Розвиток музики. Симфонічний розвиток музики.

Про матеріал
Мета уроку: навчальна: дати поняття «симфонія», «симфонічний оркестр»; розвивальна: розвивати ритмічний слух, увагу; продовжувати формувати вміння сприймати музику як виражальне мистецтво; вдосконалювати вокальні навички; виховна: прищеплювати учням любов до музики.
Перегляд файлу

 

План-конспект уроку музичного мистецтва,

проведеного у 3-А класі загальноосвітньої школи

I-III ступенів №6 м. Глухова

студенткою III курсу, 31-ПО групи

денної форми навчання

факультету початкової освіти

Глухівського національного

педагогічного університету

імені Олександра Довженка

Гололоб Олесею Романівною

 

 

Тему одержано: 13.02.2020 р.

Дата проведення уроку: 27.02.2020 р.

Перша консультація вчителя: ______ "______" __________ 20___р.

Друга консультація вчителя: _______ "______" __________20___р.

Перша консультація методиста: ______ "_______" _______ 20___р.

Друга консультація методиста: _______ "_______" _______ 20___р.

 

З конспектом згоден вчитель: ______________________________

Конспект затверджено методистом:_________________________

Оцінка за урок: 4 (добре)

 

 

 

 

Клас – 3-А                                   Урок № 21                                  27.02.2020

Тема семестру:                                          Розвиток музики

Тема уроку:                                                Симфонічний розвиток музики

Тип уроку:                                                  заглиблення в тему

Зміст уроку:                                               познайомити дітей із симфонією

 

Матеріал уроку:                                        1) розспівка «Тук-тук чобіток»,                                                                     

                                                                          «Вийди-вийди сонечко»;

            

                                                                      2) Пісня про маму» музика В. Макієвець,


                                                                          слова М. Бута;                                                                                                                                                                           

                                                                       3) слухання: П. Чайковський

                                                                            «Симфонія № 4»   (фінал), російська     

                                                                          народна пісня «Во поле береза стояла»


Мета уроку:                                              навчальна: дати поняття «симфонія»,                

                                                                     «симфонічний оркестр»;

                                                                    розвивальна:

                                                                    розвивати ритмічний слух, увагу;  

                                 продовжувати  

                                                                    формувати вміння сприймати музику як

                                                                    виражальне мистецтво; вдосконалювати     

                                                                    вокальні

                                                                    навички;

                                                                    виховна: прищеплювати учням

                                                                      любов до музики.

 

Обладнання:                                              Презентація , відеоматеріал,

                                                                    музичний інструмент, портрети

                                                                    композиторів.

 План уроку

 

I. Організаційний момент – 2 хв.

II. Слухання музики –  10 хв.

III. Фізкультхвилинка – 2 хв.

IV. Вокально-хорова робота:

       1) Розспівування – 5 хв.

       2) Музична грамота – 3 хв.

      3) Робота над піснею – 15 хв.

V. Музична грамота – 5 хв.

VI. Підсумок – 1 хв.

VII. Оцінювання – 1 хв.

VIII. Домашнє завдання – 1 хв.

 

Хід уроку

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

- Діти, який в нас зараз урок? (Музика)

- Давайте з вами привітаємося як справжні музиканти. (Музичне вітання «Добрий день»)

 

II. СЛУХАННЯ МУЗИКИ

- Діти, а чи знаєте ви що таке симфонія?

- Симфонія - це великий музичний твір для  симфонічного оркестру, який складається з 4 частин.

- Давайте повторимо разом що таке симфонія. ( говорять разом )

- Сьогодні на уроці ми з вами послухаємо симфонію №4 Петра Ілліча Чайковського.

- Ось подивіться його портрет.

- Петро Ілліч Чайковський відомий російський композитор. Він народився– 25 квітня 1840-го року. У віці п’яти років Петро Чайковський вже вмів грати на фортепіано, а ще через три роки чудово грав по нотах. За своє життя він написав  вісімдесят творів, серед яких три опери та сім симфоній, знамениті балети «Лебедине озеро», «Лускунчик», «Спляча красуня», більше ста романсів.

- От сьогодні ми послухаємо симфонію №4 яку написав Петро Ілліч Чайковський. Але ми не встигнемо послухати її всю, тому послухаємо лише частинку – фінал.

- Сядьте рівненько, руки покладіть на коліна. Слухайте уважно який характер має музика. (слухають П. Чайковський «Симфонія № 4» (фінал))

- Тож який характер має музика?

- Хто є автором цієї симфонії?

- А хто виконує цей музичний твір?

- Який оркестр?

- Які інструменти ви почули?

- Давайте послухаємо ще раз, і потім ви скажете, що цівкавого ви помітили, чи знайома вам ця мелодія? (повторне слухання П. Чайковський «Симфонія № 4» (фінал))

- Тож чи знайома вам пісня яка звучала?

- Композитори які створюють симфонії, часто використовують у своїх творах мелодії народних пісень.

- Чайковський у останній частині використав російську народну пісню

«У полі берізка стояла».

- Зараз ми послухаємо цю народну російську пісню. (слухаємо «У полі берізка стояла»)

- Чи схожа ця пісня з симфонією Чайковського?

- Послухаємо ще раз фінал симфонії, зверніть увагу на те, як звучить пісня у симфонії. (повторне слухання П. Чайковський «Симфонія № 4» (фінал))

- Тож що ви помітили? Чим відрізняється народна російська пісня від симфонії?

- Діти, то як називається музичний твір який ми тільки що слухали ?

- А як називається частина яку ми слухали ?

- А хто написав музику? Скажемо разом….

 

III. Фізкультхвилинка

Зараз ми з вами трішки відпочинемо. Для цього нам треба виконати рухи під музику. Увага на екран.(музична фізкультхвилинка «Во поле берёза стояла»)

         

IV. Вокально-хорова робота

- А зараз ми з вами  продовжимо вивчати пісеньку, але для початку треба розспіватися.

 

1) Розспівування.

Розспівка на двох нотах «Тук-тук чобіток».

- Послухайте пісеньку і скажіть про що в ній розповідається. (Граю і співаю.)

- Діти про що розповідається в пісеньці?

- Слухайте ще раз, запам’ятовуйте слова та мелодію.(Граю і співаю.)

- Тепер співаємо разом. Ось перша нота, почали.(Граю і співаю разом з дітьми.)

- Давайте заспіваємо ще раз чіткіше промовляючи слова. Ось перша нота, почали.

- А тепер заспіваємо красиво і дзвінко. Ось перша нота, почали. (Співаємо.)

- Ми вивчили пісеньку. А чи є тут довгі і короткі звуки. Зараз ми будемо співати і відплескувати довгі та короткі звуки. Спочатку подивіться як це зроблю я. А тепер давайте разом відплескаємо мелодію. (Відплескуємо.)

- А зараз послухайте ще одну пісеньку і скажіть про що в ній розповідається. (Граю та співаю уривок з пісні «Вийди-вийди сонечко».)

- Діти про що розповідається в пісні?

- Слухайте ще раз, запам’ятовуйте слова та мелодію. (Граю і співаю.)

- Тепер давайте заспіваємо разом з вами. Ось перша нота, почали. (Співаємо.)

- А зараз співаємо ще раз, дзвінко та чітко промовляючи слова.

 

2) Музична грамота

 

-  Так як у вас між уроками перерва, так і в музиці є перерви, вони називаються паузи.  Так як і ноти, паузи бувають різні бувають довгі і короткі.

- Давайте пригадаємо які бувають ноти? ( називають)

- Так само називаються і паузи.

 


 


Chetvertpauza

Vosmapauza

Без названия

 

 

unnamed

 

 

 

Четверть пауза – виглядає як зигзаг.

Рахується – ( 1-і )(та)

 

 

 

 

Восьма пауза – подібна на гачок.

Рахується – ( раз, або і )(ті-ті)

 

 


 


 


 


 

-  Гра  «Вгадай де правильний ритмічний малюнок» (повторення тривалостей нот, вивчених пауз)

 

 

3) Робота над піснею.

- Діти а яке свято наближається?

- Отже ми продовжимо до нього готуватися, продовжимо вчити пісню про маму.

- Зараз я вам її нагадаю. Слухайте уважно. (граю і співаю перший і  другий куплети)

cлова Марія Бута

муз. Вол. Макієвець

 

Сонечко всміхнулось і проснулась я

Вже напрацювалась матінка моя

Вже напрацювалась,Вже напрацювалась,

Вже напрацювалась матінка моя.

 

Певно це про неї пісня солов"я

Бо найкраща в світі матінка моя

Бо найкраща в світі,

Бо найкраща в світі,

Бо найкраща в світі матінка моя

 

Попрацюєм з нею-ми ж одна сім"я

І всміхнеться сонце- матінка моя

І всміхнеться сонце,

І всміхнеться сонце,

І всміхнеться сонце-матінка моя

 

- А зараз давайте спробуємо заспівати разом перший куплет. Осі перша нота, почали.(співаємо)

- Добре, а тепер спробуємо заспівати чіткіше промовляючи слова. (співаємо ще раз)

- А тепер спробуємо заспівати разом другий куплет. Осі перша нота, почали. (співаємо)

- Добре, а тепер спробуємо заспівати дзвінкіше. (співаємо ще раз)

- А тепер послухайте останній куплет. (граю і співаю останній куплет)

- А зараз давайте спробуємо заспівати разом останній куплет. Осі перша нота, почали.(співаємо останній куплет).

- Добре, а тепер спробуємо заспівати чіткіше промовляючи слова. (співаємо ще раз)

- Добре, а тепер спробуємо заспівати дзвінкіше. (співаємо ще раз)

- А тепер спробуємо заспівати  всю пісню. (співаємо)

- А тепер заспіваємо всю пісню стоячи, гарно, чітко, красиво. (співаємо)

 

 

VI.Підсумок

- Як називається пісня яку ми вивчили? (пісня про маму)

- А що ще робили? (слухали музику)

- Який музичний твір ми сьогодні слухали?(симфонію)

- Який оркестр їх виконує? (симфонічний)

- А що нового ми дізналися ? ( що у музиці існують паузи)

- Які паузи ви запамятали? (чвертна, восьма)

 

VII. Оцінювання

-  Всі сьогодні дуже гарно попрацювали, тому поплескаємо собі в долоньки.

 

VIII. Домашнє завдання

-  Домашнім завданням буде проспівати пісеньку  вдома мамі чи бабусі.

 

docx
Додано
18 травня 2020
Переглядів
792
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку