Розвиток емоційної виразності під час співу

Про матеріал
Мета: - Навчальна: Розповісти про роботу співочого апарату; правильне використання дихання в співі; навчити поняттю різноманітності музичних образів, емоцій і настроїв; навчити емоційно виконувати твори, використовуючи різні прийоми (інсценування, міміка, сценічний рух); - Розвивальна: розвинути творчу фантазію, уяву; слухове сприйняття музичного матеріалу; розвинути почуття ритму; - Виховна: виховати емоційне ставлення до виконуваного твору; навичк испілкування в групі дітей, для заняття спільною справою; почуття любові до вокального мистецтва
Перегляд файлу

 КОМУНАЛЬНИЙ ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«МІСЬКИЙ ПАЛАЦ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ «ГОРИЦВІТ»

КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Розробка уроку вокального ансамблю для старшої групи

Студії сучасного вокалу «МIX» на тему :

 

 

«Розвиток емоційної виразності під час співу»

 

 

 

 

smilies-2912634_1280-1024x454.jpg

 

Підготувала керівник гуртка

Студії сучасного вокалу «МIX»

Андрусенко І.Б

 

 

2020 р.

Розробка уроку вокального ансамблю для молодшої групи

Студії сучасного вокалу «МIX» на тему :

 

«Розвиток емоційної виразності під час співу»

 

 

Мета:

 

  •    Навчальна: Розповісти  про роботу співочого апарату; правильне використання дихання в співі; навчити поняттю різноманітності музичних образів, емоцій і настроїв; навчити емоційно виконувати твори, використовуючи різні прийоми (інсценування, міміка, сценічний рух);

 

  •    Розвивальна: розвинути творчу фантазію, уяву; слухове сприйняття музичного матеріалу; розвинути почуття ритму;

 

  •    Виховна: виховати емоційне ставлення до виконуваного твору; навичк испілкування в групі дітей, для заняття спільною справою; почуття любові до вокального мистецтва

 

 

Тип заняття:комбіноване

 

Вік вихованців:8-9 років

 

Обладнання: музичний програвач,синтезатор,копютер,мікрофон,конспект уроку,ноти розспівок та творів

 

Методичні прийоми:

 

- творчі завдання і питання, що стимулюють розумову діяльність і створюють пошукові ситуації;

 

- застосування індивідуального підходу, спостереження за розвитком учня, індивідуальне опитування;

 

- спонукання дитини до самоконтролю і самооцінці в процесі співу;

 

- зіставлення пісень, різних за характером;

 

- варіативність завдань при повторенні вправ і пісенного матеріалу;

 

- вистава «в умі» першого звуку вже на диханні;

вокалізація пісень на склад і сольфеджіо;

 

- образні порівняння як прийом зв'язку з життєвим досвідом і образним мисленням молодших учнів;

 

- гумор, схвалення, заохочення успіхів учня, з метою стимуляції його інтересу до занять, як спосіб викликати позитивні емоції, що підвищують його працездатність.

 

 

 

 

Хід заняття

 

  1. Організаційний момент

 

Діти заходять до класу та сідають на місця. Оголошення теми та мети уроку. Перевірка співацької позиції

 

Вокальне привітання

 

image028.jpg

 

 

Виконання вправ на активізацію міміки (губ, мови, щік)

 

- "Каченя "

- "П'ятачок"

- "Вісімка"

- "Круг"

- "Футбол"

- "Посмішка"

 

 

Вчитель: Спів - природна здатність людини, а людський голос - найдавніший музичний інструмент. Через спів людина висловлює свої почуття, думки, ставлення до світу. Діти, які співають, набагато більше розвинені, чим не співають, так як заняття вокалом охоплюють багатофункціональність дій: спів, ритмічні, танцювальні рухи, образна емоційність, розумова робота.

Отже, спів - одне з головних засобів музичного виховання, яке сприяє гармонійному розвитку особистості дитини.

 

А зараз діти давайте підготуємо наш голосовий апарат до активної вокальної роботи. Сідайте рівненько – будемо тренувати голос вокальними вправами!

 

Розспівка «Ми крокуєм вверх,ми крокуєм вниз»

 

Завдання розспівування: домогтися чіткого проспівування голосних та чіткого інтонування.

 

Індивідуальна робота: визначити за манерою виконання розспівування настрій учня. Дати загальний позитивний настрій на заняття.

 

Розспівка «Від тупоту копит пил по полю летить»

 

Мета: активізувати артикуляційний апарат, зібрати увагу дитини.

 

Вправа на закритий склад «му»

 

Мета: підняти небо, сформувати положення «позіхання», висока позиція.

 

Спів гами вгору-вниз з назвою нот «до-ре-мі-фа-соль-ля-сі-до»

 

Мета: активізувати артикуляційний апарат, робота над диханням, подовженням фраз.

 

Завдання: використовувати в співі придбані вокальні навички, знати і вміти застосовувати на практиці динамічні відтінки, вміти аналізувати власне виконання.

 

 

II. Основна частина

 

Вчитель: Дорогі діти! Подивіться один одному в очі, посміхніться, поділіться своїм  гарним о настроєм з  іншими. От бачите від ваших посмішок  стало затишніше і світліше у нашому класі.

 

Музика супроводжує нас щодня. Навіть якщо ми спеціально не слухаєте музику за допомогою плеєра,  комп’ютера або інших гаджетів, то все одно ви чуєте музику: в  транспорті, з телевізора, з радіоприймача сусідів тощо.

 

 Науковці  неодноразово доводили, що музика позитивно впливає на організм людини, задаючи потрібні емоції та гармонійний стан людини . Соціологічні дослідження свідчать, що більшість  свого вільного часу сучасна молодь слухає музику.

 Сьогодні  ж ми спробуємо з’ясувати мотиви цього та як музика впливає на нас.

 

Прийом «Мозковий штурм»  

 

  • Чи можемо ми жити без емоцій?
  • Які ви знаєте види емоцій?

 

(Діти відповідають)

 

Емоції  це своєрідне особистісне ставлення людини до навколишньої дійсності і до самого себе

 

Емоції – переживання людини під впливом зовнішніх або внутрішніх подразників, тобто переживання людиною свого ставлення до світу й до людей, душевне переживання відчуттів приємного або неприємного.

 

Почуття – емоції, що супроводжують оцінку певних суспільних явищ, вияв схвильованості, душевного піднесення.

 

Емоції викликані певними душевними переживаннями. На відміну від емоцій, почуття є стійкими, глибокими, саме вони роблять наше ставлення до різних сторін життя постійними.

 

Робота над твором «А все тому,що ми діти!»

 

Повторення музичного і літературного тексту твору. Робота над дикцією та артикуляцією.

 

Вчитель: Зараз,коли ви згадали твір,я пропоную вам пограти у гру «Мікрофон»

 

 

Гра «Мікрофон»

 

(Діти по черзі передають мікрофон і співають. Під час співу ніхто не підказує текст,не допомагає)

 

Вчитель: Молодці діти!А який настрій має цей твір?

 

  • Які емоції передає куплет?
  • Які емоції передає приспів твору?
  • Які засоби музичної виразності застосовуються у вокалі?
  • Проаналізуйте акомпанемент твору: імітацію яких інструментів ви чуєте?
  • Яка ритміка твору?Назвіть головні тривалості!

 

(Діти відповідають)

 

 

III. Підсумок заняття

 

Вчитель: Підсумовуючи сьогоднішнє заняття, давайте згадаємо, що ми з вами сьогодні робили?

 

  • Про які нові терміни та поняття ви дізнались на уроці?
  • Які емоції передає твір «А все тому,що ми діти»?
  • Які засоби музичної виразності застосовуються у вокалі?
  • Проаналізуйте акомпанемент твору: імітацію яких інструментів ви чуєте?
  • Яка ритміка твору?Назвіть головні тривалості!

 

 (Діти відповідають)

 

docx
Додано
18 травня 2020
Переглядів
809
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку