Урок
Тема. Розв'язування вправ на всі дії зі звичайними дробами
Мета:
Тип уроку: комбінований.
Методи навчання: робота в парах, групах, експрес-опитування, тест, рефлексія.
Обладнання: плакати та листівки з висловлюваннями про математику; картки із завданнями; кубик з запитаннями; сигнальні картки; малюнки для рефлексії.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Сьогодні у нас незвичний урок. До нас завітали гості; ми закінчили вивчати тему «Звичайні дроби».
II. Перевірка домашнього завдання
▪ Перевірка письмових завдань.(Учні міняються зошитами, виконують
перевірку, за готовим зразком)
IІI. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
▪ Оголошення теми уроку
▪ Формулювання мети й завдань уроку
▪ Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні слід узагальнити й систематизувати отримані знання з пройденої теми, продемонструвати, чого навчилися за цей час. Активно працюючи на уроці, ви зможете усунути прогалини в знаннях, краще підготуватися до контрольної роботи.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування за технологією "Мікрофон".
1. Що називають скороченням дробу?
2. Як звести дріб до нового знаменника? ; .
3. Як додати два дроби з різними знаменниками?
4. Як відняти два дроби з різними знаменниками?
5. Сформулюйте правило множення дробів. * ;
6. Як знайти дріб від числа? Знайти від 5.
7.Як знайти відсоток від числа? Знайти 30% від 2.
10. Які числа називаються взаємно оберненими?
11. Сформулюйте правило ділення дробів. : .
12. Як знайти число за значенням його дробу?
13. Як знайти число за його відсотками?
14. Як перетворити звичайний дріб у десятковий?
V. Формування вмінь і навичок.
Задача 1.
На покупку олівців і зошитів Миколка витратив 12 грн. Це становить всіх грошей. Скільки грошей було у Миколки?
(грн)
Задача 2.
Щоб зв'язати светр потрібно меланжевої пряжі, голубої, а решта 140 г білої. Скільки пряжі потрібно, щоб зв'язати светр.
Фізкультхвилинка.
3. Розв'яжіть рівняння:
а)
4. Знайдіть значення виразу:
1) 2)
3)
VI. Домашнє завдання
№ 460(6), 447(1,2), 515
Повторити п.10-17
VІІ. Підбиття підсумків.
1. Бліцтест
1) (М)
5) (Д)
2) (О)
6) (Е)
3) (Л)
7) (Ц)
4) (О)
8) (Ь)
|
|
|
1 |
|
25 |
|
|
|
|
|
|
А |
Ф |
М |
Ь |
Н |
Л |
О |
Д |
Т |
Е |
Х |
Ц |
2. Рефлексія.
– Чи отримав я на сьогоднішньому уроці те, чого очікував?
Як би ти оцінив свої здобутки на уроці?
Я все зрозумів, я все роблю правильно
Мені була зрозуміла більша частина матеріалу, але я ще іноді
припускаюсь помилок
Я майже нічого не розумію, це все для мене дуже складне
Давайте попрощаємось з нашими гостями, скажемо їм:
– На все добре! До побачення!