РОЗРОБКИ УРОКІВ З МОДУЛЯ «ВОЛЕЙБОЛ» 9

Про матеріал
Дана розробка уроку розрахована на те, щоб допомогти вчителю краще підготуватися до занять з фізичного виховання, зокрема до модуля з волейболу. Волейбол – один з найбільш популярних і масових видів спорту. Щоб грати у волейбол, необхідно вміти швидко бігати, міняти напрями і швидкість руху, високо стрибати, мати силу, спритність і витривалість.
Перегляд файлу

       РОЗДІЛ І. РОЗРОБКИ УРОКІВ З МОДУЛЯ «ВОЛЕЙБОЛ»

Урок 9

Тактичні дії (тактика подач), виконання подач.

Мета:

  •                 навчальна: удосконалювати техніку виконання передачі та прийому м’яча, техніку виконання подач;  вивчити тактичні дії (тактику подач);
  •                 розвивальна: сприяти розвитку сили, гнучкості, координації рухів, спритності;
  •                 виховна: сприяти розвитку морально-вольових якостей – сміливості, сили волі, взаємодопомоги, товариськості, колективних дій.

Місце проведення: спортзал.

Інвентар: волейбольна сітка та волейбольні м’ячі.

Хід уроку

 

Частина уроку

Зміст уроку

 

Дозування

Методичні вказівки

Підго-товча частина -10-12 хв.

Шикування

Прийом рапорту, пояснення завдань уроку.

Стройові вправи на місці

Різновиди ходьби та бігу:

  •             ходьба на носках – руки  на поясі;
  •             ходьба на п’ятах – руки за голову;
  •             ходьба на зовнішньому боці стопи – руки на поясі;
  •             ходьба на внутрішньому боці стопи – руки на поясі;
  •             звичайний біг;
  •             біг спиною вперед;
  •             біг приставними кроками: лівим боком, правим боком.

Загально-розвиваючі вправи на гімнастичній лаві.

30 с

1 хв.

 

20с

1-2 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

1 коло

1 коло

1 коло

 

 

 

- зверн. увагу на зовн. вигляд

 

 

- слідкувати за осанкою

 

 

 

 

 

 

- дистанція два кроки

 

 

Див. урок 3

Основна частина - 25-30 хв.

І. Удосконалення в техніці передачі та прийому м’яча.

1. Гра «Передав-Присів». Учні стоять в колоні, ведучий з м’ячем на відстані 1-1,5м. За сигналом ведучий передає м’яч зверху першому учневі в колоні, той відбиває м’яч зверху і присідає.  Ведучий передає 2 і т.д. Виграє та команда, яка менше раз втратить м’яч.

2. Гра «Передав в русі». По сигналу перший учень рухається до сітки, виконуючи передачу м’яча двома руками зверху над собою, а назад виконує передачу двома руками знизу.

3. Гра «Спіраль». Учні стоять в колоні на відстані кроку один від одного. Перший учень тримає м’яч верхньою передачею за голову другому і повертається кругом, другий робить теж саме і т.д. Коли м’яч дійде до останнього в колоні, він одну передачу робить над собою, повертається кругом і передає м’яч за голову передостанньому учневі. Виграє команда, яке менше втратила м’ячів і закінчила перша.

ІІ. Вивчення тактичних дій (тактика подач).

Тактика подач (теоретичні відомості)

1. Подача в зону назад.

2. Подача на гравця:

- того, що слабо володіє прийомом;

- сильнішого нападаючого, щоб завадити його участі в нападі;

- зробившому помилку перед подачею;

- подача між гравцями;

Подача в кути зони  1 і 5, вздовж бокових ліній.

Удосконалюватись у техніці виконання подачі;

1. Подача в праву, ліву частину площадки.

2. Подача в ближню, дальню частину площадки.

3. Подача в ціль.

4. Подача на силу.

Навчальна гра у волейбол.

10 хв.

 

1 раз

 

 

 

 

 

 

 

1 раз

 

 

 

 

 

1 раз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-4 хв.

 

 

 

по 2 р. 

по 1-2р.

 

 

 

 

 

 

 

 

5 хв.

 

1-2 р.

 

1-2 р.

 

1-2 р.

1-2 р.

10-11 хв.

 

 

- передача може виконува-тись знизу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • розповідь

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- площадка поділена на квадрати

 

 у коло

  • різні види подач

Заключ-на частина -3хв.

Шикування

Підведення підсумків уроку. Домашнє завдання: імітація виконання техніки подач.

30 с

1 хв.

30 с

 


 

docx
Додано
19 травня 2019
Переглядів
668
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку