Розв’язування типових задач за темою «Паралельність площин». Самостійна робота.

Про матеріал
Розв’язування типових задач за темою «Паралельність площин». Створення задач та застосування вмінь та навичок з даної теми навколо нас.
Перегляд файлу

Тема: Розв’язування типових задач  за темою «Паралельність площин». Самостійна робота.

Мета:

Навчальна: закріпити вміння учнів застосовувати ознаки паралельності площин і властивості паралельних площин при розв’язуванні задач. Перевірити рівень засвоєного матеріалу, виявити можливі прогалини.

Розвивальна: організувати діяльність із розвитку уваги, математичного мовлення, робити висновки, узагальнювати факти, відпрацьовувати вміння говорити коротко, але по суті й переконливо.

Виховна: виховувати цілеспрямованість, вміння працювати в колективі, бути стійким перед труднощами, створювати ситуацію успіху для формування

Тип уроку: удосконалення умінь і навичок.

Обладнання:  проектор, слайди,  інтернет, конверт із завданнями.

Девіз уроку:

Не достатньо мати лише добрий розум.

Головне – це раціонально застосовувати його.

       Рене Декарт

Хід уроку

I. Організаційний етап

 Привітання

 Перевірка присутніх на уроці

 Налаштування на роботу

 Почати сьогоднішній урок я вирішила зі слів            Е. Ільєнкова: «Досягнення успішного результату під час розв’язання задач – зовсім не привілей математики. Усе людське життя – це не що інше, як постійна постановка та бажання досягти успіху під час розв’язування все нових питань та проблем».

Як досягти успіху? Це питання постає перед нами практично щодня. І як доречно буде вам винести з уроку не тільки багаж теоретичних знань та практичних умінь, а й деякі рецепти досягнення успіху.

ІІ .  Формулювання теми, мети і завдань уроку (слайд 2)

      Учитель повідомляє тему, мету і завдання уроку .

Сьогодні ми проведемо урок у вигляді  Математичного турніру. (слайд 3)

Група розділена на дві команди. 

Кожен тур оцінюється 6 балів.

Облік кількості балів  за кожен тур буде вести секретар ___________(додаток 1)

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Одним із видів вашого домашнього завдання,  було створення  презентацію свого підприємства чи фірми  застосування теми «Паралельність площин», завдяки якій ви зможете переконатися у необхідності обраної теми для вашого подальшого життя.

  1. Тур. «Підприємство та паралельність площин». (слайд 4)

Представлення презентації  командами Компанії  |Sin/БУД|        (слайд 5-11)

Представлення презентації  команди  Підприємство «Рай» |        (слайд 12-20)

ІІІ.  Актуалізація опорних знань .

2. Тур. «Спілкування замовника з адміністраторами  фірми  та підприємства» (слайд 21)

За кожне  правильну правильну  відповідь представники одержують 1 бал.

Запитання для компанії  | Sin/БУД | (слайд 23 - 27)

1. Взаємного розміщення двох площин у просторі.

2.  Назвати ознаку паралельності площин.

3. Чи є правильне твердження?

Якщо  α || β, то будь-яка пряма площини α паралельна кожній прямій площини β.

4. Чи є правильне твердження?

Якщо деяка пряма площини α паралельна площині β, то α ‖ β.

5.  «Закінчити  речення»

Якщо пряма а паралельна площині α, то..(у площині існує пряма, що паралельна прямій а)

6. Розгляньте малюнок. Про яку властивість може цей малюнок розповісти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Запитання для підприємства «Рай» (слайд 28 - 33)

1. Дайте означення паралельності площип.

2.  Розкажіть про існування  єдиної  площини паралельної даній площині.

3. Чи є правильне твердження?

Якщо α || β, то будь-яка пряма, паралельна площині α , буде паралельною і площині β. (ні)

4. Чи є правильне твердження?

Якщо кожна пара прямих, одна з яких лежить у площині α, а друга — у площині β, не мають спільних точок, то α ‖ β.(так)

5. «Закінчити  речення»

Якщо пряма а паралельна площині α, то..(у площині існує пряма, що паралельна прямій а)

  1.               Розгляньте малюнок. Про яку властивість може цей малюнок розповісти.

IV. Застосування знань учнів до розв’язування вправ

3. Тур  «Розв’язання задачі з іншого підприємства». (слайд  33-35)

Підприємство «Рай»

Обзор от покупателя на Ноутбук Asus VivoBook K513EA-L12856  (90NB0SG1-M008F0) — интернет-магазин ОНЛАЙН ТРЕЙД.РУПеред вами ноутбук. Розгляньте його, як геометричне тіло, і створіть паралельні площини.

 

 

 

 

 

 

Розв’язання

  1.               Спосіб

Купить ноутбук Asus X556U 15.6" (1920x1080) TN на базе Intel Core i5-7200U  и nVidia GeForce 940MX 2 GB в УкраинеКорпус ноутбука складається з двох панелів. Якщо закрити  його то панелі між собою будуть  паралельні

 

 

 

2 Спосіб

Корпус ноутбука розглянемо, як  паралелограми

ABCD і AEFD не лежать в одній площині.

Розглянемо площини АBE i DCF

  1.               AE ⸦ ABE і AB ⸦ ABE, то AE ∩ AB;
  2.               DF ⸦ DCF i DC ⸦ DCF, то  DF ∩ DC;
  3.               AE ||DF (AEFD - паралелограм )

      AB || DC (ABCD - паралелограм)

  1.               За ознакою паралельності площин

АBE || DCF.

 Компанія SinБуд

Для побудови багатоповерхових будинків використовують панелі та колони. Розміри панелі 12×1,5 м, а висота колони 4м. Розташуйте панелі паралельно використовуючи колони, де крок встановлення  колон 6 м. 

Розв’язання

 Якщо α || β,  і CC1 || DD1  то з наслідку і CC1 = DD1 = 4м 

За ознакою паралелограма

Якщо CC1 || DD1  і CC1 = DD1 то CDD1C1 – паралелорам

Отже CD = C1D1 = 12м.

Враховуючи крок встановлення колон то необхідно колони з одного боку панелі, а разом 6 колон.

Відповідь. 6 шт.

4. Тур «Виграти тендер» (слайд  36-37)

Розв’язання задачі

  1.               Дві паралельні площини α і β перетинають сторони  АВ кута АВС в точка D і D1 , а сторону ВС в точках Е і Е1. Знайти довжину відрізка DE, якщо BD = 6 cм, ВD1 = 9 см, D1Е1= 27см.

Розв’язання

За ознакою подібності

BDE ~ BD1E1.

   

  Відповідь. 40,5 см

  1.               Точка F лежить між паралельними площинами   α і β. Прямі а і в, що проходять через  точку F , перетинають площину   α в точках А1 і  В1 , а площину  β відповідно в точках А2 і  В2. Знайдіть FB1,  якщо A1F : А1А2 = 1 : 3, В1В2 = 30 дм.

Розв’язання

За ознакою подібності

B1FA1 ~ B2 FA2 .

Якщо A1F : А1А2 = 1 : 3, ,  якщо A1F : FА2 = 1 : 2.

Тоді В1F : FВ2 = 1 : 2.

Оскільки В1В2 = В1F + FВ2 = 30, то нехай

 В1F = х,  2 = 2х

х + 2х = 30; 3х = 30; х = 10.

1 = 10 дм

Відповідь. 10 дм

5. Тур  Самостійна робота (слайд  38-39)

https://learningapps.org/2493953 На виконання завдання 5 хв

 

 

 

 

 

 

 

V. Підсумок уроку:

6. Тур. Хвилинка відпочинка  «Паралельність площин у нашому всесвіті» (слайд 40)

  1. Федун Галина ПавлівнаЖуравлиний ключ над землею. (слайд 41)

Жовтень — журлива пора прощання з журавлями | SPADOK.ORG.UA 

 

 

 

 

 

 

Журавлині ключі           (Павло Лехновський0

Курличуть в синім небі журавлі,
Злетівши з місць насиджених і рідних,
Летять, летять із отчої землі
Шукать країв затишних і погідних.

        Журавлині ключі –
        То чужі і незвідані далі.
        Журавлині ключі –
        Біль розлуки, страждання, печалі.

        Журавлині ключі –
        Промінці нездійсненної мрії.
        Журавлині ключі –
        Непогашені іскри надії.

І знову смуток серце огорта,
Чому домівку полишають діти?
Чому земля одвічно золота
Своїх синів не може обігріти?

Настане скоро довгожданний час,
І край наш буде теплий і багатий,
Журавлини повернуться до нас,
І в чужину не будуть відлітати…

2. Паралельність навколо нас. (слайд 42-47)

VI .  Домашнє завдання.

Працюючи разом, маючи поряд надійних партнерів ми досягли успіху. Але в житті і в навчанні часто для досягнення успіху треба вміти працювати без допомоги, повністю самостійно. Тому продовжувати працювати над розв’язанням задач з теми «Паралельність площин»  ви будете вдома, під час виконання домашнього завдання.             

Повторити § 27 Виконати: Самостійну роботу №7 с.205

Підручник «Математика » Г.П. Бевз (слайд 43)

Ваша сила - віра в себе

Ваша свобода - відповідальність за власний розвиток.

Ваші здібності - культура самовдосконалення.

Немає нічого, що не долалось би працею

Знаходьте час для роботи і навчання – це ціна успіху!

Дякую вам за підготовку та проведення цього уроку, за роботу на ньому. Бажаю всім присутнім успіху!

Додаток 1

 

 

Компанії  |Sin/БУД|      

Підприємство «Рай»

 

1

«Підприємство та паралельність площин».

 

 

2

«Спілкування замовника з адміністраторами  фірми  та підприємства

 

 

 

 

3

«Розв’язання задачі з іншого підприємства»

 

 

 

 

 

 

 

4

«Виграти тендер»

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Самостійна робота

 

 

 

6

Хвилинка відпочинка  «Паралельність площин у нашому всесвіті»

 

 

 

 

Всього

 

 

 


Додаток 2

 

C:\Users\Admin\Desktop\завантаження.jpegПідприємство  "Рай"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Компанія SinБуд

 

C:\Users\Admin\Desktop\завантаження (1).jpeg 

docx
Додано
6 лютого
Переглядів
1773
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку