Тема: Розвінчання національного нігілізму, духовної обмеженості на матеріалі українізації (Мина Мокій, дядько Тарас, тьотя Мотя). Сатиричне викриття духовності обивателів, що зрікаються своєї мови, культури, родового коріння. Актуальність п’єси в сьогоденні.
РМЗ: Написання вітального слова на честь драматурга М. Куліша
Мета: Домогтися засвоєння учнями ідейного змісту твору, характеристики образів, розвивати навички мовлення учнів, вчити учнів виражати власне ставлення, підтверджувати цитатами, під час написання письмової роботи звертаючи увагу на актуальність твору, виковувати любов до слова.
Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу
План і хід уроку:
Тести
6. А
7. А
8. В
9.Д
11. А
13. В
21. АГВД
22. БАДВ
23. ВАГБ - Взаємоперевірка, оцінювання
3. Вивчення нового матеріалу
Ключові слова – ст. 111
ТЛ: Сатирична комедія, модерністська драма, трагікомедія, українізація
Засоби зображення комічного:
Як у творі та у яких образах відтворено засоби комічного
(вислови учнів)
Ст. 112 – Л. Танюк
(літ. Диктант)
Цитатний диктант
- Ідея (ст. 442 ЗНО) – перевірка, взаємооцінювання
Образи твору
- Мокій
- Дядько Тарас
- Мина Мазайло
- Килина
- Рина
- Тьотя Мотя
- Уля
Бездуховність обивателів, що зрікаються своєї мови, культури, коріння.
- Зв’язні розповіді учнів із наведенням цитат
(розкриття образів протягом твору)
М. Мазайло – головний персонаж
Мазайло – Мазєнін ТАБЛИЦЯ
Ст. 98 (конспект 11 клас) Ю. Смолич
РЗМ Написання вільного слова на честь М. Куліша
Підсумок уроку:
- Актуальний цей твір вважаю, тому що…
- Мікрофон
Д/з: І. Багряний. «Тигролови» Зміст твору