Розв'язування рівнянь

Про матеріал
Урок закрілення вмінь та навичок у формі "КВК", на якому учні застосовують одержані знання під час розв’язування вправ.
Перегляд файлу

Урок 3

Тема. Розв'язування рівнянь.

Мета. Формувати навички конструктивного спілкування учнів в групі.

Форма проведення: урок «КВК»

Очікувані результати: учні повинні застосовувати одержані знання під час розв’язування вправ.

Компетентності, що формуються: математична – уміння оперувати числовою інформацією, застосовувати знання, набуті під час вивчення теми, до розв’язування рівнянь; ключові – інформаційно-цифрова; соціальна та громадянська; спілкування державною мовою; уміння вчитися впродовж життя.

Форма проведення: урок «КВК».

Тип уроку: закрілення вмінь та навичок.

Обладнання: картки з завданнями, сигнальні картки, графопроектор.

Хід уроку

І.       Організація класу.

1) Поділ на 2 команди;

2) Призначення 4-ох членів журі і 2-ох асистентів;

3) Учні обирають 2-ох капітанів команд; команди підбирають назву,

емблему, девіз;

4) Перед уроком учні кожної команди сідають окремо.

ІІ.     Організаційний етап. Представлення команд.

Вчитель оголошує тему уроку і правила гри, а також представляє членів журі та своїх асистентів.

Максимальна оцінка - | 2| 2| 2|= 6 балів.

Назви команд: «Розумаки», «Шпаргалки».

Девізи команд: «Один за всіх, всі за одного», «Сім разів подумай, один раз розв’яжи».

 

ІІІ.     Актуалізація опорних знань. (Бліцтурнір)

На дошку проектуються завдання «Бліцтурніру», в яких необхідно знайти помилку:

Команда № 1

 

Команда № 2

 

1) 5∙(а-2b)=5а-2b;

-

5) 7(2b -3а)=14b-12a;

-

2) 5а-(7b-1)=5а-7b+1;

+

6) 10а+(4-4а)=10а +4+4а;

-

3) -2∙(Зn-m)= -6n+2m;

+

7) (4с-d) ∙ (-5у)=20су+5dу;

-

4) 6а-12b=6∙(а-12b).

-

8) 1,2а+1,2b=1,2(а+1,2b).

-

Учні відповідають за бажанням. Бали фіксують у вигляді кольорових карточок, які видаються командам.

Правильна відповідь – зелена картка – 1 бал.

Неправильна відповідь –  жовта картка – 0 балів.

IV.     Перевірка домашнього завдання. Самостійна робота.

(Конкурс «Розминка»)

Асистенти роздають учням завдання для самостійної роботи і збирають зошити з домашнім завданням.

Поки команди виконують самостійну роботу, члени журі перевіряють домашнє завдання - 3 бали.

Після звукового сигналу учні обмінюються зошитами так, щоб кожен учень перевіряв у суперника той самий варіант, що виконував.

1в ________________ 1в

2в ________________ 2в

3в ________________ 3в

4в ________________4в

Зразок картки:

Знайти корені рівняння

1) 13х-5=3х+15;

2) 12:0,2=36:х;

3) х∙ = 1;

4) |х| =1,5.

1 завдання - 1 бал

Результат команди - сума балів членів команди.

V.      Вироблення вмінь та навичок

(Конкурс «Естафета»)

Учні сідають у такому порядку, в якому вони будуть розв'язувати

рівняння, записані на дошці, які йдуть за наростанням складності.

Капітан керує своїми гравцями. Завдання написані на картках, які

складені одна на одну на столі вчителя.

За сигналом вчителя парні номери учнів ряду кожної з команд

підходять до столу, записують завдання на дошці, розв'язують і

передають естафету іншим членам команди і т.д.

Асистенти і журі фіксують результат:

1) Правильно - зелена картка – 4 бали;

2) Є помилки - червона картка – 0-3 бали.

Якщо піднята червона картка, команда може допомагати своєму гравцю виправляти помилки.

Як тільки одна з команд закінчила естафету, конкурс припиняється. Журі підраховує суму балів.

Завдання для конкурсу

         І команда (Розумаки)

1. 9х-16=2;

2. 8у=10+3у;

3. -2у=4у+24;

4. -12у-у=2у+6.

         ІІ команда (Шпаргалки)

1. 2х+8=6;

2. 4-2у=24; 

3. 6х=32-2х;

4. 3х+8=6.

VI.   Розв'язування нестандартних вправ («Конкурс капітанів»).

Одночасно до дошки виходять обидва капітани і отримують картки із завданнями. Розв'язують.

Переможцем стане той капітан, який перший виконає правильно завдання.

                          При яких значення а рівняння:

4ах=84

а) має корінь, що дорівнює числу -3,

б) немає коренів.

5ах=14-х,

а) має корінь, що дорівнює числу 4,

б) немає коренів.

Члени команд розв'язують завдання своїх капітанів самостійно в зошитах.

Капітан має право просити допомоги у команди. Максимальна оцінка 12 балів.

VII.   Підсумок уроку.

Журі підбиває підсумки гри. Оголошує команду, що перемогла.

Вчитель виставляє оцінки учасникам команд.

VIII.  Домашнє завдання.

  1.     Розв'язати № 1135 (1), 1131(2).
  2.     Скласти кросворд або ребус на тему «Рівняння».

 

docx
Додано
26 лютого
Переглядів
173
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку