Тема уроку: Узагальнення знань та вмінь учнів з теми "Рівняння" 5–й клас
Мета уроку: застосовувати знання і уміння учнів при розв’язуванні рівнянь;
розвивати цікавість учнів до математики, прагнення краще вчити предмет; здатність до творчого застосування знань і вдосконалення умінь, до забезпечення переносу знань і способів дій у нові умови;
виховувати допитливість, уважність, натхнення, любов до навчання та вміння працювати разом.
Хід уроку:
І Організаційний момент
Учні заходять до класу, стають обличчям до гостей.
Учитель: Привітайтеся до наших гостей.
Учні:Добрий день.
Учитель: А тепер поверніться до мене і посміхніться.
( повертаються до вчителя)
Учитель: Чи готові працювати?
Учні відповідають: Готові.
Учитель: І я з вами готова працювати. Отже, будьте допитливими, уважними, натхненними. Переходимо до роботи.
Спочатку ми разом помилуємося вашими глибокими знаннями,
- Потім спробуємо дати відповідь на запитання: ( тема уроку ),
- Потім потренуємо мозок - порозв'язуємо задачі,
- І, нарешті, покладемо до скриньки пам'яті дещо цінне – наші нові знання.
Відгадавши загадку ви здогадаєтеся чим ми сьогодні з вами будемо займатися.
Загадкове, нам знайоме,
В ньому є щось невідоме
Його треба розв’язати,
Тобто корінь відшукати
Кожен легко без вагання
Відповість, що це – (рівняння)
Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати рівняння.
Але спочатку відтворимо ланцюжок обчислення (учні по черзі підходять до дошки і записують відповідь у клітинках)
А тепер згадаємо все, що ми знаємо про рівняння.
Завдання 1. Виконаємо перше завдання. (робота з дошкою).
На дошці є початок і кінець речення.
Закінчи речення:
а) рівнянням називається рівність, яка містить невідоме число, позначене буквою.
б) коренем рівняння називають те значення невідомого, при якому рівняння перетворюється на правильну рівність.
в) розв’язати рівняння – це означає знайти всі його корені, або показати, що коренів немає.
Завдання 2.
Пригадаємо правила розв’язування рівнянь(робота з кубом)
На гранях куба написані слова (доданок, множник, від’ємник, зменшуване, ділене, дільник), учні передають куб називають правильні відповіді Як знайти…? Учні хлопають, якщо відповідь вірна і качають головою, якщо не вірна відповідь. Хід переходить далі.
Завдання 3.
Попрацюємо в парах.
Учні беруть завдання на столі, де написано «робота в парах». Виконують завдання. Розшифровують відповідь. Підходять до вислову, що вісить на стіні і є розв’язком, який вони отримали, дістають завдання з файла, прикріпленого до вислову і виконують вчотирьох. Серед завдань в парах є робота з дошкою. Учні, які отримали це завдання, розв’язують рівняння біля дошки.
Завдання 4. Робота в четвірках.
Завдання прикріплені до аркуша виконують вчотирьох.
Завдання 1 четвірці
Середнє арифметичне двох чисел, одне з яких у 4 рази більше від другого, дорівнює 10. Знайдіть ці числа.
Завдання 2 четвірці
Середнє арифметичне двох чисел, одне з яких у 2 рази більше від другого, дорівнює 15,3. Знайдіть ці числа.
Завдання 3 четвірці
Середнє арифметичне двох чисел, одне з яких на 4,6 більше від другого, дорівнює 8,2. Знайдіть ці числа.
Завдання 5.
Попрацюємо разом
Розв’язуємо рівняння записане на дошці. Перевіряємо розв’язок відкривши шторку.
Завдання 6 .Завдання з помилкою
На дошці записане рівняння розв’язування якого не вірне. Учні знаходять помилку і виправляють її, пояснюючи , які правила потрібно застосувати при розв’язуванні рівняння.
Фізхвилинка.
Завдання 7.
Вчитель.
Відкрийте підручник. Працюємо разом.
Учень 1
а) (1,8+х)*21=71,4
1,8+х=71,4:21
1,8+х=3,4
х=3,4-1,8
х=1,6
Відповідь.1,6
Учень 2
б) 9,66:(х+0,17)=23
х+0,17=9,66:23
х+0,17=0,42
х=0,42-0,17
х=0,25
Відповідь. 0,25
Вчитель.
Розв’язати рівняння:
23+x.=180,85;
Учень 3.
x=180,85 – 23 ;
x= 180,85 –8;
x=172,85.
Відповідь. 172,85
Підсумок уроку.
Розгадування кросворду
Скажіть
1. На яке число не можна ділити (0)
2. Рівність, яка містить невідоме(рівняння)
3. Піднесення до степеня.
4.Записана у книжках…(мудрість)
Мудрість (грец. Σοφία) — володіння знанням, розумінням, досвідом, обачністю та інтуїтивним розумінням, включно із здатністю, також вживати ці якості. Це розсудливе та грамотне застосування знань.
У подарунок ви, за створену роботу, отримуєте оцінки, за кожний бонус - 2 бали, після моєї перевірки робота у парах також буде оцінена, а також у подарунок ви отримаєте мудрий вислів Мішеля Эйкем де Монтень 1533 —1592) — відомий французький письменник і філософ епохи Відродження.
Домашнє завдання (роздається кожному учню індивідуально)
Домашнє завдання для вчителя |
Мішель Монтень Слово належить на половину тому, хто говорить, і на половину тому, хто слухає.
|
|||
№1 |
№2 |
№3 |
№4 |
№5 |
0,4n+2=10,8 |
2m–1,2=33,2 |
0,3x+10=15,7 |
0,5y –1,1=0,4 |
0,3a+1=6,7 |
с |
л |
о |
в |
о |
22 |
16 |
19 |
3 |
19 |
№6 |
№7 |
№8 |
№9 |
0,2n+1,2=4,8 |
8,2m –3,2=5 |
0,2m –1,2=2 |
0,05y –0,13=0,22 |
н |
а |
л |
е |
18 |
1 |
16 |
7 |
№10 |
№11 |
№12 |
№13 |
7a+16=79 |
4x+10=54 |
5y –11=104 |
2a+10=72 |
ж |
и |
т |
ь |
9 |
11 |
23 |
31 |
№14 |
№15 |
№16 |
№17 |
№18 |
№19 |
2n+12=48 |
82m –32=50 |
5k–33=133 |
3x+10=200 |
2m –12=20 |
3x+10=200 |
н |
а |
п |
о |
л |
о |
18 |
1 |
20 |
19 |
16 |
19 |
№20 |
№21 |
№22 |
№23 |
5y –11=4 |
4x+10=54 |
2n+12=48 |
3m–8=80 |
в |
и |
н |
у |
3 |
11 |
18 |
24 |
№24 |
№25 |
№26 |
№27 |
т |
о |
м |
у, |
5y –11=104 |
3x+10=200 |
2k–31=3 |
3m–8=80 |
23 |
19 |
17 |
24 |
№28 |
№29 |
№30 |
х |
т |
о |
5y +11=141 |
5y –11=104 |
3x+10=200 |
26 |
23 |
19 |
№31 |
№32 |
№33 |
№34 |
г |
о |
в |
о |
15m–21=39 |
3x+10=200 |
5y –11=4 |
3x+10=200 |
4 |
19 |
3 |
19 |
№35 |
№36 |
№37 |
№38 |
р |
и |
т |
ь, |
4a+14=98 |
4x+10=54 |
5y –11=104 |
2a+10=72 |
21 |
11 |
23 |
31 |
№39 |
|
№40 |
№41 |
і |
|
н |
а |
5y –11=49 |
|
2n+12=48 |
82m –32=50 |
12 |
|
18 |
1 |
№42 |
№43 |
№44 |
№45 |
п |
о |
л |
о |
5k–33=133 |
3x+10=200 |
2m –12=20 |
3x+10=200 |
20 |
19 |
16 |
19 |
№46 |
№47 |
№48 |
№49 |
в |
и |
н |
у |
5y –11=4 |
4x+10=54 |
2n+12=48 |
3m–8=80 |
3 |
11 |
18 |
24 |
№50 |
№51 |
№52 |
№53 |
5y –11=104 |
3x+10=200 |
2k–31=3 |
3m–8=80 |
т |
о |
м |
у |
23 |
19 |
17 |
24 |
№54 |
№55 |
№56 |
5y +11=141 |
5y –11=104 |
3x+10=200 |
х |
т |
о |
26 |
23 |
19 |
№57 |
№58 |
№59 |
№60 |
№61 |
№62 |
||||
4n+20=108 |
2m–12=20 |
3m–8=80 |
5y +11=141 |
82m –32=50 |
5 m –5=35 |
||||
с |
л |
у |
х |
а |
є |
||||
22 |
16 |
24 |
26 |
1 |
8 |
||||
Для учнів |
Д/з |
|
|
|
|||||
№1 |
№2 |
№3 |
№4 |
№5 |
|||||
4n+20=108 |
2m –12=20 |
3x+10=200 |
5y –11=4 |
3a+10=67 |
|||||
|
|
|
|
|
|||||
Для учнів |
Д/з |
|
|
№6 |
№7 |
№8 |
№9 |
2n+12=48 |
82m –32=50 |
2m –12=20 |
5y –13=22 |
|
|
|
|
Для учнів |
Д/з |
|
|
№10 |
№11 |
№12 |
№13 |
7a+16=79 |
4x+10=54 |
5y –11=104 |
2a+10=72 |
|
|
|
|
Для учнів |
Д/з |
|
|
|
|
№14 |
№15 |
№16 |
№17 |
№18 |
№19 |
2n+12=48 |
82m –32=50 |
5k–33=133 |
3x+10=200 |
2m –12=20 |
3x+10=200 |
|
|
|
|
|
|
Для учнів |
Д/з |
|
|
№20 |
№21 |
№22 |
№23 |
5y –11=4 |
4x+10=54 |
2n+12=48 |
3m–8=80 |
|
|
|
|
Для учнів |
Д/з |
|
|
№24 |
№25 |
№26 |
№27 |
5y –11=104 |
3x+10=200 |
2k–31=3 |
3m–8=80 |
|
|
|
|
Для учнів |
Д/з |
|
№28 |
№29 |
№30 |
х |
т |
о |
5y +11=141 |
5y –11=104 |
3x+10=200 |
26 |
23 |
19 |
№31 |
№32 |
№33 |
№34 |
15m–21=39 |
3x+10=200 |
5y –11=4 |
3x+10=200 |
|
|
|
|
№35 |
№36 |
№37 |
№38 |
4a+14=98 |
4x+10=54 |
5y –11=104 |
2a+10=72 |
|
|
|
|
№39 |
|
№40 |
№41 |
5y –11=49 |
|
2n+12=48 |
82m –32=50 |
|
|
|
|
№42 |
№43 |
№44 |
№45 |
5k–33=133 |
3x+10=200 |
2m –12=20 |
3x+10=200 |
|
|
|
|
№46 |
№47 |
№48 |
№49 |
5y –11=4 |
4x+10=54 |
2n+12=48 |
3m–8=80 |
|
|
|
|
№50 |
№51 |
№52 |
№53 |
5y –11=104 |
3x+10=200 |
2k–31=3 |
3m–8=80 |
|
|
|
|
№54 |
№55 |
№56 |
5y +11=141 |
5y –11=104 |
3x+10=200 |
|
|
|
№57 |
№58 |
№59 |
№60 |
№61 |
№62 |
4n+20=108 |
2m–12=20 |
3m–8=80 |
5y +11=141 |
82m–32=50 |
5 m –5=35 |
|
|
|
|
|
|
Робота в парах
Завдання1
Не достатньо знати, необхідно також застосовувати.
Анатоль Франс
№1 |
№2 |
№3 |
№4 |
№5 |
№6 |
№7 |
|||||||||
2х=36 |
2x=14 |
2y = 12 |
2x=38 |
2x=44 |
х-2=21 |
16х=16 |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
«Робота в парах» |
|||||||||||||
№8 |
№9 |
№10 |
№11 |
№12 |
№13 |
№14 |
|||||||||
х+2=25 |
x–2=16 |
y +12=43 |
x+1=20 |
x–3=7 |
х+4=22 |
х+21=22 |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
«Робота в парах» |
|||||||||||||
№15 |
№16 |
№17 |
№18 |
№19 |
№20 |
№21 |
|||||||||
3+m=26 |
х+15=26 |
40–y=22 |
25-x=18 |
x+20=39 |
27-k=25 |
m–12=14 |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
«Робота в парах» |
|||||||||||||
№22 |
№23 |
№24 |
№25 |
№26 |
№27 |
№28 |
|||||||||
12m=144 |
3x=18 |
y +15=33 |
x–8=11 |
2x=46 |
50k+1=51 |
3m–5=40 |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
«Робота в парах» |
|||||||||||||
№29 |
№30 |
№31 |
№32 |
№33 |
№34 |
№35 |
|||||||||
х-17=2 |
11x=99 |
6y=60 |
2x+60=62 |
3x=66 |
4+k=27 |
3х=57 |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
«Робота в парах» |
||||||||||||
№36 |
№37 |
№38 |
№39 |
№40 |
№41 |
№42 |
№43 |
||||||||
5х=110 |
4m=76 |
30:х=10 |
60–y=36 |
10x=30 |
17x=17 |
3х=69 |
4х=44 |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
Знати добре важливіше, ніж знати багато. Жан-Жак Руссо
|
«Робота в парах» |
||||||||
№1 |
№2 |
№3 |
№4 |
№5 |
№6 |
№7 |
|||
4m=40 |
2x=36 |
12y =12 |
5x=115 |
2x=22 |
7х=42 |
m–2=17 |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
«Робота в парах» |
|||||||
№8 |
№9 |
№10 |
№11 |
№12 |
№13 |
№14 |
|||
24m=48 |
2x=42 |
2y =14 |
25x=75 |
77x=77 |
х+28=37 |
m+21=37 |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
«Робота в парах» |
|||||||
№15 |
№16 |
№17 |
№18 |
№19 |
№20 |
№21 |
|||
22m=242 |
6x=18 |
40–y=28 |
59-х= 30 |
x+20=27 |
3х=54 |
2х=24 |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
«Робота в парах» |
|||||||
№22 |
№23 |
№24 |
№25 |
№26 |
№27 |
№28 |
|||
9х=81 |
3x=30 |
2y=36 |
232x=232 |
2x=46 |
50х=550 |
32х=64 |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
«Робота в парах» |
|||||||
№29 |
№30 |
№31 |
№32 |
№33 |
|
|
|||
45-х=44 |
11x=55 |
6y=6 |
3x=69 |
x+3=22 |
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|||
Бачить той, хто хоче. Бачить той, хто дивиться.
Фаєрмарк
|
«Робота в парах» |
|||||||||||||||
№1 |
№2 |
№3 |
№4 |
№5 |
№6 |
№7 |
||||||||||
4m=8 |
2x+6=8 |
2y=56 |
5x=55 |
2x=46 |
х-1=30 |
х-3=20 |
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
«Робота в парах» |
||||||||||||||
№8 |
№9 |
№10 |
№11 |
№12 |
№13 |
№14 |
||||||||||
2m=38 |
2x=28 |
y +12=38 |
2x-20=26 |
x–3=16 |
k+4=30 |
m+21=40 |
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
«Робота в парах» |
||||||||||||||
№15 |
№16 |
№17 |
№18 |
№19 |
№20 |
№21 |
||||||||||
3+х=31 |
6x=42 |
40–y=38 |
21x=21 |
x+20=48 |
3k=33 |
m–12=11 |
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
«Робота в парах» |
||||||||||||||
№22 |
№23 |
№24 |
№25 |
№26 |
№27 |
№28 |
||||||||||
m–4=27 |
3x=69 |
4y =76 |
2x=28 |
2x=52 |
58-х=35 |
3х=57 |
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
«Робота в парах» |
||||||||||||||
№29 |
№30 |
№31 |
№32 |
№33 |
№34 |
№35 |
||||||||||
х+5=11 |
11x=121 |
6y=18 |
22-х=11 |
x+3=26 |
3х=93 |
2х=44 |
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
«Робота в парах» |
||||||||||||||
№36 |
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
4х=132 |
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||