Самостійна робота з теми «Україна в період загострення кризи радянського ладу( 1963-1984)

Про матеріал
Самостійна робота з теми «Україна в період загострення кризи радянського ладу( 1963-1984)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Самостійна робота з теми:«Україна в період загострення кризи радянського ладу( 1963-1984)

Номер слайду 2

Хто зображений на фотографіях ? 1. 2. 3. 4.

Номер слайду 3

Які економічні процеси ілюструють дані фотографії?1. 2. 3.

Номер слайду 4

Які явища суспільно-політичного життя показані в даних карикатурах?1. 2. 3. 4.

Номер слайду 5

Розмістіть події в хронологічній послідовност. Розмістіть події в хронологічній послідовності: Початок «косигінських реформ»Створення Української Гельсінгської групи. Публікація роману О. Гончара «Собор»Прем’єрний показ фільму С. Параджанова «Тіні забутих предків»

Номер слайду 6

Встановіть відповідність: А. «Самвидав»Б. «Стагнація»В. «Період «застою»Г. «Розвинений соціалізм»1. «Назва періоду в існування радянської економічної та політичної системи, для якої характерне зниження основних економічних показників та загострення соціально-економічних проблем»2. «Виготовлені й поширені безцензурні літературні, публіцистичні та інші тексти з метою протесту проти контролю держави»3. «Відсутність розвитку, застій в виробництві»4. «Радянська ідеологема, яка була вигадана та запроваджена у компартійній риториці з метою прикрити провал історичної програмної цілі монопольно панівної в СРСР КПРС»

Номер слайду 7

Прочитайте та проаналізуйте докумерт та дайте відповідь на запитання: ДЕКЛЯРАЦIЯУкраїнської Громадської Групи Сприяння виконанню Гельсiнкських Угод. Кожна людина має право на свободу переконань i на вiльне їх виявлення; це право включає свободу безборонна дотримуватись своїх переконань а також свободу шукати, отримувати й поширювати iнформацiю та iдеї будь-якими засобами i незалежно вiд державних кордонiв.    Загальна Декларацiя Прав Людини, ст. 19    Ми українцi, живемо в Европi, яка впродовж першої половини XX столiття двiчi була сплюндрована страхiтливими вiйнами. Цi вiйни заливали кров'ю українську землю так само, як i землi iнших європейських країн……А проте ми беремо до уваги, що за Договором вiд 27 грудня 1922 року про створення СРСР всi мiжнароднi угоди, пiдписанi урядом Радянського Союзу, дiють також на територiї України. Звiдси випливає, що Деклярацiя Прав. Досвiд показує, що виконання Гельсiнкських Угод (особливо в гуманiтарнiй частинi) не може бути забезпечене без участи широкої громадськости країн-учасниць. Виходячи з цього, 9 листопада 1976 р. була створена Українська Громадська Група Сприяння виконанню Гельсiнкських Угод. Оскiльки гуманiтарнi статтi Прикiнцевого Акту Наради з питань безпеки та спiвпрацi в Европi повнiстю грунтуються на Загальнiй Деклярацiї Прав Людини, Українська Група Сприяння стадить за мету:1) Сприяти ознайомленню широких кiл української громадськости з Деклярацiєю Прав Людини. Домагатися, щоб цей мiжнародний правовий документ став основним у вiдносинах помiж Особою i Державою.3) Домагатися, щоб на всiх мiжнародних нарадах, де мають обговорюватись пiдсумки виконання Гельсiнкських Угод, Україна як суверенна європейська держава i член ООН була представлена окремою делегацiєю.4) 3 метою вiльного обмiну iнформацiєю та iдеями домагатися акредитування на Українi представникiв зарубiжної преси, створення незалежних прес-агенств тощо. Своїм головним завданням Група вважає ознайомлення урядiв країн-учасниць i свiтової громадськости з фактами порушень на теренi України Загальної Деклярацiї Прав Людини та гуманiтарних статей, прийнятих Гельсiнкською Нарадою. З цiєю метою Група Сприяння;а) приймає письмовi скарги про порушення Прав Людини i робить усе необхiдне, щоб ознайомити з ними уряди, якi пiдписали Гельсiнкськi Угоди, а також свiтову громадськiсть;б) опрацьовує зiбрану iнформацiю про правовий стан на Українi та згiдно зi ст.19 Загальної Деклярацiї Прав Людини поширює її незалежно вiд державних кордонiв;в) вивчає факти порушення Прав Людини стосовно українцiв, котрi живуть в iнших республiках, щоб надати тим фактам широкого оприлюднення. Група у своїй дiяльностi керується не полiтичними, а лише гуманiтарно-правовими мотивами. Ми глибоко переконанi, що лише таке розумiння Загальної Деклярацiї Прав Людини i Гельсiнкських Угод здатне створити справжнє вiдпруження у мiжнародних вiдносинах. Саме цiй великiй метi повинна бути присвячена гуманiтарно-правова дiяльнiсть нашої Групи.

Номер слайду 8

1. Чому влада СРСР змушена була дозволити створення УГГ?2. Які цілі поставили перед собою члени Української Гельсінгської групи?3. Які методи та напрямки роботи були оголошені основними і діяльногсті УГГ? 4. Які, на вашу думку мали наслідки мала діяльність Української Гельсінської групи та яке значення мало її існування?

pptx
Додано
15 січня
Переглядів
392
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку