Розвивальне заняття в 1 класі
«Космічна подорож»
Вихователь ГПД: Перегуда Яна Едуардівна
Мета: розвивати та вдосконалювати вміння учнів самостійно працювати, формувати навички раціонально використовувати час; закріпити і поглибити знання, отримані на уроці; сприяти розвитку пізнавальної активності учнів; розвивати увагу, мислення, уяву, обчислювальні навички, пам’ять; виховувати відповідальність, охайність, самостійність.
Обладнання: наочність, картки із завданнями, цеглинки Lego, мультимедійна дошка.
Хід заняття
І. Організаційний момент
- Діти, що ви знаєте про космос? Наш Всесвіт складається із зірок – великих, малих. Яскравих і ледь помітних, різнокольорових, далеких і близьких. Всі зірки утворюють галактики. Наша сонячна система знаходиться в одній з таких галактик.
- А вам відомо, що входить до нашої сон.системи? (Сонце, планета та їхні супутники). Також є астероїди, комети, метеорити.
(дивимось презентацію з фото і підписами планет)
-А як можна потрапити у космос? Так, на космічній ракеті.
-А як називають людей, які вирушають у космос?
-Хто був 1м космонавтом, що здійснив політ? Це був Юрій Гагарін. Ще 12 квітня 1961 року він полетів у відкритий космос..
-Подивіться на дошку. Що ми на ній бачимо? (планети, зірки, інопланетяни, космонавти).
-Дівчинка Іринка відправилась у космос досліджувати планети, але її захопили злі інопланетяни і не хочуть відпускати. На допомогу їй полетів Сашко, адже він не може залишити її одну!
- Діти, мені прийшло якесь смс-повідомлення. Так це ж смс від інопланетян! Давайте його прочитаємо: (показую на екрані) «Вітання Вам, земляни! Ваша подруга Іринка у нас! Якщо хочете її врятувати - маєте виконати багато завдань. Якщо ви цього не зробите, то Іринка назавжди залишиться у нас!!»
-Ну що, допоможемо Сашку врятувати Іринку? Добре. Тож летимо разом із Сашком на першу планету. А рухатись ми будемо на чому? Правильно, на ракеті. Щоб наша ракета стартувала, ми почнемо відлік від 10 до 1: 10..9…8..7..6..5..4..3..2..1..Старт!
ІІ. Основна частина
Щоб врятувати Іринку, та врятуватись самим із цієї планети, нам потрібно розв’язати цікаві задачі. Отже, уважно слухаємо:
Танцювали, гупали. Скільки ніжок тупали? (4)
Грались на травиці.
До них котик ще прибіг
Скільки кошенят усіх? 3
Он летять до годівниці
Скільки птахів,підкажіть,
Будуть вдячні за обід? 4
А за ним Вітько ,
А за ним Яринка,
А за нею Іринка.
А за нею Гнат
Скільки всіх малят ?5
Вперто сперечались.
Двох із них гукнула мати.
Скільки їх зосталось? 8
-Молодці, ми виконали ці завдання і тепер ми на крок ближче до того,щоб врятувати Іринку.
-Летимо далі. Запускаємо ракету 10..9…8..7..6..5..4..3..2..1..Старт!
-Ось прийшло наступне смс від інопланетян «Що ж, бачимо, що ви дуже розумні діти, але чи справитесь ви з наступним завданням?»
-Діти, Сашко не дуже добре вміє рахувати, давайте допоможемо виконати йому виконати наступне завдання, а саме : обчислити приклади. Спочатку трошки потренуємось. Для цього нам знадобляться цеглинки Lego. На екрані будуть з’являтись приклади, а вам потрібно знайти правильну відповідь серед запропонованих варіантів. Будьте уважні, якщо правильна відповідь буде на червоному фоні – ви показуєте червону цеглинку, якщо на зеленому – зелену і тд. 1..2..3..почали!
Граємо у гру
https://create.kahoot.it/details/52d42e52-e265-4edf-84b5-e318ff22dd72
-Кожен з вас має зірочку, на якій написаний приклад. По черзі обчислюємо і вішаємо зірку до відповідної ракети.
(Роздаю зірочки з прикладами, діти обчислюють і по черзі виходять і приклеюють зірку до відповідної ракети)
-Молодці,Сашко дуже вдячний нам за допомогу. Всі приклади ми обчислили правильно.
Руханка
-Ви,мабуть трішки стомились? Давайте трошки потанцюємо.
Фізкультхвилинка «Alien dance» (https://www.youtube.com/watch?v=0a7dfpihN6s)
-Діти, ви коли – небудь чули про таку планету? І я не чула. Як ви думаєте, що чекає нас на цій планеті?
-Читаємо наступне смс від інопланетян.
«Виявляється ви дуже кмітливі, але не думайте, що вам вдасться врятувати Іринку. Далі на вас чекає не одне завдання, а цілих два!»
-Перед вами завдання на картці: потрібно з’єднати великі і малі літери. (Роздаю картки з літерами, які вже вивчили:
А О У Е И І М Л Н О П Р С Т Д З К
к з д т с п р м о л н а е о у і и
-Молодці, всі справились із цим завданням. Тепер прямуємо до наступного. Нам потрібно каліграфічно записати назви зображень (виводжу на мультимедійну дошку зображення, а учні пишуть)
-Супер! У нас знову все вийшло. Ми на одну планету ближче до Іринки.
Фізкультхвилинка
Мабуть, ви стомились. Давайте зробимо масаж нашим пальчикам та трішки потанцюємо (https://www.youtube.com/watch?v=DXumzh0sRDY).
-Наступна станція «Планета Читайлик ». Запускаємо ракету : 10..9…8..7..6..5..4..3..2..1..Старт!
СМС від інопланетян: «Ну що? Готові ? Зараз на вас чекає дууууже складне завдання! Побачимо чи вмієте ви читати!»
-Давайте провчимо інопланетян і доведемо, що ми вміємо читати найкраще у нашому ліцеї!
Наше завдання прочитати слова і з’єднати з картинкою.
-Чудова робота, молодці! Ще одне завдання передали інопланетяни нашому Сашку. Потрібно прочитати слова швидко, не збившись під час читання. Давайте прочитаємо разом, а потім по черзі.
-Подивіться, які ми молодці! Виконали всі завдання і вже майже врятували нашу подругу Іринку. А ось і нове смс від прибульців:
«Ну що ж, вас не перемогти, але щоб забрати Іринку на планету Земля, вам доведеться виконати останнє завдання, яке називається «Загадкова вікторина».
(виконують завдання за допомогою цеглинок лего: відгадують загадки і складають слова)
Ось нарешті ми з Сашком та Іринкою повертаємось на Землю. Ви - справжні молодці. Справились з усіма завданнями, були старанними та розумними.
Яке завдання було найважчим? А яке найлегшим?
Підніміть зелену цеглинку, якщо у вас зараз гарний настрій, червону – якщо ви засмучені.
На цьому на космічна подорож завершується і ми повертаємось у клас. Запускаємо ракету: 10..9…8..7..6..5..4..3..2..1..Полетіли!