Самопідготовка ГПД для учнів 2 класу

Про матеріал
Мета: ● вчити застосовувати на практиці отримані на уроці знання; ● раціонально використовувати час, відведений на самопідготовки; ● розвивати уміння усного мовлення, логічне мислення, увагу та пам’ять; ● виховувати відповідальне відношення до навчання, уважність і охайність при виконанні домашнього завдання;
Перегляд файлу

Самопідготовка ГПД для учнів 2 класу

Мета:

● вчити застосовувати на практиці отримані на уроці знання;

● раціонально використовувати час, відведений на самопідготовки;

● розвивати уміння усного мовлення, логічне мислення, увагу та пам’ять;

● виховувати відповідальне відношення до навчання, уважність і охайність при виконанні домашнього завдання; 

Обладнання: 

мультимедійна презентація, музичні фонограми, олівці кольорові, картки з завданнями.

 

Підготовча частина:

Підготувати клас до самопідготовки:

  •    Перевірка температурного, повітряного, світлового режиму; 
  •    Запис на дошці розкладу уроків в порядку виконання, домашнє завдання; 
  •    Підготувати на столі необхідну наочність для проведення самопідготовки; 
  •    Перевірити наочність на партах для учнів: зошити, підручники, ручки. 

Хід самопідготовки

1. Організаційний момент. 

Вихователь: Добрий день! Діти, у нас на самопідготовці присутні гості. Привітайтеся з ними.» Раді вітати в нашій оселі”. Доброго дня мої найкращі, найдопитливіших другокласники. Сьогодні 16 грудня, четвер температура у класі ну дуже висока, тут дуже тепло від нашої з вами роботи і сонячних посмішок. Сьогодні я сподіваюсь, що кожен з вас у гарному настрої зараз переконаємося в цьому. Покажіть свою долоньку дайте 5, а тепер будь ласка загніть свій мізинчик якщо ви сьогодні прокинулися в гарному настрої, загніть 2 пальчик якщо у вас сьогодні щось розсмішило або здивувало, загніть третій пальчик ті хто має багато-багато друзів, загніть четвертий пальчик ті хто чекав на сьогоднішню самопідготовкуЖест Класс Красочные Вектор Значок Дизайн — стоковая векторная графика и  другие изображения на тему Большой палец руки - iStock ось в такому настрої я б хотіла щоб пройшла наша самопідготовка

2. Постановка задач.

Перед вами стоїть завдання закріпити ті знання, які ви отримали на уроках в першій половині дня і підготуватися до наступного робочого дня так, щоб завтра на уроках відчувати себе спокійно, впевнено і досягти нових успіхів у опануванні знаннями

 

3. Планування поточної роботи. 

  •             Скільки у вас завтра уроків?
  •             З яких предметів ви маєте домашнє завдання?
  •             Це великий обсяг домашнього завдання чи ні?
  •             Як би ви розподілили робочий час?
  •             Як треба працювати, щоб виконати всі завдання?

 

Вихователь: Діти сьогодні до нас завітав Смайлик. Він буде дивитись, як ви будете виконувати завдання. Якщо ви швидко і правильно будете виконувати то отримаєте заохочення «Молодець». Наша самопідготовка буде незвичайною. Ми будемо подорожувати по «Країні Домашніх завдань.» У подорож ми візьмемо гарний настрій, посмішку і звичайно знання. А чи здійсняться наші мрії ми дізнаємось в кінці самопідготовки, заповнивши наше дерево мрій і побажань. На чому ми будемо подорожувати? Щоб дізнатися на чому, я хочу вам загадати загадку, уважно послухайте:

Пасажирський чи товарний?

Металевий він і гарний,

Все ховає у вагонах,

А стає лиш на перонах? (потяг)

Вихователь: Але в потяг ми не можемо потрапити без чого? Без квитків. Зараз щоб отримати квитки, ми виконаєм математичні приклади. Коли виконаєте піднімаєте листочок вгору.

Отже діти: Швидко рахуй! Квиток купуй! Перевірка прикладів.

Вихователь: Ви отримали квитки. А зараз займайте та зручно влаштовуйтесь на своїх місцях, спинку тримайте рівно.

Перед виконанням д/з   ми   з вами   повторимо правила продуктивної праці

 

Інструктаж  «ЯК ТРЕБА ПРАЦЮВАТИ НА ЗАНЯТТІ»:

  1. Сядь  рівно, уважно подивись чи все готово до заняття.
  2. Коли розпочнеш роботу, не поспішай, завдання роби уважно, акуратно.
  3. Письмову роботу виконуй  охайно.
  4. Коли працюєш, не відволікайся.
  5. Коли  щось не зможеш виконати не хвилюйся. Сядь,  заспокойся.
  6. Коли  виконаєш завдання, впорядкуй своє робоче місце. .

 Наш потяг вирушає до наступної зупинки. Щоб потрапити на цю зупинку нам необхідно виконати домашнє завдання з математики .

Поспішаємо у клас

Математика у нас,

Щоб у небі політати,

І щоб гроші рахувати.

Продавати й купувати

Треба добре її знати.

 

Смайлик приготував нам цікаві завдання розфарбовки .

Вихователь: Тепер прочитайте завдання.

 Виріши усі математичні завдання. Підсумок вкаже на певний колір, в який потрібно розфарбувати відповідну ділянку малюнка.

Кому не зрозуміло як виконувати завдання?

Отже, відкриваємо  завдання І трішки розімнемо наші пальчики.

Пальчикова гімнастика .

Пальчик-пальчик, де ти був?

Я з цим братом в ліс ходив,

А з цим братом борщ варив,

З цим я кашки скуштував,

А з найменшим заспівав.

Вихователь: Молодці! Приступайте до самостійного виконання домашнього завдання.

В дорозі ми будемо 10-15 хвилин. Поїхали.

 3. Контроль вихователя 

Вихователь: Всі активно ми працюємо.

Помилок не буде факт.

Ми уважно помудруємо –

Вийде добрий результат.

- Отже, всі працюють  самостійно , а індивідуально я попрацюю_________________________________________________________________________________________________________________________________

Самостійна робота учнів. Стежу за роботою дітей. Здійснюю індивідуальний та диференційований підхід до учнів з огляду на рівень їх самостійності.

КОНТРОЛЬ ВИКОНАННЯ ВПРАВИ З математики

  1. Самоперевірка учнями виконаних завдань
  2. Взаємоперевірка .

Вихователь: Ми з вами під’їжджаємо до станції. Будь ласка, передайте розфарбовки на першу парту (Діти передають та готуються до виконання наступного уроку).

 - Швидкісний потяг доставив нас до станції «Весела». Тут ми відпочинемо і проведемо фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка.

 Мета:

Активізувати розумову діяльність, підняти настрій, зняти фізичну втомленість учнів шляхом виконання елементарних фізичних вправ.

 

«Ми добрі діти»

Якщо ви не галасуєте, коли хтось відпочиває,-посмикайте себе за вушка.

Якщо ви допомагаєте мамі мити посуд,

-тричі сплесніть у долоні.

Якщо ви дбаєте про дерева і квіти,

-підніміть праву руку.

Якщо ви не насміхаєтеся з чужого горя,

-погладьте себе по голові.

Якщо ви допомагаєте друзям у біді,

-підніміть обидві руки.

Якщо ви слухаєте батьків, вчителів,

-почухайте носика.

Якщо ви захищаєте слабких, допомагаєте їм,

-покладіть руку на серце.

Якщо ви хочете бути добрими людьми, скажіть голосно:

«ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З МЕНЕ!»

Молодці.

Вихователь: Діти ,а яке в нас свято наближається?(Свято Миколая)

Гра «Так чи не так» До Дня Святого Миколая.

-19 грудня розпочинаються передноворічні ярмарки?(Це правда)

-Щорічно на честь Свята Миколая люди готують паску?(Ні Паску готують на Пасху)

 -На свято Миколая дівчата збираються для ворожіння на майбутню долю.(Так. Красуні гадають на перстнях,голці,дзеркальці,нитці,гребінці)

-У День Миколая Чудотворця прийнято пірнати в ополонку? ( Ні така традиція характерна для свята Водохреще)

-19 грудня люди йдуть до дитячих будинків та влаштовують дітям свято.(Так. Оскільки за легендами Миколай вважається покровителем усіх сиріт)

Ви трішки відпочили, а зараз вирушаємо далі.

 Вихователь:  

Українські діти

 Всім говорять сміло:

Свій народ любити —

То велике діло.

Лиш по-українськи

Любо говорити,

І по-українськи

Господа молити.

Треба й чужі мови

Старанно вивчати,

Та з усіх найбільше

Рідну шанувати.

 

-Мабуть ви здогадались, діти, що ми вже наблизились до міста Укр. мова

 - У цьому місті  потрібно виконати завдання Смайлик приготував списування на картках.  І повинні ми його виконати за 10 хвилин.             

  „Підготовка домашнього завдання з української мови"

1. Сядь зручніше.

2. Не поспішаючи, приступай до виконання завдання.

3. Пиши не кваплячись, але і не надто повільно. Не відволікайся.

4. Використовуй час призначений для виконання завдання.

5. Якщо не розумієш, спитай у вихователя.

6. Виконай завдання, перевір правильність його виконання.

 Виконуємо завдання .

Діти кажуть:

Зошит свій я відкриваю,

Ручку правильно тримаю,

Сяду рівно — не зігнуся,

За роботу я беруся.

 КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

 1. Взаємоперевірка відповідей на питання. (Робота в парі) 

2. Контроль вихователя.

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.

Вихователь: Ну ось ми і закінчилась наша подорож у Країну Домашніх завдань, тепер ми можемо підвести підсумок нашої подорожі.

Підсумки самопідготовки:

Вихователь: Що ви відчуваєте? Вам сподобалось? Чи отримали ви задоволення від нашої подорожі?

Заповнюємо наше дерево, червоні яблучка-цікаво, зелені-не все вийшло

Аналіз старанності, дисциплінованості, організованості учнів під час роботи.

ВИНАГОРОДА ЗА Самопідготовку від Смайлика

 Де нам зазначили, що ми чудово працювали є побажання:

 

  • Я вам дякую за роботу. Будьте завжди працьовитими, організованими, охайними, відповідальними, старанними, наполегливими, рішучими. І тоді ви обов’язково здолаєте свою вершину успіху!
  • Хай все хороше – додається, сумне – віднімається, друзі – примножуються, а радість ділиться на всіх.
docx
Пов’язані теми
Педагогіка, Інші матеріали
Додано
31 січня 2022
Переглядів
1017
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку