• Розробка заняття інтегрованого курсу «Я досліджую світ», 1 клас. Тема тижня «Спорт». Тема дня «Які риси характеру розвиває спорт?».

Про матеріал

Відповідно до Державного стандарту Нової української школи кожен тиждень і день будуть тематичними. «Я досліджую світ» - інтегрований курс, через який буде реалізовано тематику тижня і дня.

Тематичні дні об'єднують блоки знань із різних навчальних предметів, тем навколо однієї проблеми з метою інформаційного та емоційного збагачення сприймання, мислення, почуттів учня. Таке навчання забезпечує формування в молодших школярів цілісної картини світу, здатності сприймати предмети і явища різнобічно, системно, емоційно, сприяє поглибленню та розширенню знань учнів, діапазону їх практичного застосування.

До вашої уваги пропонується один із таких тематичних тижнів «Спорт» у 1 класі, розроблено тематичне інтегроване заняття курсу «Я досліджую світ» відповідно типової освітньої програми розробленою під редакцією Р.Б. Шияна.

Перегляд файлу

                                                                           Ягупа Ірина Дмитрівна,

                                                                           вчитель початкових класів,

                                                                       КУ Сумської ЗОШ І-ІІІ ст. №27,

                                                              м. Суми, Сумської області,

                                              категорія – вища,

                                                              звання – старший учитель

 

інтегроване заняття

«Я досліджую світ»

1 клас

Тема тижня: Спорт

Тема дня: Які риси характеру розвиває спорт?

 

Мета:

  • розширювати знання учнів про різні види спорту;
  • продовжити знайомити з відомими спортсменами України;
  • зясувати, які риси характеру притаманні спортсменам;
  • формувати бажання займатися різними видами спорту;
  • збагачувати словниковий запас словами спортивної тематики;
  • закріплювати знання про звуки мовлення;
  • закріплювати читацькі навички учнів;
  • закріплювати вміння писати слова;
  • закріплювати вміння розв’язувати задачі;
  • вчити визначати час за макетом годинника;
  • вчити ліпити з пластиліну лижника;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей, розвивати самостійне мислення, уяву, доказове мовлення;
  • розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, фантазію, дрібну моторику руки, критичне мислення, рухову активність учнів, естетичні смаки;
  • виховувати повагу, ввічливість, доброзичливість, вдячність, тактовність, щирість у спілкуванні з іншими. 

 

Завдання:

  • психогімнастика;
  • гра – пантоміма «Скульптура»;
  • вправа «Очікування»;
  • заповнення щоденних новин;
  • слухання казки Василя Сухомлинського «Бабуся і Петрик»;
  • бесіда «Що дає плавання? Які здатності потрібно розвивати плавцям»;
  • знайомство з відомим плавцем України;
  • вправа «Обери корисний сніданок»;
  • розв’язання задач;
  • визначення часу за макетом годинника;
  • бесіда «Що дає бокс? Які здатності потрібно розвивати боксерам?»;
  • аналітико-синтетичні вправи зі словами;
  • перегляд мультфільму Фіксики – Шахи»;
  • вправа «Об’єднай предмети»;
  • ліплення з пластиліну лижника.

 

Очікуванні результати учіння:

  • з увагою сприймає усні репліки учителя й однокласників й доречно реагує на усну інформацію в діалозі;
  • сприймає монологічне висловлення;
  • ставить запитання до усного повідомлення й відповідає на запитання;
  • ділиться своїми почуттями та емоціями від прослуханого висловлення;
  • розповідає про те, що його вразило;
  • уживає форму кличного відмінка іменника для звертання по імені до іншої особи, уживає ввічливі слова;
  • спілкується з однокласниками та з вчителем;
  • організує своє робоче місце для навчання;
  • об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари  для спільної діяльності;
  • називає учасників спілкування, їхні дії та ознаки дій, робить висновок про настрій, емоції учасників спілкування;
  • читає слова із вивченими буквами;
  • записує слова з вивченими буквами, вимова і написання яких збігається;
  • аналізує звуковий склад слова (кількість складів, наголошений та ненаголошені склади, голосні та приголосні звуки);
  • бере участь в мовних іграх з творення нових слів;
  • розв’язує задачі на різницеве порівняння та збільшення числа на кілька одиниць;
  • визначає час за макетом годинника;
  • знає відомих українських спортсменів;
  • розуміє, які риси характеру потрібно в собі розвивати для занять спортом;
  • розрізняє популярні види спорту;
  • вміє за інвентарем впізнавати спортивну гру;
  • має бажання займатися спортом;
  • знає правила здорового харчування;
  • вміє ліпити з пластиліну;
  • представляє результати власної творчої діяльності.

 

Обладнання:  картки для індивідуальної, парної, групової роботи; мультфільм «Фіксики. Шахи»; пластилін, стеки, дощечка для ліплення, зубочистки.

 

Перебіг заняття

І частина

  1. Ранкова зустріч.
    1.        Привітання.

 Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання.

Сонце світить всім тепленько,

Ми промінчики маленькі.

Любимо змагатись,

В спортивні ігри гратись!

 

- Давайте привітаємося долоньками.

- Який у вас сьогодні настрій?

1.2. Психогімнастика.

- Який у вас сьогодні настрій?

Ось зібралися ми в круг,

Я твій друг, і ти мій друг.

Міцно за руки візьмемось,

І один одному посміхнемось!

1.3.Групове заняття. Гра – пантоміма «Скульптура».

 Діти об’єднуються у групи довільним способом. Кожна група дітей зображає скульптурну композицію, що відображає будь-який вид спорту, а інші – відгадують зображене.

1.4. Вправа «Очікування».

- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього заняття?

 - Яким, на вашу думку, воно має бути?

- А якими на занятті мають бути діти?

 - Отже, сподіваюся, ми разом проведемо цікаве, творче, корисне заняття, на якому кожен з вас відкриє для себе багато нового.

1.5. Заповнення щоденних новин.

  • Дата …
  • Місяць…
  • Сьогодні…(день тижня).
  • Який день тижня за порядком?
  • Яка сьогодні погода?
  • Опади…

Вчитель назначає помічників дня.

Особливе – спорт.

  1. Слухання казки Василя Сухомлинського «Бабуся і Петрик» для оголошення проблемного запитання дня й обговорення цієї проблеми.

Бабуся і Петрик

 Теплого весняного дня бабуся взяла онука з собою до лісу. Збираючись у дорогу, вона дала Петрикові кошик із їжею та водою. Петрик був ледаченький хлопчик, і вузлик здався йому важким. Тоді бабуся понесла кошик сама.

 У лісі вони сіли під кущ перепочити. Аж бачать, до сусіднього дерева прилетіла маленька пташка. У дзьобику вона несла волосинку. Петрик тихенько, щоб не злякати пташку, підвівся і побачив на дереві велике волосяне гніздо. А пташка швидко полетіла і невдовзі повернулася до гнізда з волосинкою у дзьобі.

 Петрик широко розкрив очі від здивування.

− Бабусю, − прошепотів він, − невже вона щоразу по волосинці носила й збудувала таке велике гніздо?

– Атож, по волосинці, – відповіла бабуся. – Це працьовита пташка.

 Петрик задумався.

 За хвилину сказав:

– Бабусю, можна я сам далі понесу кошик із їжею? І пальто Ваше понесу. Можна?

                                                                                 Василь Сухомлинський

- Що вразило Петрика в лісі?

- Як охарактеризувала бабуся пташку?

- Чому відбулися зміни у поведінці Петрика?

- Що спільного між змістом казки В. Сухомлинського «Бабуся і Петрик» та

темою тижня?

3. Оголошення теми тижня та дня.

 - Сьогодні ми продовжимо подорожувати в Країну Спорту. Ви дослідите, які риси характеру потрібно у собі виховувати, щоб займатися спртом.

- Які риси характеру розвиває спорт? (Розвиває працьовитість, вміння окреслювати мету та йти до неї, вміння боротися, чесно перемагати, із гідністю програвати тощо).

4. Бесіда «Що дає плавання? Які здатності потрібно розвивати плавцям».

- Розгляньте фото. Що на ньому зображено?

Картинки по запросу басейн- Для якого виду спорту потрібен басейн?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Хто з вас любить плавати у вільний час?

- Хто вміє плавати, а хто хоче навчитися?

4.1. Знайомство з відомим плавцем України.

Олексій Федина – український плавець, п’ятиразовий чемпіон та восьмиразовий призер літніх Параолімпійських ігор.

 

 

 

 

Плаванням він захопився ще в дитинстві.

"Коли мені було дев’ять, поїхав на літо до дідуся. Він навчив мене плавати і

порадив записатися до секції, – пригадує спортсмен.

– Дідусь – головний для мене у спорті, він усіма силами підтримував мене.

Коли хлопцю виповнилося 16, через хворобу почалися проблеми із зором.

Однак плавання допомогло хлопцеві вистояти у скрутній ситуації і перемагати далі на блакитних доріжках.

– Коли я здобуваю нагороду, то відчуваю гордість за країну, – признається Олексій.

 

- Що допомогло Олексію стати чемпіоном?

- Чи злякався він труднощів? Хто його підтримував?

о дає плавання і які здатності воно розвиває?

- Для того, аби навчитися плавати, потрібно навчитися затримувати дихання. Олексій Федина в дитинстві боявся води. Графік тренувань у нього був дуже напруженим: 5 годин щодня, крім неділі, хлопчик проводив у басейні. Але в Олексія був свій секретний рецепт сніданку для чемпіона: вівсянка з медом і горіхами.

5. Вправа «Обери корисний сніданок».

- Які страви вживаєте ви на сніданок?

- Оберіть серед різноманітних страв ті, які корисно вживати на сніданок. Обґрунтуйте свій вибір.

 

 

Картка.

Картинки по запросу корисний сніданокКартинки по запросу корисний сніданокКартинки по запросу обід

 

 

 

Картинки по запросу корисний сніданокКартинки по запросу корисний сніданокКартинки по запросу обід

6. Розвиток математичних знань.

6.1. Розв’язання задач (усно).

1) Два хлопці пірнали в басейн. Один з них пробув під водою 8 секунд, а другий – на 2 секунди більше. Скільки секунд під водою пробув другий хлопчик?

2) Максим і Петро пірнали в басейн. Максим пробув під водою 10 секунд, а Петро – 13 секунд. На скільки більше під водою пробув Петро?

6.2. Визначення часу за макетом годинника.

1) Марина кожного дня ходить на заняття в басейн. Розпочинається заняття об 12.00, а закінчується через 1 годину. О котрій годині закінчується заняття? Позначте на циферблаті годинника закінчення заняття.

 

 

 

 

2) Оленка ходить до басейну щодня, крім суботи і неділі. Заняття в неї розпочинаються об 10 годині дня, а закінчуються – о 12 годині. Скільки часу триває заняття? Познач на циферблатах годинників час початку та закінчення події.

 

 

 початок заняття                            закінчення заняття

 

 - Які риси характеру потрібно розвивати в собі, щоб досягнути високих результатів у плаванні?

7. Фізкультхвилинка.

Раз, два! Час вставати, 

 Від занять відпочивати. 

 Три, чотири! Присідаймо, 

 Швидко втому проганяймо. 

 П’ять, шість! Засміялись, 

 Кілька раз понахилялись. 

 Сім, вісім! Потягнулись, 

 Покрутились, повернулись. 

 Дев’ять, десять! Час настав 

Повернутися до справ. 

 Хто ж там, хто вже так стомився 

І наліво нахилився? 

 Треба дружно всім нам встати 

Фізкультхвилинку починати. 

 Руки в гору, руки вниз 

На сусідів подивись. 

 І зроби чотири кроки. 

 Вище руки підніміть. 

 І спокійно опустіть. 

 Всі – дихайте. 

 Не дихайте. 

 Все в порядку, спочивайте, 

 Дружно руки піднімайте, 

 Все прекрасно, опускайте. 

 Нахиліться, розігніться, 

 Станьте прямо. 

 Усміхніться!

8. Бесіда «Що дає бокс? Які здатності потрібно розвивати боксерам?».

 8.1. Розгляд фото відомих боксерів України.

 

Володимир та

Віталій Клички              Василь Ломаченко                     Олександр Усик

 

- Який вид спорту об’єднав цих спортсменів?

- Які риси характеру, на думку дітей, допомогли українським боксерам стати відомими в усьому світі.

9. Аналітики-синтетичні вправи зі словами.

9.1. Співвідношення звукових схем зі словами.

БОКС                              - о - - о -

БОКСЕР                        - о - -

9.2. Складання речень зі словами БОКС, БОКСЕР.

10. Розвиток дрібної моторики руки. Письмо слова БОКС на піску (манній крупі).

11. Перегляд мультфільму Фіксики – Шахи» ( 6 хв).

- Що ви знаєте про шахи? Які здібності вони розвивають?

- Які риси характеру повинні мати шахисти?

- Чи знаєте ви правила гри в шахи?

- Давайте переглянемо мультфільм про гру в шахи, запам’ятайте правила гри.

 

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=cjrT9vspUjs

12. Групова робота. Вправа «Об’єднай предмети».

- Об’єднайте предмети в пари. До яких видів спорту вони належать?

Похожее изображениеКартинки по запросу шахиПохожее изображение

 

Картинки по запросу шайба

Похожее изображение

Похожее изображение 

 

Картинки по запросу шахматна дошкаКартинки по запросу футбольный мячКартинки по запросу клюшка

 

 

Картинки по запросу футболка для футболаКартинки по запросу волан

Картинки по запросу ракетка бадминтон

 

 

 

 

13. Ліплення з пластиліну лижника за зразком.

Матеріали та інструменти: пластилін, стеки, дощечка для ліплення, зубочистки.

Зразок:

 

Похожее изображение

 

 

 

 

14. Підсумок заняття. Рефлексія.

- Добігло до кінця наше заняття.

- Чи справдилися ваші очікування?

- Що було для вас найцікавіше?

- Про що ви розповісте своїм рідним удома?

- З яким настроєм завершуєте заняття?

- Чи варто займатися спортом?

- Які риси характеру розвиває спорт?

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Охорзіна Ольга Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
9 серпня 2018
Переглядів
7509
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку