РОЗДІЛ 3. РОЗВ’ЯЗУЄМО СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ
2 клас НУШ
Тема: Розв’язуємо задачі. Обчислення значень виразів.
Мета:
Формування предметних компетентностей: продовжувати формувати вміння учнів робити перевірку виконання арифметичних дій додавання і віднімання, удосконалювати обчислювальні навички; узагальнити поняття простої і складеної задач; актуалізувати вміння визначати прості задачі у складеній , формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, узагальнення; розвивати логічне мислення, уважність; виховувати старанність, шанобливе ставлення до людей, які працюють у сільському господарстві.
Формування ключових компетентностей:
Обладнання: підручник, зошит, геометричні фігури, карта тваринної ферми, малюнок котиків, рибки з прикладами, картки Щоденні 3, крісло автора, плакат «Вчуся бути успішним»
Хід уроку:
І. Організація класу
Емоційне налаштування на урок
Вправа «Геометричні фігури»
КВАДРАТ Провідна риса Вашого характеру – працелюбність і наполегливість. |
ПРЯМОКУТНИК Провідна риса вашого характеру – допитливість та цікавість. |
КРУГ Найдобріша фігура. Провідна риса вашого характеру – здатність співчувати. |
ТРИКУТНИК Символізує лідерство. Найхарактернішими рисами характеру є сила та енергія. |
ЛАМАНА Символізує творчість. Ви полюбляєте створювати щось нове, оригінальне. |
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Усний рахунок «Рибки
15-6 14-7
4+5 4+3
19-10 17-10
5+4 3+4
3+6 5+2
ІV. Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником (№1)
Щоденні 3. Математика самостійно
Робота з підручником (№2)
- Назвіть її розв'язання.
7+ 11=18(к.)- всього у квочки;
На пташиному подвір'ї квочка доглядала курчат — 7 курчат-півників і 11 курчат-курочок.
На скільки більше курчат-курочок, ніж курчат-півників?
Розв’язання:
11 – 7 = 4( к.) – на 4 курчат-курочок більше, ніж курчат- півників.
Задача 2. У цій задачі потрібно замінити збільшення числа на 7 одиниць зменшенням числа на 7 одиниць.
Тобто: Квочка доглядала 11 курчат-курочок, а курчат-півників — на 7 менше. Скільки у квочки курчат-півників?
Розв’язання:
11 -7 = 4(курчат-півників) – у квочки.
Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=W2fHg0qGI14
Робота з підручником (№3)
27 – ( 10 +5) =12(к.) – продовжили обід.
Щоденні 3. Математика з другом
V. Закріплення вивченого матеріалу
Щоденні 3 . Математика письмово
VІ. Підсумок уроку
Вправа «Крісло автора»
Вправа «Вчуся бути успішним»