Сценарий концерту присвяченого 210 річниці з дня народження Т.Г.Шевченко

Про матеріал
В історії кожної нації є велична постать, яка уособлює дух, славу, геній, одвічні мрії і прагнення свого народу. Для нас – українців таким є Тарас Григорович Шевченко. Духовну велич і красу нашого народу він підніс на найвищу височінь. Чим збагатив весь світ.
Перегляд файлу

Ведучий 1: Добрий день!

Ведучий 2: Добрий день шановні пані та панове. В історії кожної нації є велична постать, яка уособлює дух, славу, геній, одвічні мрії і прагнення свого народу.

Ведучий 1: Для нас – українців таким є Тарас Григорович Шевченко. Духовну велич і красу нашого народу він підніс на найвищу височінь. Чим збагатив весь світ.

Ведучий 2: «Моя біографія – це історія мого народу» - писав Тарас Шевченко – «Його життя – це повість про те, що таке мистецтво і яке воно безмежне». Могутньою силою свого таланту він пробуджував розум і серця людей.

Ведучий 1: Тараса Григоровича Шевченка ми розуміємо настільки – наскільки ми розуміємо себе. Свій час і Україну в ньому.

Ведучий 2: І сьогоднящній концерт  ми присвячуємо видатному сину України – поету, художнику Тарасу Шевченку. Ми вплітаємо в вінок шани великому Кобзареві своє мистецтво.

«Ой у вишневому садочку»

Виконує вокальный колектив вчителів

 

Ведучий 1:  9 березня 2024 року український народ відзначив 210 років від Дня народження Т.Г. Шевченка. Ім’я, - святе для кожного українця. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру.

(До іншого ведучого) Ну, як я?

 

Ведучий 2:. Чудово! Як по-писаному!..  Молодець!

 

Ведучий 1: От-от! Скільки можна читати по написаному? Тільки й уміємо – в дні урочистостей голосні патетичні промови проголошувати…

 

Ведучий 2: (ображено). А що ти пропонуєш? Взагалі нічого не говорити, не згадувати Шевченка?!

 

Ведучий 1: Ні! Говорити треба, але так, щоб ми відчули за тими словами не монумент, а  живу людину…

 

Ведучий 2: Можливо, варто говорити про нього не лише як про революціонера, а як про людину, наділену глибокими почуттями, людину, яка переживала ніжність, кохання … мала такі зрозумілі всім  людські, земні бажання...

 

Ведучий 1: Так, так. Хіба міг модний столичний художник, епатажний поет, бажаний гість на балах Тарас Григорович Шевченко не любити жінок? І хіба можна було такого його не любити?

 

Ведучий 2: Життя тільки починалося, а він був уже відомим автором скандальних поезій та вдатним художником. Його столичні знайомства відкривали йому двері на всі бали та прийоми.

 

«Полонез»

Виконує танцювальний колектив.

 

Ведучий 1: На одному з таких балів у Тетяни Волховської Шевченко познайомився з дружиною відставного полковника Ганною Закревською та племінницею декабриста Рєпніна — княжною Варварою.

 

Ведучий 2:  Виник химерний любовний трикутник, який бентежив душу поєта не один рік".

 

Т.Г. Шевченко «Тризна». Княжне Варваре Николаевне Репниной.

Виконує Іваніков Дмитро 

Музичний твір «Листок з альбома»

Виконує Ілюхіна Лілія


Ведучий 1:  Тарас Шевченко мав свiй iдеал жiнки, вiн кохав i був коханий.

 

Ведучий 2:  I хай iнтимна лiрика за обсягами поступається творам, присвяченим iншiй тематицi, його балади, вiршi та поеми про кохання являють собою чудовi зразки лiричноï поезiï, ось  один з них.

 

Літературно-танцювална  композиція «Тополя».

Виконує театральний колектив.

Ведучий 1: Яким бачив ідеал жінки Великий Кобзар українського народу Тарас Григорович Шевченко?

Ведучий 2: Передусім він цінував у жінці духовну красу, обожнював материнство. Немає у світовій літературі іншого поета, який би так ніжно, з любов’ю оспівав у своїй творчості берегиню, жінку-матір усієї Землі...

У нашім раї на землі

Нічого кращого немає,

Як тая мати молодая

З своїм дитяточком малим.

Ведучий 1: Якою безмежною любов’ю, ніжністю дихають ці співучі рядки! У них Шевченко підносить святий образ жінки-матері. Шевченківська жінка – щира, лагідна, добра, жіноча, чисте джерело любові й розуміння.

«Ой говорила чиста вода».

Виконує вокальний колектив.

 

Ведучий 2:  Любовні поезії сумні, а подекуди й трагічні, як і його доля.

«Не весело на світі жить

Коли нема кого любить...»

Ведучий 1:   Та навіки залишився з нами той, «хто зробив своє велике діло, хто не знав щастя живим і кого ждало інше щастя вже по смерті.

Ведучий 2:  Тарас Шевченко, його творчість, його закохане серце – для нас українців це ніби крила.

«Крила»

Виконує Євченко Дарина.

Ведучий 1:  Різноманітність ліричних творів Шевченка зумовлюється багатогранністю його поетичного таланту і різними цілями, що їх ставив собі поет.

Ведучий 2:  Значну роль в ліричній та інтимній ліриці поета відіграють поезії і вірші, побудовані на фольклорній основі.

«Івана купала».

Виконує танцювальний колектив.

 

Ведучий 1: Про кохання Тараса Шевченка написано численні спогади, наукові дослідження, романи, поеми... Але, певна річ, далеко не все сказано.

Ведучий 2:  Шевченко високо цiнував кохання, але справжнє, iдеалом якого були однолюбство, вiдданiсть, незрадливiсть i щирість  Саме таке кохання, як сонце, осяює людськi життя.
Ведучий 1:  Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко».

Ведучий 2:  І наші надбання сьогодні ми присвячуємо йому.

 

 

doc
Додано
27 листопада
Переглядів
13
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку