Тема. „Каїн і Авель”. Легенда.
Власна оцінка поведінки героїв прочитаного тексту.
Мета: вчити висловлювати власні думки стосовно поведінки героїв прочитаного тексту;
розвивати усне і писемне мовлення, увагу, мислення;
виховувати уміння оцінювати власну поведінку, прагнення бути добрим, справедливим, гарним товаришем.
Обладнання: підручник „Читанка”
Хід уроку
-
Організаційна частина.
-
Повідомлення теми уроку.
-
Вступна бесіда.
-
Пригадайте яку біблійну легенду про двох братів ми з вами читали на уроці читання?
-
Про що в ній розповідається?
-
Хто головні герої?
-
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися давати власну оцінку поведінці героїв даної легенди.
-
Основна частина уроку.
-
Самостійне читання тексту.
-
Прочитайте легенду, зверніть увагу на незрозумілі слова.
-
Словникова робота.
-
Давайте прочитаємо незнайомі слова спробуємо їх пояснити. Підберіть синоніми.
Вогнище – багаття
Окаянний – знедолений, проклятий
Заметушився – забігав у різні боки, замотався
Заплямував – забруднив
-
Бесіда за змістом тексту.
- Назвіть мені ознаки тексту-міркування
-
Які риси характеру притаманні Авелю? Чому?
-
Які риси характеру притаманні Каїну? З чого це видно?
-
Яке твердження з тексту про Каїна можна навести.
-
Розкажіть основну частину, тобто поясніть твердження. Зробіть висновок.
-
Що ми можемо сказати про вчинки обох героїв легенди?
-
Як ви розцінюєте поведінку Каїна?
-
Написання тексту-міркування.
-
А зараз ви напишете текст-міркування, в якому дасте власну оцінку вчинкам Каїна.
-
Читання написаних текстів.
-
Хто з учнів бажає прочитати свою роботу.
-
Підсумок уроку
-
Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?
-
Який висновок можемо зробити з ваших міркувань?