинки для дітей про спорт волейболКартинки по запросу картинки для дітей про спорт баскетболПохожее изображение

- о –о =      - о - - о -        = о - - о - - о – о        - о - - о - -о -

6. Розвиток дрібної моторики руки. Вправа «Лабіринт».

Завдання: допоможіть спортсменам дібратися до фінішу. Безвідривно проведіть спортсмена потрібною доріжкою.

Похожее изображениеКартинки по запросу цікаві лабіринти

 

 

 

 

 

 

 

 

7.Розвиток каліграфічних навичок письма.

Завдання: записати (із вивчених літер) назви видів спорту під диктовку.

Слова для запису: баскетбол, волейбол, теніс, бокс, гімнастика, біатлон, хокей.

8. Музична хвилинка відпочинку «Раз, два, три».

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=9GU7Kn_b6oc

9. Слухання казки "Спортивні змагання. Хрюнчик і Хрянчик". Робота над змістом казки (7 хв 55 с).

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=Pb4AIYhE-p8

Вправа «Крісло автора».

Діти обирають автора і задають йому запитання за змістом прослуханої казки.

10. Розвиток математичних знань. Гра «Математичний футбол».

Завдання: забийте у ворота відповідні приклади з відповіддю 11,12.

Картинки по запросу математичний футбол тренажер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Підсумок заняття. Рефлексія.

- Добігло до кінця наше заняття.

- Чи справдилися ваші очікування?

- Що було для вас найцікавіше?

- Про що ви розповісте своїм рідним удома?

- З яким настроєм завершуєте заняття?

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Савчук Тамара Никонорівна
    Цікаві завдання послідовно розкривають зміст теми уроку.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
9 серпня 2018
Переглядів
14445
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку