” ЮНІ ОЛІМПІЙЦІ "
(Спортивне свято для учнів 3-х класів)
Мета: спонукати школярів до систематичного фізичного самовдосконалення; сприяти утвердженню пріоритетів ведення здорового способу життя, розвитку рухових якостей, почуття колективізму, дружби, взаємодопомоги.
Учасники: Змагання проводяться між учнями 3-х класів. Команди складаються з 10 учнів (5 хлопчиків і 5 дівчаток). Між собою команди відрізняються формою одягу, девізом. Болільники класів оформляють свої місця різними лозунгами, плакатами.
Місце проведення, час : спортивний зал №1 після уроків о 14.00.
Проводить змагання : вчитель Коваленко О.М
Суддівська бригада: Журі складається з представника адміністрації школи, члена ради колективу фізкультури та учнів старших класів. Хід їх коментує вчитель фізкультури. Оцінювання проводиться за такою схемою: 4-х бальної системи. Переможець визначається за сумою очок, набраних у кожній грі програми.
Порядок проведення "Юні олімпійці": Свято починається виходом і шикуванням команд. Капітани рапортують головному судді про готовність взяти участь у змаганнях, після чого він вітає учасників, оголошує змагання відкритими. Команди вітають одна одну, журі, вболівальників і йдуть до місця старту. Змагання закінчуються нагородженням переможців: команди одержують дипломи відповідних ступенів.
Естафета з кеглями
Напроти кожної команди на відстані 10-15 м від лінії старту креслять кола.
За командою (свистком) капітани з кеглями в руках біжать до своїх кіл, ставлять кеглі, повертаються назад, торкаються витягнутої руки гравця, який стоїть попереду, і стають у кінець своєї колони. Наступні гравці біжать до своїх кеглів, забирають їх, передають наступним гравцям і т.д. Виграє команда, яка раніше закінчила естафету.
Вказівки до гри. Якщо кегля впала, коли її ставили, треба спочатку її підняти і поставити на місце, а потім продовжувати біг.
Естафета з веденням м’яча
Проти кожної команди на відстані 10-15 м від лінії ставлять стійку або кеглю. Перші в колоні тримають м’яч. За командою вчителя (свистком) починають бігти вперед з одночасним веденням м’яча ударами об підлогу (землю). Добігають до стійки (кеглі), обводять її, повертаються до своїх команд і передають його наступному гравцеві. Гра продовжується доти, поки всі гравці не виконають ведення м’яча.
Естафета математична
Напроти кожної команди на відстані 8-12 м від лінії старту на підлозі плакат з математичними завданнями. За командою вчителя капітани стрибають до математичних завдань, розв’язують одне із них, назад біжать, торкаються витягнутої руки гравця, який стоїть попереду, і стають у кінець своєї колони. Наступні виконують те ж саме завдання. Виграє команда, яка раніше закінчила естафету. Додатки.
Естафета парами
Кожна з команд шикується в колону по два перед лінією старту. Перед кожною командою стоять кеглі. За командою вчителя пари, які стоять у колоні першими, тримаючись за руки, біжать між кеглями “ змійкою ”, намагаючись не збити їх, і повертаються на свої місця. Потім біжить наступна пара і т.д. Виграє команда, пари якої раніше виконали завдання.
Стрибки в довжину
По команді вчителя ( свисток ), перший учень в команді виконує стрибок з місця, і відмічає крейдою лінію за п’ятою, та повертається назад передає крейду іншому і стає в кінець колони. Виграє та команда в якої сукупність стрибків буде довшою за суперників.
Конкурс «Влучно в ціль »
По команді вчителя ( свисток ) капітани рухаються павучком до лінії метання. Виконують 3 метання в ціль збирають м’ячі і швидким бігом повертаються назад, передають естафету іншому гравцю та стають в кінець команди. Перемагає та команда, яка набере більшу кількість балів. За кожне влучання 1 бал.
По закінченню естафети, підводяться її підсумки. Після цього слово надається голові журі. Він підводить підсумки свята. Виграє команда в якої більше очок. Після підведення підсумків іде нагородження. Команда – переможець робить коло пошани. Всі виходять із залу.
Додаток № 1
3-А
Додаток № 2
3-Б
Додаток № 3
3-В
Додаток № 4
3-Г
Додаток № 5
3-А
Додаток № 6
3-Б
Додаток № 7
3-В
Додаток № 8
3-Г