Сценарій свята відкриття шкільного музейного куточка спрямований на формування знань про рідну землю, патріотичного виховання учнів, щеплення поваги до її минулого, теперішнього і майбутнього. Захід може бути проведеним для учнів молодших класів.
Сценарій Усного журналу « Мій рідний край – любов моя»
Проводиться для учнів 9 та 4 класів.
Під звуки пісні « Вишнева моя Україна» до музейного куточка заходять учні 9 класу і за ручки заводять малюків з 4 класу.
Кл керівник 9 кл.- Добрий день, любі друзі. Ви бачите, що ми зібралися у незвичайному місці - шкільному музейному куточку і у незвичайному складі.
Класовод 4 класу.- Сьогодні у нашому гурті учні 9 класу( оплески), та 4 класу(оплески), а також наші дорогі, поважні гості. Привітаймо їх.
Звучить гімн України.
-А навіщо ж ми всі зібралися тут?
Ведуча 4 клас.- Ми сюди прийшли, щоб розповісти , як ми любимо і цінемо наш рідний край.
Ведуча 9.- А ми розповімо, все що ми про наш коханий край знаємо.
Ведуча 9.- Ми у надзвичайному місті, у шкільний Світлиці. Тут ми збираємо, вивчаємо і зберігаємо все, що пов’язує нас з нашою Батьківщиною, з її історією та цінностями.
Учениця 9 класу декламує вірш про Донбас. В. Гужви.
Дихне над очеретами
Зі сходу вітровій.
Донеччино, Донеччино,
Коханий краю мій.
Затуманію поглядом,
Душею затремчу.
І мрією, і спогадом
До тебе я лечу.
Рясним зелом заклечана,
В байраках і гаях.
Донеччино, Донеччино, -
Весніє на вустах.
В степу далеке марево
Спливає, наче сон.
Небес блакитне маєво
І сивий терикон.
Отут розправив плечі я,
Як України син.
Донеччино, Донеччино,Земний тобі уклін!
Ведуча 9. – Цілий рік працювали учні 9 класу, щоб створити музейний куточок. В ньому ми зібрали все те, чим може пишатися наш Донбас. І ось наприкінці нашої роботи ми хочемо познайомити Вас з нашим національним багатством. Ось подивіться тут зібрані речі з української хати. Навіть з першого погляду видно, що так прикрашати свою оселю могли дуже мудрі , розумні та закохані в свою землю люди. Посуд, килими, піч. Все це прикрашено орнаментом, радує око та визиває любов до рідної землі.
Ведуча 9.- Особливу роль грало народне вбрання. Сорочки, хустини, рушники. Кожна річ була не тільки красиво і дбайливо вишита. Кожна вишивка мала свою магію, мудрість та скритий зміст. Наприклад дерева на цьому рушнику повязують світ живих з світом мертвих, а лілеї на сорочці кажуть про дівочу чистоту. А ось, подивіться- чаша –символ багатства, а голуби – символ сім’ї . На Донеччині переважно вишивали рози та півонії. І все у червоному кольорі – кольорі радості та щастя.
Під звуки пісні « Два кольори» на екран проецируються зображення кращих екземплярів вишивок.
Ведуча 9. А яка ж красива та співуча українська мова. Світові фахівці кажуть, що у піснях вона навіть заслоняє своєю красою знамените італійське «бельканто». Вона ніби створена, щоб на ній признавалися у коханні, або співали колискові.
Ведуча 9.- Донецька земля народжувала майстрів слова, пензлика, голоса, які протягом свого життя створювали великі шедеври, які змушують нас радуватися та пишатися ними і досі. Архіп Куїнджі, Володимир Сосюра, Анатолій Соловяненко.
Звучить « Дивлюсь я на небо»
Ведуча 9.- Ви чули колись цю пісню? Але не всі знають, що належить вона нашому земляку, мешканцю м. Словянськ Михайлу Петренку. .
Автора немає вже давно, а його пісня живе у століттях..
Ведуча 9.- І справді. Наш край багатий та унікальний. В ньому є все. І тепле, ласкаве Азовське море, багате на цінні породи риб.
І скам янілі дерева араукарії, що більш 2 мільонів років знаходяться поблизу Дружківки.
І Великоанадольські ліси.
І цінні, лікувальні Слов янські озера.
І Святогірські святі місця.
І ландшафтний заповідник Клебан Бик, який є насправді дном старовинного Пермського моря, у якому плескалися ще динозаври.
А ви знаєте, що означає слово «клебан» Це староукраїнською «яма». Значить це місце, яке вирив бик. Хто відпочивав на річці Бичок, бачив що місцевість і справді нагадує велику яму, схили якою поросли деревами.
Природа нагородила наш край і цінним кам’яним вугіллям, і газом, і крейдою і навіть сіллю. Наша камяна сіль, яку добувають у Бахмуті і Соледарі ціниться на всьому континенті.
А скажіть, наші любі, що ви знаєте про сіль
(Діти відповідають).
Правильно. Але головне, що хлібом – сіллю пригощають самих дорогих друзів. Ось і сьогодні ми всіх, за традицією зустрічаємо хлібом і сіллю.
Зараз любі друзі давайте всі скажемо, за що ми любимо нашу землю та залишимо їй свої долоньки та серця.( Діти кріплять долоньки та сердечки з папіру на скло та озвучують свою любов.)
Але ми не можемо бути зараз щасливими до кінця, бо ось уже чотири роки до нашої домівки стукає війна. Так давайте ж разом помолимося за щасливе майбутнє України.
( Звучить молитва) О, мій Спасителю! Ісусе мій святий!
Почуй, мою молитву потаємну!
Дай сили й витримку нам в час цей не простий,
Пошли своє, прошу, благословення.
Зійди, врятуй мою країну від смертей,
Від ворогів, нена́висті і битви.
І захисти своїх невинних ще дітей,
Від куль безжальних силою молитви.
Щодня молюсь тобі, горить моя свіча!
Прости мене й народ мій за провини.
Нехай скоріше вже розсіється імла,
Й засяє в небі прапор України!
Нехай ніколи більш не плачуть матері́,
І не приходять свіжі домовини.
Й ніколи більше не вмиваються слізьми
Над тілом бездиханної дитини.
О, мій Спасителю! Почуй мої слова! Я вірю, що ти сильний і могутній.
Очисти Землю від руйнації і зла
І дай надію й віру у майбутнє.
Всі повторюють слова молитви.
Відкриття музейного куточка закінчується піснею у виконанні Заграви «Україна».