Рутківський "Джури козака Швайки"

Про матеріал
В.Рутківський -український поет, прозаїк, журналіст, дитячий письменник Народився 18 квітня 1937року у  с. Хрестителеве на Черкащині. 1955 року вступив до Одеського інституту харчової промисловості. За два роки перевівся до Одеського політехнічного інституту. 1973 року вступив на дворічні Вищі літературні курси в Москві. Працював в Одеському обласному телерадіокомітеті, газеті “Одеські вісті”.Живе і працює в Одесі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Творчість. Володимира Рутківського “Джури козака Швайки”

Номер слайду 2

Епіграф уроку: Козаку найперше - воля, козаку найперше- честь!

Номер слайду 3

В. Рутківський -український поет, прозаїк, журналіст, дитячий письменник

Номер слайду 4

Народився 18 квітня 1937року у  с. Хрестителеве на Черкащині.1955 року вступив до Одеського інституту харчової промисловості. За два роки перевівся до Одеського політехнічного інституту.1973 року вступив на дворічні Вищі літературні курси в Москві. Працював в Одеському обласному телерадіокомітеті, газеті “Одеські вісті”. Живе і працює в Одесі.

Номер слайду 5

Творчість. Автор поетичних збірок “ Краплини сонця” (1966), “Плоти” (1968), “Рівновага” (1977), “Знак глибини” (1987);

Номер слайду 6

повістей “Ганнуся” (1977), “Бухтик з тихого затону” (1981), “Гості на мітлі” (1988), “Канікули у Воронівці ” (1989), “Сторожова застава” (1991), “ Потерчата” (2008);

Номер слайду 7

Номер слайду 8

романів “Сині Води” (2004), “Джури козака Швайки” (2007), “Джури-характерники” (2009), “Джури і підводний човен ” (2010)

Номер слайду 9

історична трилогія“Джури козака Швайки” (2007),“Джури-характерники” (2009)“Джури і підводний човен ” (2010).

Номер слайду 10

Нагороди і премії* Премія ім. Лесі Українки* Літературна премія ім. М. Трублаїні* Премія ім. В. Близнеця* Книга року Бі-Бі-Сі -2011, роман « Сині води»* Національна премія України ім. Т. Шевченка (2012, трилогія “Джури”)Премія освітнього фонду ім. Я. Мудрого

Номер слайду 11

“Джури козака Швайки”- історико-пригодницький роман, 2007 р. Джу́ра, цюра або чура —так називали в Україні в 16—18 століттях зброєносця, учня у козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці. Разом з козаками джури ходили в походи, брали участь у боях. Первісно джура перське слово, що означає товариш, в українську потрапило як запозичення з тюркської.

Номер слайду 12

Історична основа твору

Номер слайду 13

Тема : зображення пригод дванадцятирічних хлопчиків Санька та Грицика у супроводі сміливого вивідника Швайки у складний період протистояння українців турецько-татарським набігам і сваволі польсько-литовських магнатів та зародження козацтва.Ідея : уславлення дружби, вірності рідній землі, потреби захисту її кордонів, засудження зради.

Номер слайду 14

Проблематика: боротьба добра і зла; дружба й зрада; стосунки людей і тварин; відносини між дорослими й дітьми; духовна сила й духовний занепад. Художній час і простір – події твору відбуваються у селі Воронівка, на Наддніпрянщині та у степах України в 1487-1488 роках.

Номер слайду 15

Композиція «Джури козака Швайки» складається з трьох частин: 1. «Втеча з рідного дому»;2. «На козацьких островах»;3. «Джури вирушають у дорогу».

Номер слайду 16

Ілюстрації

Номер слайду 17

Головні герої: дванадцятирічні Санько (юний ворожбит), Грицик; мати Санька – Мокрина; Пилип Швайка – розвідник, його кінь Вітрик, вовк Барвінок, дід Кібчик, його онук Демко Дурна Сила, дід ворожбит Кудьма; козаки: Вирвизуб , Перепічка, рудий Мицик, Василь Байлемів; татарина Рашит.

Номер слайду 18

Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»Мене найбільше вразило…

Номер слайду 19

Бліц-опитування. Які часи зображено у романі? Де, на якій території відбуваються події твору? Хто є головними персонажами твору? Як в цілому їх можна назвати? За що воюють козаки? Чи можемо ми таку боротьбу назвати визвольною? Чому?

Номер слайду 20

pptx
Додано
8 січня
Переглядів
267
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку