Урок знайомить з поняття «ґрунт», уявленням про склад, властивості ґрунту; допоможе учням визначити місце ґрунту у житті людини; вчить школярів робити висновки, аналізувати, порівнювати; виховує дбайливе ставлення до ґрунтів. Цікаві завдання сприятимуть формуванню ключових компетентностей учнів.
Технологічна карта уроку
Назва предмета: Я досліджую світ
Урок №66
Дата: 23.02.2021
ПІП учителя: Кияненко Валентина Володимирівна
Клас: 2
Тема. Ґрунт. Властивості, значення
Мета. Формування предметних компетентностей:
Формування ключових компетентностей:
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Основні терміни та поняття: ґрунт, чорнозем, перегній.
Міжпредметні зв’язки : математика, українська мова.
Обладнання: презентація, підручники, тест, словники, відеоматеріали, засоби ІКТ.
Наскрізні лінії
1. Здоров’я і безпека.
2. Підприємливість і фінансова грамотність.
3. Екологічна безпека і сталий розвиток.
4. Громадянська відповідальність.
Хід уроку
Етапи уроку |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи навчання |
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
Посилання на ресурс |
І. Організація учнів до роботи
|
Емоційне налаштуван ня |
Організація класу |
Бесіда |
Словесне звернення |
Сприймання інформації |
|
ІІ. Актуалізація опорних знань
|
Проблемне питання |
Постановка,робота з тлумачним словником |
Усне повідомлення |
Проблемне питання |
Сприйняття, робота із тлумачним словником, аргументування |
Слайд із презентації |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми та мети уроку
|
|
|
|
|
|
|
1.Мотивація навчальної діяльності |
Мотивація учнів, формування критичного мислення |
Вправа «Передбачення» |
Усне повідомлення |
Просить висловити ідеї |
Висловлюють власні припущення |
|
2.Відгадування загадки
|
Підготовка до сприйняття
|
Робота над загадкою
|
Показ |
Пропонує відгадати загадку |
Відгадують загадку
|
Слайд із презентації |
3.Повідомлення теми і мети |
Оголошення теми і завдань уроку |
Визначення тематики |
Усне повідомлення |
Слово вчителя |
Сприйняття інформації |
|
ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу |
|
|
|
|
|
|
1. Розповідь учителя
Гімнастика для очей |
Формувати нові знання |
Опрацювання матеріалу |
Усне повідомлення |
Показ презентації |
Сприйняття інформації |
Слайди із презентації
|
Робота за підручником (Н.Бібік, Г.Бондарчук «Я досліджую світ»,Х., «Ранок», 2019, ст.94) |
Формувати нові знання |
Опрацювання матеріалу |
Практич ний |
Спостережен ня |
Читають статтю, аналізують малюнки |
|
V. Осмислення нових знань |
|
|
|
|
|
|
1.Математична хвилинка |
Міжпредмет ний зв’язок |
Розв’язати задачу |
Демонстра ція |
Усне повідомлення |
Розв’язують задачу |
Слайд на презентації |
2. Дидактична гра « Упізнай тварину, яка мешкає у ґрунті» в інтернет-ресурсі «LearningApps.org” (Розвиваємо критичне мислення) За бажанням |
Перенесення знань і навичок у нові ситуації |
Гра |
Демонстра ція |
Заздалегідь розробила гру |
Демонструють знання матеріалу |
https://learningapps.org/display?v=p6kzjux5n21
Або блог https://valentinakyyanenko.blogspot.com/
|
3.Виконання тесту на сайті освітнього проекту «На урок»
|
Застосування набутих знань на практиці |
Тести |
Практич ний |
Заздалегідь розробила тест |
Виконують тест |
https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=2480298 або блог https://valentinakyyanenko.blogspot.com/
|
VІ. Завдання додому (Творче) (Розвиваємо критичне мислення) |
Забезпечення безперервнос ті опанування навчального матеріалу |
Онлайн-дошка Padlet
|
Практич ний |
Заздалегідь розробила завдання |
Сприймання інформації |
https://padlet.com/kyyanenkonl/3r1d5meiuyzvmmh
або блог https://valentinakyyanenko.blogspot.com/
|
VІІ. Підсумок уроку Вправа «Рефлекторний екран» |
Учні по черзі висловлю ють думку одним реченням |
Визначення,що схвилюва ло, зацікави ло, змусило задуматись |
Обмін інформа цією |
Слово вчителя |
Відповідь на запитання |
|
Використані джерела
1.Власна розробка гри
https://learningapps.org/display?v=p6kzjux5n21
2. Власна розробка падлета
https://padlet.com/kyyanenkonl/3r1d5meiuyzvmmh
3. Власна розробка тесту
https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=2480298
4.Блог
https://valentinakyyanenko.blogspot.com/
Додаткова література
1.К.С. Прищепа, В.Г.Лук’яненко. Тематичний словник школяра.К., «Гала»,1997- с.28
Правила роботи на онлайн уроці
Здійснити вхід за посиланням (На платформі zoom) за 10хв до початку уроку
Налаштувати власну камеру та звук