Розв’язування розрахункових задач з теми «Основні класи неорганічних сполук»

Про матеріал

Мета: удосконалити вміння учнів складати формули неорганічних сполук різних класів, називати їх та проводити розрахунки за хімічними рівняннями;

формувати вміння чітко висловлювати свої думки,

розвивати інтелектуальні здібності порівнювати, логічно мислити, вміння робити висновки, виконувати творчі завдання;виховувати навички спільної роботи, любов до хімії;

проконтролювати рівень засвоєння матеріалу.

Перегляд файлу

Тема.  Розв’язування розрахункових задач з теми «Основні класи неорганічних сполук».

Мета: удосконалити вміння учнів складати формули неорганічних сполук різних класів, називати їх та проводити розрахунки за хімічними рівняннями;

  • формувати вміння чітко висловлювати свої думки,
  • розвивати інтелектуальні здібності порівнювати,  логічно мислити, вміння робити висновки, виконувати творчі завдання;
  • виховувати навички спільної роботи, любов до хімії;
  • проконтролювати рівень засвоєння матеріалу.

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.  

Обладнання: алгоритм розв’язку задач, періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва.

Хід уроку

  1.       Організація початку уроку.
  2.       Мотивація навчального процесу.

Ви вже другий рік подорожуєте по надзвичайній країні Хімії. І кожного разу, на кожному уроці виявляється, що ми знаємо з вами так мало /як Сократ сказав: «Я знаю, що нічого не знаю!»/, бо кожний раз ми пізнаємо щось нове, зустрічаємо та знайомимося з новими мешканцями цієї казкової країни.

От сьогодні на уроці ми перевіримо свої знання з теми «Основні класи неорганічних сполук». Тема нашого уроку, запишіть в зошитах: розв’язування розрахункових задач.

Актуалізація опорних знань.

Ми вже з вами, на минулих уроках, знайомилися з цими небезпечними речовинами. Хто пригадає основні класи неорганічних речовин?

Бесіда (мозковий штурм):

  • Хто пригадає, що таке оксиди?
  • Що таке номенклатура?
  • Як називають оксиди?
  • Як класифікуються оксиди?
  • Які оксиди називаються кислотними? Наведіть приклади.
  • Які оксиди називаються основними? Наведіть приклади.
  • Хто пригадає, що таке кислоти?
  • Як класифікуються кислоти?
  • Які кислоти називаються оксигеновмісні, безоксигенові? Наведіть приклади.
  • Які кислоти називаються одноосновними, багатоосновними? Наведіть приклади.
  • Хто пригадає, що таке гідроксиди?
  • Як називають гідроксиди?
  • Як класифікуються гідроксиди?
  • Наведіть приклади лугів.
  • Наведіть приклади нерозчинних основ.
  • Хто пригадає, що таке солі?
  • Як називають солі?
  1.       Засоби формування та застосування знань, навичок та умінь.

Контроль 1.  Хімічний диктант.

Виписати окремо формули оксидів, кислот, основ, солей та дайте їм назви.

Контроль 2. Тестові завдання.

Установіть відповідність між реагентами та продуктами реакції.

  1.     1)
  2.        2)
  3.        3)
  4.         4)

5)

Контроль 3. Дидактична гра «Хрестики та нулики».

Перше завдання:

 

Друге завдання:

Відповідь мотивуйте.

Контроль 4. Гра виключення зайвого.

Завдання А. Виключить кислоти, які не можна отримати з відповідного оксиду.

Завдання Б. Виключить двоосновну кислоту серед одноосновних.

Завдання В. Виключить слабку кислоту серед сильних.

Виключення «Зайвого»

А) Н2SO4, H2SO3, H2SiO3, H3PO4.

Б) HI, HBr, H2S, HF.

В) HNO3, H2SO4, H2CO3, HCl.
 

Контроль 5. Здійсніть перетворення.

Контроль 6. Розв’язування розрахункових задач.

  1. Яка кількість магній оксиду утворюється під час спалювання 0,1 моль магнію?
  2. Яка кількість хлоридної кислоти прореагує з 20 г магній оксиду?
  3. Яка маса сульфатної кислоти вступає в реакцію з 0,5 моль натрій гідроксиду?
  1.       Підведення підсумків уроку.

«Обговорюємо домашнє завдання»

Яким повинно бути домашнє завдання, щоб матеріал уроку ви якісно закріпили.


 

ЛИСТ КОНТРОЛЮ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ

Прізвище та ім’я _______________________________________________________

Клас       ________________________________________________________

Контроль 1.  Хімічний диктант.

Виписати окремо формули оксидів, кислот, основ, солей та дайте їм назви.

 

 

 

 

 

Контроль 2. Тестові завдання.

Установіть відповідність між реагентами та продуктами реакції.

  1.     1)
  2.       2)
  3.       3)
  4.         4)

5)

Контроль 3. Дидактична гра «Хрестики та нулики».

Перше завдання:

 

 

Друге завдання:

 

 

Відповідь мотивуйте.

Контроль 4. Гра виключення зайвого.

Завдання А. Виключить кислоти, які не можна отримати з відповідного оксиду.

Завдання Б. Виключить двоосновну кислоту серед одноосновних.

Завдання В. Виключить слабку кислоту серед сильних.

 

Виключення «зайвого»

А) Н2SO4, H2SO3, H2SiO3, H3PO4.

Б) HI, HBr, H2S, HF.

В) HNO3, H2SO4, H2CO3, HCl.
 

 

Контроль 5. Здійсніть перетворення.

Контроль 5. Розв’язування розрахункових задач.

  1. Яка кількість магній оксиду утворюється під час спалювання 0,1 моль магнію?
  2. Яка кількість хлоридної кислоти прореагує з 20 г магній оксиду?
  3. Яка маса сульфатної кислоти вступає в реакцію з 0,5 моль натрій гідроксиду?

 

doc
Пов’язані теми
Хімія, 8 клас, Розробки уроків
Додано
10 серпня 2018
Переглядів
6134
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку