СВЯТО «Прощавай, Букварику, наш найперший друже!»
Під мелодію пісні «Одуванчик» - діти заходять до класу. 1. Є святкових днів багато На листках календаря. А між ними й наше свято – Вшанування Букваря. 2. День вітання і прощання – Свято наших Букварів, Перша сходинка зростання Для найменших школярів. 3. В першім класі урочистий День прощання з Букварем. Пригадай, що ти колись-то Був маленьким школярем. 4. Пам’ятаєте, як 1 вересня ми стали учнями, нам урочисто вручили Буквар. Пригадайте, як кортіло нам зазирнути всередину: а що там? Нині для нас Буквар – добрий знайомий. Він навчив виразно, швидко читати. А хто багато читає, той багато знає. Хто швидко читає, той багато зробити встигає. Хто багато читає, той швидко на ноги встає. Як хочеш багато знати, то треба книжки читати. _________________________________________ 5. Сьогодні ми покидаємо Королівство Букваря В якому отримали міцні знання. 2. Фанфари Палац глосних
6.У Палаці голосних завжди радість, завжди сміх. Дружно всі вони співають і зі святом нас вітають! 3. Танок мелодія Барбарики «Дружба»
А: «А» - в алфавіті – найперша! «А» - в алфавіті – найлегша! А іще ця буква «А» І співуча, й голосна, А ще буква А подружок своїх гука. О: Буква «О» така – от кругла, Хто не бачив – подивись: Наче сонце, наче бублик, Мов обручик, - хоч котись! У: - Скажи, горобчику, чому Ти так боїшся букви «У»? - Тобі зізнаюся я, татку: Ця буква схожа на рогатку. |
Е: «Е - е,- сказала буква «Е», - Звір мене не дожене!» І махнувши всім рукою, «Е» - зробилася луною. «Е – е!» - гукаємо у лісі, «Е – е!» - відгукується скрізь. И: - Як писати букву «и»? - Гачечки з вудочок зніми, На зошит поряд поклади І ручкою їх обведи. От і напишеш букву «и». І: Буква «і» неначе свічка, З ясним вогником вгорі. А погасне чорний гнотик Стане крапкою над «і». А: А ось подружка моя – буква «Я». Я: Пісня, Соня і маля – Чуєш а, а пишеш – я. Ясен, яблуня, Марія, «я» - це я, це моя мрія! У: Знайте й подружку мою – Букву «Ю». Ю: Буква ця усім відома: Перед «я» вона стоїть. В ній дві палички і коло – Здогадаєтесь умить. Є ця буква в слові «Юля», І в словах «сміюсь», «стою». Ой, яка ж вона красуня, Ця чудова буква «Ю»! Е: Е, скажу вам по секрету Друг у мене є! Це, звичайно ж, буква «Є». Є: літнє, синє – все моє! «Є» - в словах «твоє», «своє», В «ательє» і у «єнота», А нема у бегемота! Ї: «І» без «Ї» не ступить кроку, Поміж нами свар нема. «І» до «Ї» моргає оком, «Ї» у відповідь – двома. Всі: Позначаємо ми всі звуки голосні! У палаці живемо і танок свій ведемо. 4. Танок голосних «Веселая песенка»
|
Палац приголосних
5. Фанфари 7. Он палац. Його впізнали. Букви інші там вивчали. Ми розкажемо вірші жартівливі та смішні Про букви Букваря, що позначають приголосні. 8. Вмію я уже читати, Тож беруся вчити брата. Починаю з букви А. Він мені говорить: «Ха!»
9. Називаю букву «те». Він сміється: «те-те-те». І говорить: «ток – ток – ток – Вибиває молоток. Ним цвяхи ви заб'єте, Схожий він на букву «те».
10.Знає він всі літери Й пише трохи навіть, тільки дуже хитрий він І оце лукавить.
11. Ми над річкою гуляли, Раптом букву відшукали: Хвиля в тиші комиша Загубила букву «ша».
12. Он до хати перелаз. Хоч обходь, хоч перелазь. Каже братик : «ген – ген – ген - Перелаз, як буква «ен».
13. Гарні хлопці – молодці Закопали два стовпці. Братик їм допомагав – Перекладину поклав. Втіха нашій дітворі: Буква «пе» вже у дворі.
14. Всі малята як малята — Книжечки читають, Ну а букви мого брата бігають, літають.
|
15. Кінь промчить біля воріт — не догнати й соколу, братик мовить: «З-під копит буква «це» процокала».
16. Він вважає: на подвір'ї Кури стали учнями І,погладжуючи пір'я, Букву «ка» заучують. Та наука нелегка: Кажуть «ко», а треба — «ка».
17. Скільки літер ще довкола — Шепеляві й грімкотливі... Це така весела школа, Це уроки жартівливі.
18. Буква А затемна встала, розбудила букву Бе: — Чуєш? — злякано сказала, — Мишка в закутку шкребе. Бе зіскочила з полиці і термосить букву Be: Розшукать негайно кицю — всім завдання бойове! Be мерщій до Ге, Ґе, Де: хто з вас знає, киця де? Ге, Ґе, Де того не знали та швиденько повставали, Підняли Е, Є, Же, Зе: хто до киці повезе? Й, с, ф, ч, щ проснулись, одягнулись та узулась: У похід усі на мишку! Нащо турбувати кішку?! Нас багато! — каже Зе. — Мишка нас не погризе! Налякали букви мишу, утекла. Настала тиша. Букви знову на полиці, та хоробрим вже не спиться, Скоро візьмуть їх до школи Таня, Галя і Микола. М. Стельмах, «Весела казочка про хоробрі букви» 6 . Танок «Весна»
19. Не скажу і не просіть! — Чом усі Тигри гарчать: «Гаррр!», Ворони кричать: «Каррр!», Коні харчать: «Харрр!», Двері риплять: «Раррр!». Не скажу — і не просіть! — Чом усі їжаки сопуть: «Фррр!»,
|
20. Літаки ревуть: «Дррр!», Трактори гудуть: «Тррр!», Катери пливуть: «Шррр!». І не взнати вам, повірте, Нізащо, що Тигри гарчать, Ворони кричать, Коні харчать, Двері риплять, Щоб Навчити хлоп'ят, Щоб Навчити дівчат «Ррр» нелегке вимовлять. Петро Висоцький, «Чому?»
21. Я - не шість! Я - м'який знак! Це повинен знати всяк. Я - не літера нова, Я пом'якшую слова. А у слові «олівець» Забігаю аж в кінець. З приголосними дружу Поруч з ними я ходжу.
22. Я такий же, як знак розділовий, І відомій шкільній дітворі. Та в словах української мови Я пишусь не внизу, а вгорі. Спробуй лиш написати «ім'я» - Зразу стану потрібний і я. Я – апостроф.
23. В Королівстві Букваря букви всі – від А до Я.
7. Танок «Пісня Трубадура і принцеси»
|
Подяка Букварю
Беру до рук я Букваря, Там букви всі – від А до Я. Від звуків перших до складів, Букварик стежечку провів.
Є книг багато — радісних, печальних, Товстих, тонких, барвистих, наче жар. Але одна — книжкам усім начальник. і звуть її по-простому — Буквар. Із нього слів не вируба сокира. Це маленятам кращий в світі дар. І мова в нім — легка, співуча, щира. Дитячі душі гріє він — Буквар.
Мов краплин у Дніпрі, Мов зірок угорі, Мов листя на гіллі — Стільки книг на землі. Є великі й малі, Є легкі і важкі. В стелажі, на столі — Наші друзі книжки.
Та одна з-поміж них — Перша книга із книг. Ту, що звем Букварем, Ми найперше берем. Наче ключ срібляний, Що мудрець дав у дар, Дивосвіт чарівний Відкрива нам Буквар.
Ми навчилися читати, Ми навчилися писати, Ми зустріли в школі Навчання зорю. І сьогодні усі разом Від щирого серця Ми приносим подяку Свою Букварю!
Учні виконують пісню «Буквар», муз. В.Верменича, сл. М.Лисянського.
|
Подяка батькам Вчитель: Шановні батьки! Разом з вами діти вперше розкривали «Букварик», ви разом вчилися читати, писати, рахувати, міркувати. Раділи успіхам своїх дітей, підтримували їх, вчили долати нелегкі вершини науки і ніколи не відступати перед труднощами. Тож прийміть слова вдячності від них.
Учні: За вашу працю, ласку і любов Ми дякуємо вам знов і знов. Бажаємо вам радості багато – І дякуємо, що прийшли на свято.
За те, що раненько вставали, За те, що до школи водили, За те, що втоми ніколи не знали Палке вам велике СПАСИБІ!
|