26 січня о 18:00Вебінар: Співпраця вчителя з батьками дитини з особливими освітніми потребами

Сценарій спортивно-патріотичного свята Козацькому роду нема переводу

Про матеріал

Сценарій спортивно-патріотичного свята Козацькому Роду нема переводу для учнів 4 класів з метою популяризації спорту ,здорового способу життя.Патріотична складова данного свята не залише дітей бадужими,а різноманітні конкурси й спортивні змагання додадуть драйву.

Перегляд файлу

Фізкультурно-спортивне свято

«Козацькому роду нема переводу»

Тема свята: «Ми - нащадки козацькому роду».

Мета проведення свята: формування позитивного ставлення до занять фізичною культурою у позаурочний час; виховання любові до традицій українського народу; формування навичок здорового способу життя.

Місце проведення: спортивний зал.

Спортивний інвентар: баскетбольні та волейбольні м’ячі; скакалки, гімнастичні кільця, фішки, канат.

Обладнання: козацький одяг, фонозапис Гімну України та  пісень на українську тематику; плакати на спортивно-козацьку тематику.

Хід свята

І. Вступне слово педагога-організатора- Дорогі учні, вчителі, батьки! Сьогодні ми зібралися на фізкультурно-спортивне свято, присвячене Дню Збройних Сил України, щоб позмагатися у силі, спритності, кмітливості і просто відпочити. (Звучить Гімн України)

ІІ. Слово вчителя. - Змагатимуться дві команди, учні з різних класів. І хай переможе сильніший та витриваліший! Тож давайте запросимо команди до зали. (Під музику виходять дві команди). - А визначати команду-переможця буде журі у складі:

ІІІ. Презентація команд.

ГЕТЬМАН (читає).
«Сини мої, козаки! Я, гетьман козацького війська, наказую провести змагання двох куренів, щоб підняти бойовий дух і мудрість нашого козацтва» Отамани, шикуйте курені!

ПРИВІТАННЯ КУРЕНІВ ОДИН ОДНОМУ.
Отаман першого куреня (командує).

Рівняйсь, струнко!
Наш девіз:
перший курінь « Запорожці»,  девіз « Ми свою славу і волю не віддамо ніколи й нікому!».
 

ПРИВІТАННЯ СУПЕРНИКАМ:
«Нехай знає рідна мати – вільна Україна:
Козаки ми ще маленькі – зате гідна зміна».

Отаман другого куреня (командує).
2 Курінь «Берегиня»! Рівняйсь, струнко!
Наш девіз:
Рідну хату зберігати,
Тата й маму шанувати,
Честю роду дорожити –
Україні служити.

ПРИВІТАННЯ СУПЕРНИКАМ:
Душу й тіло ми положим
за нашу свободу
І покажем, що ми, браття, -

Козацького роду.

ГЕТЬМАН. Вільно.

1. КОНКУРС «ПОЇЗД».

ВЕДУЧИЙ.
 Як відомо, козаки вміли швидко бігати, навіть доганяли й ловили дикого коня. А чи вміють так швидко бігати учасники наших змагань? Зараз перевіримо. За моїм сигналом отамани біжать навколо поворотного прапорця, підбігають до команди, чіпляють одного воїна (зачіпають обов`язково правою рукою за ліву), вони вдвох оббігають навколо прапорця й назад, чіпляють третього воїна й усе повторюється, доки не заберуть останнього. (Конкурс)

2.КОНКУРС « КОЛЕКТИВНА СКАКАЛКА».
ВЕДУЧА.
 Козаки постійно розвивали свої природні задатки за допомогою таких дій як стрибки, біг, їзда на конях. Наступний наш конкурс допоможе розібратися, хто із команд найбільш координований і спритний.

ВЕДУЧИЙ.
Зараз кожна комада шикується в колону по одному. Двоє козаків обертають довгу скакалку, інші по черзі забігають під скакалку і стрибають. Скільки учасників стрибатиме одночасно, стільки й балів одержить команда. (Конкурс).

3. КОНКУРС МАЙСТЕРНИХ ХУДОЖНИКІВ. ВЕДУЧИЙ. На прикріплених аркушах паперу кожна команда повинна намалювати козака на повний зріст. Один учасник біжить – малює голову, повертається, тоді наступний – тулуб і т.д. Виграє команда, яка швидко, згуртовано, акуратно і точно намалює козака

4. Проведення інтелектуального конкурсу: дати відповіді на запитання.

  1.               Назвати елементи козацького одягу.
  2.               Як називається герб України?
  3.               Що символізує герб України?
  4.               Як називалися козацькі човни?
  5.               Як називалася козацька зачіска?
  6.               Хто входить до курінної старшини?

Козаки – це богатирі сильні, спритні, непереможні, тож ми переконаємося, яка команда є спритнішою.

5. Козацькі забави.  «Лава на лаву». (Члени команди обіймають один одного, утворюючи щільну шеренгу і йдуть команда на команду, при цьому голови учасників повинні знаходитися у проміжках між головами двох учасників суперника. Переможе та команда, яка пересуне, не розірвавши рук, команду супротивника законтрольну лінію).

6.КОНКУРС «ХТО КОГО ПЕРЕТАНЦЮЄ».

 Козацький танець був не просто танцем для душі. Це були спеціальні акробатичні вправи, які допомагали козаку навіть у бою.
Козак, як вихор, міг із шаблею в руках, вистрибуючи, виконувати спеціальні елементи танцю. Самі вороги говорили, що важко битися з козаком, в якого вселився ніби сам біс. Це козаку допомагав танок.

Отож, спробуйте і ви свої сили в танці. Умови конкурсу: за бажанням вибираються два учасники із різних команд. Хто довше танцюватиме навприсядки, той – переможець.
7. «Бій півнів». (Від кожної команди виходить по одному найсильнішому, який, стає на одну ногу, а другу, згинає в коліні; одночасно тримає зігнуту одну руку, перед грудьми, а іншу ховає за спиною; корпусом  повинен виштовхати суперника з контрольного кола. Переможе той, хто не порушивши правил, проведе цей бій

. Слово вчителя. - А зараз на Вас чекають різноманітні естафети.

Спортивні естафети

8. «Біг з гімнастичним обручем». (Від кожної команди по два чоловіки залазять у гімнастичний обруч і, тримаючи його на талії, біжать до контрольної лінії, при цьому обруч не повинен впасти на підлогу, таким же чином повертаються назад. Перемагає та команда, яка першою прийде до фінішу.)

9. «Ведіння м’яча з перешкодою». (Кожен член команди повинен провести м’яч однією рукою до гімнастичного обруча, який тримають учні; потім пролізти через нього, тримаючи при цьому м’яч двома руками; і знову переходять на ведіння м’яча однією рукою, і таким же чином повертаються назад та передають м’яч іншому члену команди. Переможе та команда, яка першою виконає естафету).

10. «Біг з двома м’ячами через гімнастичне кільце» (Кожен член команди, тримаючи притиснутими по два волейбольних м’ячі до грудей, повинен пробігти дистанцію до гімнастичного кільця, яке тримають учні, і пролізти через нього;, і таким же чином повертаються назад та передають м’яч іншому члену команди. Переможе та команда, яка першою виконає естафету).

12. «Стрибки через скакалку на місці за 30сек.». (Від кожної команди учасниця за хвилину повинна виконати найбільшу кількість стрибків. Перемагає дівчина з кращим результатом.)

13. «Перетягування канату».(Змагання команд. Перемагає та команда, яка перетягне іншу команду за контрольну лінію).

ВЕДУЧИЙ.
Хай не буде суперечок
Серед нас ніколи!
Нехай спорт нас об`єднає
В нашій рідній школі!

ВЕДУЧА.
Здорові діти – нація здорова,
Багата Україна і чудова.
Тож здоровими ростіть,
В майбутнє добрими ідіть.

 Слово вчителя. - На закінчення нашого свята команда команду привітає гарною українською піснею.(Звучать українські пісні) X.Слово журі. (Нагородження). 
     Вітальне слово вчителя. -Я усіх вітаю зі святом, святом здоров’я, витривалості, любові до традицій нашого українського народу, особливо вітаю переможців змагань.  Ви сьогодні, всі молодці! Я впевнений, що ви й надалі будете добре навчатися, знайомитися з історією козацтва, дружити зі спортом і станете гідними захисниками нашої держави. ( Звучить Гімн України)

 

docx
Пов’язані теми
Фізична культура, Сценарії
Додано
23 жовтня 2018
Переглядів
536
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку