Фестиваль української народної пісні «Червона рута»
для учнів 1-10 класів
м. Біла Церква
2023
Фестиваль української народної пісні «Червона рута»
Для учнів 1-10 класів
Марія Юрковська, вчитель музичного мистецтва
Мета. Поглибити знання учнів про народні і авторські пісні. Розширити знання учнів про українську пісню та її виконавців. Розвивати естетичний смак. Виховувати любов і пошану до української пісні, рідної землі, батьків.
Хід фестивалю
Ведучий. Доброго дня, шановні друзі! Ми всі – представники великої родини нашої матері-Батьківщини. Родина до родини – то і є народ, то і є наша Україна. Могутня ріка бере силу з маленьких джерел, так і наша культура збагачується за рахунок родинної історичної спадщини – української пісні.
Ведуча. Пісня є наш духовний скарб, який єднає нас, стирає кордони, розповідає світові про велич нашого співучого народу. Розпочинаємо фестиваль української пісні «Червона рута», який став у нашій школі традиційним. У фестивалі беруть участь творчі колективи 1-10-х класів. Так просимо вас, дорогі друзі, разом з нами співати, веселитись.
Ведучий. Заспівай родино,
Щоб усе збулося!
Щоб у нашій хаті
Лиш добро велося!
Ведуча. Запрошуються на сцену творчий колектив 1-А класу, який підготував пісню «Ой ходила дівчина бережком».
Ведучий. Пісня супроводжує український народ протягом усієї історії його існування. Пісня допомагала в праці та в дорозі. Мабуть, така співуча в нас українська душа, така як і в учнів 2-А класу, які виконують українську народну пісню «Та орав мужик край дороги».
Ведуча. Народні ігри, так само як і пісні передаються із покоління в покоління. Із їх змісті відбито національну особливість кожного народу. Учні 2-Б класу виконають українську пісню «Галя по садочку ходила».
Ведучий. В українського народу існує чималий запас ігор, котрі якоюсь мірою відбивають побут народу. Українську народну пісню «Ой на горі жито» виконують учні 2-В класу.
Ведуча. Коли починали танути сніги й наставала тепла пора, наші предки святкували прихід весни і наближення весняних польових робіт. Дівчата співали веснянки.
Учні 3-А класу підготували веснянку «Ой, на горі кладочка».
Ведучий. За допомогою веснянок люди передавали свою енергію природі, щоб усе живе навколо прокинулося і знову ожило.
Пісню «Веснянку» виконують учні 3-В класу.
Ведуча. Всі ми добре знаємо, що наш український народ здавна славився своєю працьовитістю і гостинністю. Кожна господиня з радістю зустрічала гостей у своїй домівці і завжди частувала смачними, корисними, а головне невибагливими стравами. Саме піснею «Зеленеє жито, зелене» традиційно прийнято зустрічати гостей. І сьогодні для нас її виконають учні 3-Б класу.
Ведучий. З давніх-давен пісня для українського народу була, є і буде тією живою водою, що зцілює душу, підносить дух, вселяє віру і надію. Українську народну пісню «По дорозі жук, жук» виконують учні 4-А класу.
Ведуча. Головною працею українців було хліборобство. Хліб — це оберіг сім’ї. Влітку до сходу сонця виходили люди в поле жито жати. Українську народну пісню «Ой за гаєм, гаєм» виконують учні 4-Б класу.
Ведучий. У жартівливих піснях український народ з властивим йому неперевершеним почуттям гумору осміює людські вади, де герой чи героїня нерідко спрямовують іронію проти себе самих, так як в українській народній пісні «Ой джигуне, джигуне». Виконують учнів 4-В класу.
Ведуча. «Ой на горі два дубки» - улюблена пісня нашого народу. Сьогодні вона прозвучить у виконанні творчого колективу 4-Г класу «Ой на горі два дубки».
Ведучий. Продовжують нас веселити учнів 5-А класу і дарують нам українську народну пісню «Ти гадаєш, мій Андрійку»
Ведуча. Українську народну пісню «За городом кози пасла» виконують творчий колектив 5-Б класу.
Ведучий. В українських народних піснях живе вся історія нашого буття. У них і військова слава, і побутове життя, і праця, і кохання. Весільну народну пісню «Іванку, Іванку» виконують учні 5-В класу.
Ведуча. Про дівочу красу теж оспівується в українських народних піснях. Всім присутнім пісню «Очі сині у моєї дівчини» дарують учні 6-А класі.
Ведучий. Тему кохання продовжують учні 6-Б класу, які виконують пісню «А я все дивлюся, де моя Маруся». Запрошуємо їх.
Ведуча. Українську народну пісню «Ой, ти Галю» виконують учні 6-В класу.
Ведучий. У виконанні творчого колективу 7-А класу звучить лірична українська народна пісня «Всюди буйно квітне черемшина».
Ведуча. Українська народна пісня завжди була з людьми — в радості і печалі. Важко перелічити, скільки пісень склав наш талановитий співучий народ. Пісню «Порізала пальчик» звучить у виконанні учнів 7-Б класу.
Ведучий. Коли звучить пісня, то серце наповнюється почуттям любові до рідного краю, до свого народу, до України. Послухайте пісню «Зелене листя, білі каштани» у виконанні творчого колективу 8-А класу.
Ведуча. Українську народну пісню «Лілія» виконують учні 8-Б класу.
Ведучий. Багато віків вірними оборонцями Батьківщини були козаки, і героїчну історію козацтва народ також оспівав у своїх піснях. У виконанні учнів 8-В класу звучить пісня «Ішов козак потайком».
Ведуча. У всі часи пісня була частиною людського життя, невичерпним джерелом наснаги, дивом із всесвітніх див. Українську народну пісню «Ой у полі криниченька» виконують учні 9-А класу.
Ведучий. Багато український народ склав пісень про Іванка та Марусю. Учні 9-Б класу підготували для нас українську народну пісню «Ой чорна я си чорна». Запрошуємо їх на сцену.
Ведуча. Українська пісня… ніжна, лірична, весела, жартівлива, сумна – вона викликає в душі людській найскладніші, найглибші почуття і прагнення всього, що є кращого в людині. Пісню «В долині за селом» звучить у виконанні творчого колективу 10-А класу.
Ведуча. На завершення нашого фестивалю прошу виконати пісню «Червона рута» українського композитора Володимира Івасюка, і яка стала справді народною.
Ведучий. Дякуємо всім за участь! До побачення! До нових зустрічей!