Сценарій позакласного заходу
«Посвята в першокласники»
Ведуча : Доброго дня вам, любі діти, батьки та гості. Сьогодні в нашому Царстві Знань свято, а розпочнеться воно з посвяти в першокласники. Запрошую всіх першокласників на середину. Давайте пригадаємо чарівні правила поведінки в класі. Для тих, хто їх виконуватиме відкриються усі шляхи Країни Знань.
1: Перше правило - учитись. Дуже всім старанно Що почути молодець, все виходить гарно. 2: Друге правило – трудитись. І до книжки не лінитись Жуйки на уроках не жувати Батькам вдома помагати. 3: Бути чесним і правдивим Третє правило у нас Бути другом незрадливим Клас за тебе, ти за клас. 4: Четверте правило – читати Малювати і співати Гратися з товаришами І дружити з малюками. 5: Якщо в класі шум і гам Неможливо вчитись там Тож ми галас не здіймаєм В класі тишу зберігаєм. 6: Спитає вчитель – треба встати Сідай, як скаже він сідати Хочеш щось розповісти - Треба руку піднести. 7: Сиди за партою рівненько , Пиши і слухай спокійненько.
Ведуча: Якщо будете виконувати ці правила, будете чемними учнями – то неодмінно станете відмінниками. 1: Любі гості, мами,тати В нас – незвичне свято. Добре, що прийшли до нас Ви у гості в перший клас. 2: Дорогенькі мами й тати, Раді бачити вас на святі. Хочемо, щоб ви подивились Чого за 10 тижнів ми навчились.
Ведуча: Від 1 вересня минуло вже 10 тижнів. Ви вже навчилися складати у склади перші літери, навчилися рахувати до 10, писати букви, склади та нескладні слова. Ви всі старанно відноситесь до навчання, не пропускаєте без поважних причин навчання. Декому ще важко усвідомити себе в ролі учня, але спільними зусиллями ви всі станете справжніми, розумними, старанними школярами. 3: Тепер ми учні – перший клас Нове життя тепер у нас. Прийшов урок на зміну грі Тепер ми учні школярі. 4: І від дзвінка і до дзвінка Робота наша нелегка: Рахуй,пиши, читай, Учителю відповідай. 5: Та все це не лякає нас Бо ми старанний перший клас. У школі нас всього навчать, І роки весело промчать. 6: У школі учать нас читати Писати, співати і малювати, І рідний край любити, В потребі боронити. 7: У школі нас навчать Як на світі жити, Як зло оминати, А добро чинити.
Пісня «Ми – першокласники»
Ведуча: Всі хочуть дізнатися, які ж букви ви уже вивчили, що цікаве про них дізналися. 1: А Автобус їде по алеї Акація цвіте в саду А ми зібралися під нею Абетку вивчити легку. 2: О Оленя одне блукало Оленя когось шукало, Оля Олю запитала : - От кого воно шукало? Оля Олі каже прямо Оленя шукало маму. 3: И Три лисички, три сестрички Миють лапки, миють личка, Не виводить тато-лис Їх невмитими у ліс. 4: В Буква «В» така цікава Стовпчик вверх, дві дужки справа.
Ведуча: Математика, наука точна і серйозна І прожити нам без неї навіть дня не можна. Щось купити в магазині, гроші полічити. Чи задачу розв’язати, гостей запросити. Треба вміти додавати, множити, ділити. Більше й менше визначати,креслити, лічити. Тож вивчайте цю науку старанно, серйозно, І тоді усі завдання виконати буде просто. - А зараз я хочу перевірити, що ви вже вмієте, чи всі цифри знаєте. Розкажіть віршики про цифри. 1: Це один чи одиниця, І тонка й пряма як спиця. 2: Ми ще знаєм цифру два В неї кругла голова. 3: Три, третя цифра із значків Складається із двох значків. 4: А чотири жартівливо Вигинає лікоть вліво. 5: Цифра п’ять – дуже любить танцювать Руку вправо протягнула, Ніжку бубликом зігнула. 6: Цифра 6 - немов замок; Знизу – круг, вгорі – гачок. 7: Цифра 7, як кочерга В неї, бач, одна нога. 8: У цифри 8 - два кільця, Без початку, без кінця. 9: Цифра 9, чи дев’ятка, Наче в цирку акробатка, Сторчака як повернеться, Зразу в шістку обернеться. 10: Цифра нуль, або ніщо, Знають його всюди. Відніми його, додай - Що було, те й буде.
Ведуча: А зараз покажемо нашим гостям як вміємо мислити, як вміємо розв’язувати задачі, які ми уважні. На уважність : - Білочка торгує трішки, продає горішки: Лисичці-сестричці, горобцю, синичці, ведмедику волохатому, Зайчику вухатому. Кому- у дзьоб, кому- у жменю. А комусь - в кишеню. Скільки горішків продала ? - Хто живе у цьому будиночку скляному? Я- огірок- нівроку! Я- помідор червоне око! Я- редиска! Я-бараболя! Я- зеленая цибуля! Я- кабачок-товстун! Я-салат-лоскотун! Я- морква проста, зате дуже корисна! Скільки овочів живе в теплиці? - Іграшки Андрій збирає, на полиці розставляє. Поруч з мавпою – ведмедик, плюшевий, ласкавий. Поруч з лисом заєць сірий – лис його лякає. Далі жабка з їжачком повернулися бочком. Скільки іграшок всього? На виконання арифметичних дій : - 5 кошенят пісок копають, на сонці 3 загоряють, А двоє бавляться в траві. То скільки їх, скажіть мені? - Ох, скільки в нас було мороки – посварились дві сороки На їх шум, ще дві прилетіли! Скільки разом усіх стало? - П’ять метеликів літають і на квіточки сідають. Прилетів і ще один, сів на квіточку і він. Полічіть –но швидше всіх, цих метеликів прудких. - Шість малят-дошкільнят стали струнко в один ряд. Підійшов до них Тарас. Скільки разом стало нас? Добавлянки: - Ой, грибочки у гайочку, під осикою сидять Два грибочки, три грибочки Разом буде …. - Киця кубики купила, та один десь загубила. Ой біда, мені біда! Було три, а стало … ! - Двійко мишок гризли шкірку, двоє – сир тягли у нірку Скільки ж їх у нас? - Щебетали дві синички, дві приятельки-сестрички, Тут одна з них полетіла, мабуть їсти захотіла. Це задачка не складна: було дві – тепер ….
Ведуча: Молодці, всі добре працювали. Будьте уважні і старанні і математичні вершини підкоряться вам. В нас є ще дуже цікавий предмет - природознавство.
Ми всі з природою – єдине ціле, І мусимо її ми берегти, Бо як природа раптом згине, Загинемо тоді і я , і ти.
Відгадайте загадки про природу:
1) У кожусі гріється, без води миється. 2) Повзун повзе на базар – голки везе. 3) Які ноги, такий ніс, по болоті ходить скрізь. 4) На сонечко я схожий, і сонце я люблю, За сонцем повертаю голівоньку свою. 5) На городі молода пишні коси розпліта, І в зеленії хустинки золоті хова зернинки.
Ведуча: Наш перший клас дуже любить малювати, вирізати, клеїти, різати, ліпити. Кожен з наших учнів підготував аплікацію та малюнок, щоб батьки побачили, які вони молодці, як у них все вправно виходить, який перший клас творчий.
Клятва першокласників - Обіцяємо не лінитись, добросовісно трудитись, Педагогів поважати, відгуки схвальні мати. КЛЯНЕМОСЬ! - Будемо в школі вчитись читати, Гарно писати і рахувати. Будемо в альбомах своїх малювати, Твори писати, вірші вивчати. КЛЯНЕМОСЬ! - Книги й зошити любити, берегти їх не губити. Акуратними завжди бути, щоб нічого не забути. КЛЯНЕМОСЬ! - На уроках не дрімати, і не їсти, і не спати, Всі домашні завдання на 12 готувати. КЛЯНЕМОСЬ! - Будемо вчитись сумлінно і поводитись відмінно, Щоб батьки могли радіти, що в них такі гарні діти. КЛЯНЕМОСЬ!
Слово директора школи.
Наш перший клас – як маленька країна Сміхом і шумом бурлить і буя. З радістю йде сюди кожна дитина 5 дітей - 5 малесеньких « я ». 5 голівок і 5 голосочків, 5 почуттів і бажань, і вимог, 5 невгамовних маленьких струмочків, 5 материнських турбот і тривог.
Вітаю вас, діти, з почесним званням « школяр » і бажаю носити це звання з гордістю, а в школу ходити з радістю та із задоволенням. Тепер ми справжній перший клас.
Вручення посвідчень першокласників.
Дорогі батьки, я вас теж вітаю з посвятою в першокласники. Адже ви теж пройшли це нелегке випробування адаптації до школи. Вас чекають разом із дітками ще чимало випробувань, перешкод, перемог і досягнень. Бажаю здоров’я, мудрості та терпіння!