Розвивально-пізнавальне заняття для 1 класу "Мандруй, грай - розум і вміння розвивай"

Про матеріал
Розвивально-пізнавальне заняття у групі продовженого дня "Мандруй, грай - розум і вміння розвивай"
Перегляд файлу

Розвивально-пізнавальне заняття у групі продовженого дня для 1 класу

«Мандруй, грай – розум і вміння розвивай»

Мета: шляхом виконання вправ на розвиток уваги, пам’яті, мислення, уяви та застосування отриманих знань під час виконання ситуативних, логічних задач, прикладів, звуко-буквеного аналізу визначити рівень розвитку психологічних процесів. За підсумками проведеного заняття надати рекомендації батькам.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

- Діти! Підведіться, привітайтеся з нашими гостями.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Бесіда про ігри.

- Діти, а ви любите грати?

- Які ігри ви знаєте? (Рухливі, рольові, комп’ютерні.)

- А сьогодні я пропоную пограти в навчальні ігри, які допоможуть вам закріпити вивчений матеріал на уроках математики і навчання грамоти.

- Діти, а ви любите мандрувати?

- Тоді ми ще й помандруємо.

- Сьогодні у нас незвичайний час.

З іграми та мандрами ми зустрічались не раз,

І знову вони завітають до нас

Щоб добре все знати,

Свій розум розвивати.

2. Гра «Прочитайте чарівне правило учня».

- Існує чарівне правило учня. Чи хочете і ви взнати його? (Так.)

- Тоді я пропоную вам першу гру: «Вилучи в буквеному ряді букви О і П та прочитай чарівне правило учня».

оп

Ное!кпаожои! «ное!вомппію»,!

Поа!коапжпи! «нпаовочппусоя».

(Не кажи «не вмію», а кажи «навчуся».)

- Поясніть, як ви його розумієте. (Щоб чомусь навчитися, треба вміти долати труднощі, наполегливо тренуватися.)

3. Розгадайте ребус.

- Що допоможе нам в навчанні?

(На заняттях треба бути уважним.)

4. Гра «Обведіть кожну третю букву і прочитайте слово».

- До чого приведе увага на заняттях?

Т А У Ч Д С О Ц П Ж Є І Б Й Х

- До успіху.

5. Доберіть близькі за значенням слова до слова УСПІХ.

Розфарбуйте личко разом з правильною відповіддю:

- Для чого ви вчитеся? (Щоб бути успішними.)

ІІІ. Основна частина.

І Відкриваємо «Сторінку математичних ігор».

Її девіз: «Математиці навчатися – все одно, що гратися».

  1. Математична розминка.
  1. Як називаються числа при додаванні?
  2. У якому випадку сума дорівнює одному з доданків?
  3. Як називаються числа при відніманні?
  4. У якому випадку різниця двох чисел дорівнює нулю?
  5. Скільки місяців у році? Назви третій місяць.
  6. Скільки днів у тижні? Який день тижня іде після вівторка?
  7. На гілці сиділо четверо горобчиків. Кішка злякала одного горобчика і він полетів. Скільки залишилося горобців? (Жодного.)
  8. У школу йшло 7 дівчаток. Назустріч їм – 2 дівчинки. Скільки дітей йшло в школу? (7)
  9. На одній нозі півень важить 4 кілограми. Скільки важитиме півень на двох ногах? (4)
  10.                      У бабусі Олени були: кіт Моряк, собака Дружок, онука Леся і онук Денис. Скільки всього онуків у бабусі?

 

  1.                      Скільки всього трикутників на малюнку?

4; 6; 8?

2. Гра «Знайди мене».

У словах сховалися числа. Знайдіть і підкресліть їх.

Запишіть кількість знайдених чисел у першій клітинці.

Дмитрик, сірий, відважні, повітря, синулька, година, старт, Припять, двері, човен, усім.             

Випишіть числа, які зустрілися.

___________________________

У другу клітинку запишіть правильну кількість слів.

Запишіть їх у порядку зростання.

___________________________      (0 1 2 3 _ 5 _ 7)

- Які числа пропущені?

- Які числа стоять між числами 7 і 11? (8, 9, 10)

3. Гра «Сплети віночок».

Повторення складу чисел 8, 9, 10.

 Розвяжіть приклад на смужці. Учні, які мають приклади з однаковими відповідями, обєднуються у кола. (Біля дошки утворюється три кола.)

9+1=          8+1=          7+1=

8+2=          7+2=          6+2=

7+3=          6+3=          5+3=

6+4=          5+4=          4+4=

5+5=          4+5=          3+5=

4+6=          3+6=          2+6=

3+7=          2+7=          1+7=

2+8=          1+8=

1+9=

4. Гра «Швидко знайди та закресли в порядку зростання числа від 1 до 25» (1 хвилина)

5

21

23

4

25

11

2

7

13

20

24

17

19

6

18

9

1

12

8

14

16

10

3

15

22

- Назвіть числа першого десятка. (1 – 10)

- Назвіть числа другого десятка. (11 – 20)

- Чи може хтось назвати чиста третього десятка, які зустрілись в таблиці?            (21 – 25)

- Як утворити 16 із числа 10?

- Як утворити число 12 із числа 2?

5. Математичні перегони.

- Зараз на нас чекають математичні перегони. Але спочатку давайте переконаємося, що на нашому шляху немає перешкод.

Подивилися в точку 1, 2, 3, 4, 1, 3, 2, 4.(Кожен куточок класної кімнати позначено певним числом.) Перешкод не помітили?

Оберіть транспорт, на якому зараз будете рухатися.

C:\Users\user\Desktop\2.jpgC:\Users\user\Desktop\1.jpgПотрібно за 2 хвилини розвязати всі приклади і порівняти вирази. Час пішов.

C:\Users\user\Desktop\2.jpg

 

 

10 – 7=          18 – 8=

8 – 6=           4 + 6 + 9=

9 – 5 =          15 – 5 – 5=

7 – 2 =          12 – 10 + 7=

10 + 3=         19 – 1 … 17

14 – 10=       13 + 1 … 15

ІІ. Відкриваємо «Сторінку навчання грамоти».

Її девіз: «Грамоти вчиться – завжди знадобиться».

1. Граматична розминка.

- Із чого складається слово? (Із звуків)

- Які бувають звуки? (голосні і приголосні)

- Скільки голосних звуків в українській мові? (6)

- Назвіть їх. (А ОУ Е И І)

- Що є спільного для  букв Я Ю Є? (Вони позначають два звуки на початку складу, та на початку слова, один звук – після приголосного, вказуючи на м’якість цього приголосного.)

- Яка буква теж позначає два звуки (голосний і приголосний)? (Ї)

- Чим цікава ця буква? (Вона завжди позначає два звуки.)

- Скільки всього букв, які позначають голосні звуки в українській мові? (10)

2. Гра «Розшифруй криптограму».

Криптограма – це таємний запис. Важливо знайти першу букву і напрям, по якому рухатись. І тоді можна легко прочитати слово.

Європа

3. Розповідь про Європу.

- Слово Європа пишеться з великої літери, бо це назва частини світу.

- Існує шість частин світу. Зараз я покажу їх на карті. (Карта – це зменшене зображення земної поверхні.)

- Отже, показую частини світу: Європа, Азія, Африка, Австралія, Америка, Антарктида.

- На території Європи налічується 45 країн. Знайдемо на карті кілька з них: Іспанія, Франція, Італія, Германія, Польща і багато інших.

 4. Виконайте звуко-буквений аналіз слова Європа.

Самостійно. Самоперевірка за поданою звуковою моделлю.

- Скільки в слові Європа звуків? Скільки букв? Чому звуків більше? Скільки складів? На який склад падає наголос? Як визначити кількість складів у слові?

5. Гра «Яке слово сховалося за цими цифрами».

- Але ми ще не все взнали про Європу. Чи цікаво вам взнати, яка країна Європи найбільша за територією?

Прочитайте слово, яке сховалось за цими цифрами. Запишіть його.

А

Б

В

Г

Ґ

Д

Е

Є

Ж

З

И

І

Ї

Й

К

Л

М

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

 

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Щ

Ь

Ю

Я

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

 

24     15     21     1     13     18     1

____________________________

- Тому в нас є ще один привід пишатися своєю Батьківщиною.

- Складіть речення зі словом Україна.

6. Читання і заучування вірша про Україну.

Прочитайте вірш Ігоря Січовика про Україну:

- як читає черепаха;

- як читає сорока;

- учні 1, 2, 3 ряду;

- дівчатка, хлопчики.

- Хто спробує розповісти напам’ять?

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься Україна.

- Яке місто є столицею України? (Київ)

- Так, це древнє, чудове місто, яким ми теж можемо пишатися.

- А в якому місті ми живемо? (В Запоріжжі)

Отже, ми говоримо про слова Україна, Київ, Запоріжжя.

- Що ви можете сказати про кількість звуків і букв у словах Україна, Київ? (Звуків більше.)

- Чому?

- Скільки звуків позначає буква Я у слові Запоріжжя? Чому?

7. Закріплення звукового значення букви Ї.

1) На якому виді транспорту можна поїхати із Запоріжжя до Києва підкаже гра: «З перших літер поданих слів утвори нове слово».

 

 

2) З’єднай слово з відповідною схемою.

- Скільки букв? Скільки звуків? Чому звуків більше?

7. Закріплення звукового значення букв Я, Ю, Є.

1) Допишіть склади з однією буквою так, щоб утворились імена дітей, які люблять мандрувати.

Рая, Яків, Ася, Єгор, Аня, Юра, Зоя, Єва, Яна.

- Як пишуться імена людей?

2) Тренувальні вправи.

1 і 2 ряд

Знайдіть і підкресліть слова, що складаються із 4 звуків. (Рая, Юра, Єва, Зоя, Яна)

-Чому в словах букв 3, а звуків 4?

- Чому не підкреслили слова Яків і Єгор, в них же 4 букви?

3 ряд

Знайдіть і підкресліть слова, які відповідають цій схемі.

О

 =

О

(Ася, Аня)

- Скільки звуків? Скільки букв? Скільки звуків позначає в цих словах буква Я? Чому?

3) Гра «Розгадай секрет букви Є». Плескаємо в долоні, коли в слові є буква Є.

Євген, синє, море, літнє, нижнє, єдина, екран, пізнє, вміє, заєць, небо, знає.

Підсумок

- Про яке правило учня ми говорили?

- Сьогодні на занятті ми різними тренувальними вправами закріплювали знання, які ви отримали на уроках математики і навчання грамоти.

- Я рада, що ви вже багато знаєте, а далі будете знати ще більше.

- Оцініть себе: зберіть слово з розсипаних складів.

ЛОД – ЦІ – МО

docx
Додано
10 квітня 2020
Переглядів
909
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку