Розвиток зв’язного мовлення. Складання розповіді за серією малюнків. Тема для спілкування: «Новорічна ялинка»

Про матеріал
Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Складання розповіді за серією малюнків. Тема для спілкування: «Новорічна ялинка» Мета: збагатити словниковий запас учнів та їх знання про зиму, розвивати усне мовлення і мислення, вчити складати розповідь, виховувати любов та бережливе ставлення до природи. вміння вчитися:формувати здатність розуміти визначену вчителем мету навчальної діяльності;
Перегляд файлу

Урок української мови, 2 клас

Тема.  Розвиток зв’язного мовлення. Складання розповіді за серією малюнків. Тема для спілкування: «Новорічна ялинка»

Мета: Формування предметних компетентностей:  збагатити словниковий запас учнів та їх знання про зиму, розвивати  усне мовлення  і мислення, вчити складати розповідь, виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

Формування ключових компетентностей:

вміння вчитися:формувати здатність розуміти визначену вчителем мету навчальної діяльності; учити виправляти помилки у своєму мовленні;

соціальної: удосконалювати здатність працювати в парі та групі, висловлювати свої власні думки, робити висновки;

загальнокультурної: учити дотримуватись норм культурної поведінки.

Обладнання: зошити з розвитку мовлення «Малюю словом» К. Пономарьова, картини про зиму, малюнок ялинки, кульки  із завданнями, відео для фізкультхвилинки засоби ІКТ та їх програмне забезпечення, сигнальні картки, записи на дошці, картки для роботи в парах, картки зі словами речень, картки для індивідуальної роботи,  цеглинки Лего; картки для ігор; зразки написання букв.

Методи і прийоми, форми роботи: асоціативна павутинка, вправа «Запитання – відповідь», робота в групах, парах.

Тип уроку: комбінований.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна і здоров’язбережувальна, природнича, мистецька.

Хід уроку

І. Вступна частина

1. Організація класу.

1. Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок.

В країну природи, в країну погоди,

В країну чудової української мови.

2. Робота над чистомовкою.

Ок-ок-ок — білий падає сніжок,

Ки-ки-ки — замітає всі стежки,

Ать-ать-ать — вибіг зайчик погулять.

Ма-ма-ма — вже прийшла зима.

Оз-оз-оз — надворі мороз.

Ло-ло-ло — снігу намело.

Гу-гу-гу — ялинка в снігу.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Робота в групах.

(На дошці прикріплені новорічні кульки, діти діляться на групи, дістають кульки і виконують завдання)

1. Відгадування загадок  1-ша кулька

- Хто буде нашою головною гостею на уроці ,ви дізнаєтесь, коли відгадаєте першу загадку.

 Це дерево – мов їжак

Вбрання в нього з колючок.

Воно стріча щороку нас

Гірляндами рясними,

Цукерками смачними.

Та всюди, в місті і в селі,

Несуть дорослі, ждуть малі

У кожному будинку

Прикрашену …..   (ялинку)

                                 З неба падають сніжинки,

                                    Люди всі несуть ялинки.

                                   Рік старий кудись утік –

                                   Всі співають, веселяться,

                                    Не вгава веселий сміх,

                                   Через те, що нині свято.

                                   Що за свято?     (Новий рік)

- Як ці дві відгадки взаємозв’язані між собою?

2. Складання «асоціативного куща».  2-га кулька

- З якими словами в вас асоціюється слово – ялинка ?

                      Новий рік        Дід Мороз      свято

 

    вірші           ялинка              зима

 

                                                 веселощі      подарунки

            пісні

- Ви, мабуть, здогадались, про що йтиме мова на сьогоднішньому уроці?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ  ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ.

 - Так, сьогодні на уроці ми будемо складати розповідь за серією сюжетних малюнків про ялинку.

 

IV.  Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

1) Робота у зошиті с.25. Вправа 1     3-тя кулька

- Що бачите на малюнку?

2) Складання усної розповіді за серією малюнків учнями

- Де росла ялинка?

- Яка вона?

- Хто прийшов до лісу?

- Що зробив чоловік?

- Чому родина вирішила прикрасити її?

- Чим прикрасили зелену красуню?

- Якою стала ялинка?

- Хто зібрався біля неї?

- Чи були раді звірі такому вчинку?

- Як, на вашу думку, чи весело було б звірам, якби їхню красуню не забрали з лісу ?

- Що роблять звірята?

 (Вони сидять  біля пенька і нудьгують,  плачуть. Щоб цього не сталося, ми будемо ставити вдома штучну ялинку.)

3) Поміркуй.  (робота в парах) . Завд.3 с.25       4-та кулька

- Що можна зробити, аби в дітей на Новий рік була ялинка, і мешканці лісу не сумували.

4) Робота в групах   5-та кулька

Група 1  Доберіть слова- назви предметів.

(Ліс, ялинка, іграшки, деревце, красуня, свято, подарунки, …)

Група 2

Доберіть слова-ознаки до слова «ялинка».

(Зелена, красива, новорічні, маленька, гарненька, запашна, духмяна, сяюча…)

Група 3

Доберіть слова-дії до слова «ялинка»                                      

(Росла, зрубав, приніс, зеленіє, радує, прикрашає,сяє…)

Фізкультхвилинка на основі відео

5) Складання усної розповіді за серією малюнків.

1.Де росла ялинка?

2. Що зробив тато?

3.Що сталося з ялинкою вдома?

4. Якою стала ялинка?

6) Записування тексту з коментуванням.

    У лісі росла пишна ялинка.

    Прийшов до лісу тато, зрубав зелену красуню і  відніс додому. Вся родина прикрашала духмяну ялиночку.  

    Засяяла запашна ялинка.

7) Перевірка написаної роботи.

 

УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ  ВИВЧЕНОГО  МАТЕРІАЛУ.

  1.  Намалюй  новорічну ялинку.   6-та кулька

Перевірка виконання .

  1. Ребуси  (Запис речення: Бережи природу!)
  2. Письмо для себе Робота із «Щоденником вражень»

На дошці записано кілька тем:

1. «...»                                 2. « ...»                              3. «...»

Четверту тему нехай запропонують самі учні, а вчитель запише тему.  Учні працюють із «Щоденником вражень», пишуть на одну з тем про те, що ї хвилює. Діти можуть писати будь-яким способом (олівцями, фломастерами кольоровими ручками та ін.), малювати, створювати піктограми до теми. Час на рефлексію — 10 хв. (Бажано такий вид діяльності пропонувати щоденно, його мета — вправлятися у висловленні власної думки).

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ.

  1. Підсумкова бесіда. РЕФЛЕКСІЯ

- Яких знань та вмінь ви набули?

- Де вам ці знання знадобляться?

- Чи все вдалося зробити?

- Який висновок зробили для себе на уроці?

- Як використаєте сьогоднішню ялинку?

 

  • Оцініть свою роботу на уроці смайликом.

Картинки по запросу смайлики настрою раскраска

  1. Самооцінювання світлофор

— Оцініть свою роботу на уроці.
• Зелена картка — працював активно, старанно, творчо, без помилок.
• Жовта картка — працював і старався, іноді припускався незначних помилок.
• червона картка — працював нижче своїх можливостей, був неуважний.

  1. Формувальне оцінювання вчителям
docx
Додано
28 березня 2020
Переглядів
2658
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку