Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки
Дніпропетровської обласної державної адміністрації
Відділ освіти, молоді і спорту виконавчого комітету Васильківської
об’єднаної територіальної громади
порний заклад Васильківський НВК №1 ім.М.М.Коцюбинського «дошкільний начальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад»
Сценарій
вечора зустрічі випускників школи
Підготувала
заступник директора
з виховної роботи
Кубська Наталія Вікторівна
Лютий, 2019
Фанфари
Вед. Кажуть, що двічі в одну річку не увійдеш, але сьогодні – можливо усе!
Старшокласники на фоні музики:
Баталії взаємовідносин між школярами.
Коефіцієнт корисної дії учнів та вчителів
Сила тертя штанів і перил.
Романтика пізнання протилежних полюсів.
Все це та багато іншого
Тільки сьогодні і тільки для вас
У новій захоплюючій програмі
Разом: «Зустріч на біс»!
Вед.1. Доброго вечора, дорогі друзі! Сьогодні, у першу суботу лютого, як завжди, Васильківська перша школа, а нині опорний заклад Васильківський навчально-виховний комплекс №1 ім. М.М.Коцюбинського, гостинно відкриває двері для своїх випускників.
Підніміть зараз руку ті, у кого гарний-прегарний настрій. Друзі, поаплодуймо їм!
А тепер ті, хто безмежно радий зустрічі зі шкільними друзями. Поаплодуйте одне одному!
А тепер ті, хто жодного разу на уроці не слухав музики, не жував яблуко, не сидів в інтернеті, не іржав, не грав в морський бій або хрестики нулики)??
І бурхливі, тривалі оплески нашим учителям, як і не дивлячись ні на які перепони, все ж таки примудряються виводити в люди стільки поколінь випускників нашої школи!
Одним словом, ми раді бачити знайомі обличчя і щиро вітаємо усіх присутніх у нашій залі!
На сцені з’являються ведучі-старшокласники
Вед. Шановні випускники! Стежки, якими ви мандрували після школи, злилися сьогодні в одну-єдину, яка повернула вас до рідної школи!
Вед. Тож давайте вітати ювілярів!
Вед. Спочатку - найдосвідченіших – тих, котрим виповнюється в цьому році – 30! Це випускники Королько Галини Степанівни, Колоколової Лариси Леонідівни, Паталахи Таїсії Степанівни! Це був пам’ятний 1989 рік! Ви гордість школи. Ви - еліта нації! Вам – найгучніші оплески, що лунають сьогодні в нашому залі!
Вед. Дорогі друзі! Вітаємо випускників 1994 року! Класними керівниками протягом шкільного навчання були у них Вони відзначають сьогодні свій ювілей – 25 років на волі! Їх старт у доросле життя готували і справді КЛАСНІ керівники – Тараненко Людмила Пилипівна, Королько Галина Степанівна і Молокова Марія Харитонівна. Давайте підтримаємо їх гучними, щирими оплесками!
Вед. 20-ти річний ювілей сьогодні і у випускників 1999 року. Це не просто ювілей. Це красива і дуже кругла дата. Наших героїв виводили в люди, чи то пак, за шкільний поріг, справжні професіонали, майстри своєї справи – Коваленко Антоніна Іванівна, Бреславець Алла Григорівна, Максимчук Тамара Петрівна. Подаруємо нашим ювілярам шквал овацій і аплодисментів!
Вед. Ми вітаємо випускників 2004 року! 15 років минуло відтоді, як пролунав для них останній дзвінок. Класними мамами в них були Горілик Тетяна Іванівна та Доценко Тетяна Василівна. Вони кожного року відзначали Тетянин день, і часто ставали між двома Тетянами, щоб загадати бажання. Ми щиро сподіваємося, що всі ваші найсміливіші бажання здійснилися, а ті, що не встигли - обов’язково ще збудуться! Ми безмірно раді бачити вас на нашому святі. Ці аплодисменти лунають на вашу честь!
Вед. Перший значний ювілей святкують нині випускники 2009 року! Це вихованці Ковальчук Галини Миколаївни та Станкової Людмили Іванівни. 10 років після закінчення школи. Вже з неабияким життєвим досвідом і ще такі молоді! Ми з радістю вітаємо ваш зоряний випуск оваціями і бурхливими аплодисментами!
Вед. 2014 рік... Навіть не віриться, що пролетіло вже цілих 5 років! Навіть на фото у соцмережах наші юні ювіляри не змінились! Хіба що трішечки погарнішали. Але, безперечно у кожного вже визначився свій власний життєвий шлях. Ми вітаємо вас, дорогі ювіляри, - вихованці Світличного Юрія Олександровича та Директоренко Ніни Пилипівни!
Вед. А тепер ми хочемо привітати класного керівника наймолодшого випуску школи Доценко Тетяну Василівну та її вихованців! Цілих сім років наполегливої праці, бо день у класного керівника ненормований, ненормована навіть ніч – але ось він - довгоочікуваний результат! Тут – перед нашими очима! Вже стоїть, посміхається і чекає на оплески! І результат цей не заставить вчителів червоніти! Наймолодші наші ювіляри! Випускники 2018 року! Цей неймовірний шквал аплодисментів - вам!
Вед. І звичайно ж, від щирого серця, ми вітаємо всіх випускників, які прийшли до школи просто, почувши про вечір зустрічі. Підніміться, будь-ласка! Ці аплодисменти звучать на вашу честь! Ми захоплюємось вами! І від щирого серця дякуємо, що ви не забуваєте рідну школу!
Вед. Отож, усім тим, кому сон у дитинстві був – покаранням, і для кого зараз він став мрією,
Ведучий: І для тих, чиє серце б’ється в унісон з серцем школи
Разом: Присвячується наш вечір!
На сцені дві старшокласниці:
Вед. Друзі, як ви уже напевно, здогадалися, ми запрошуємо до слова директора опорного закладу Людмилу Валеріївну Фалько.
Виступ директора
Вед. Дякуємо, Людмило Валеріївно. А зараз усіх присутніх зі святом зустрічі вітає _______________________________________________________________________
Пісня
Вед. Дорогі випускники-ювіляри! Традиційно на вечорі зустрічі, вам надається слово. Переконані, що за роки, що пройшли після школи, у вас є що сказати, але тим, хто за шкільною звичкою «не готовий», ми пропонуємо таку собі «руку допомоги». Вам лише треба дати відповіді на питання і промова готова. (Ювіляри отримують вирізані з паперу долоні, на пальцях яких написані запитання).
Вед. Ну а наша програма триває і на сцені нинішні господарі школи.
Учениця Ідуть роки, змінюються уряди й ідеології, економічна криза стрясає світ, банкрутують банки, розоряються міліонери, і лише школа з кожним роком багатіє, бо її багатство – це ви, дорогі наші випускники.
Учень Ти тільки поглянь, скільки їх зібралося (штовхаючи ліктем в бік)! А може розкажемо їм про школу?
Учениця А що тут розказувати? Давайте краще покажемо!
******
Учениця Отож, випадок перед уроками. Уявіть: тато веде сина до школи.
Батько Ну що ти за дитина така? Уже в три дитсадка тебе заводив, ніхто брати не хоче!
Син Тату, якщо ти поведеш мене ще в один, то я запізнюся на фізику!..
******
Учениця А це випадок в класі.
Вчителька Чому тебе вчора не було в школі?
Учень Я відвідував оперу.
Вчителька Ну і як, сподобалося?
Учень Так. Чудовий браузер!
******
Учениця Випадок на уроці англійської мови.
- Іванов, ду ю спік інгліш?
- Що?
- Сідай, 3.
- Петро, ду ю спік інгліш?
- Що?
- Сідай, 3
- Сідоpов, ду ю спік інгліш?
- Yes, my teacher, I'm good speak English, and I'm glad too see you!
- Щоо?!!
******
Учениця А тепер заглянемо в учительську.
Учень заходить до учительської і жалібно каже :
- Громадяни педагоги, пробачте, що я до вас звертаюся! Сам я не винен, у мене по дорозі до школи порізали портфель, витягли самі цінні речі: зошити з математики, англійської та української мови з домашнім завданням, яке я так старанно готував!…. Будьте так ласкаві, поставте, хоч хто скільки зможе!... (подає щоденник).
******
Учениця Випадок у родині сучасного школяра.
Син знімає ремінь. Віддає батьку. Батько починає бити себе ремнем, примовляючи: - Ось тобі, телепню, ось тобі! Що ти за батько такий?!
***********
Учениця: - А це наш Сергій. Він вирішив відкрити у школі власний бізнес.
– Сергію? У тебе жуйка є?
– Є!
– А малинова є ?
Встає, перевертає стілець, говорить:
– Вибирай!
********
Учениця: А це розмова майбутніх випускників.
Дівч. Ось ти, Антон, куди після школи підеш навчатися?
Антон Я – до Дніпра на економіста.
Степан Ти? До Дніпра? Вау!
Дівч. А ти, Іване, куди після школи підеш навчатися?
Іван Я? Я до Києва – на юриста.
Степан Ти? До Києва? На юриста? Вау!
Дівч. Ну а ти, Степане, куди підеш після школи навчатися?
Степан Я? Після школи? Піду навчатися? Вау!
Учениця: До вашої уваги, шановні випускники і вчителі, музичне вітання
________________________________________________________________________
Музичний номер
Вед. Нагадуємо, дорогі друзі, що на нашому святі на почесних місцях – ювіляри. І, в процесі підготовки до вечора, нам дещо вдалося про них вияснити. Отож, увага!
На сцені старшокласники:
- Із особової справи ювілярів:
- Дівчата: загадкові, красиві, екстравагантні, розумні, в міру серйозні.
Улюблений шкільний предмет - дзеркало. Улюблене заняття – вирішувати складні задачі, найважча з яких - у чому завтра прийти в школу. Із задоволенням виконували вправи по стрільбі. Стріляли у хлопців цукерки, а також немилосердно стріляли очима направо і наліво. Своїх жертв добивали холодною зброєю – гострими язиками, якими володіли досконало...
- Із досьє на хлопців: високі, спортивної статури, елегантні, надійні, мають почуття гумору. Улюблений урок – останній. Любили вирішувати непрості завдання: яку б придумати причину, щоб завтра не піти до школи. Також любили із задоволенням смикати дівчат за коси, ховати від них портфелі і натирати їх сніжками…
Вед. Шановні випускники! По різному склалося життя кожного з вас. Десь там, за межами сьогоднішнього вечора спогадів, вирує складне життя. А тут все залишається незмінним, простим і зрозумілим. Ось чому, попри всі негаразди, як найдорожчий скарб, пам'ять береже чарівну теплу мить, коли єднаються серця, коли вік і посада втрачають свою вагу та значення, а важливо тільки одне – велике шкільне братство.
Отож запрошуємо до слова найдосвідченіших випускників школи – випуск 1989 року!
Виступ випуску 1989 року
Вед.
Музичний номер
Вед. Вчора йшли з батьком повз школу, а він мені й каже: «20 років тому я теж тут навчався»… І тут я зрозумів, що мала на увазі Людмила Іванівна (Тетяна Василівна) коли сказала, що такого непослуха, як я, не бачила у цій школі вже років із 20… Ми запрошуємо до слова класного керівника випуску ____ року
Виступ класного керівника
Вед. Через 25 років на зустрічі однокласників зразу видно, хто як навчався і хто чого досягнув у житті. У двієчника є дві речі: квартира і машина, у трієчника – три: квартира, машина і дача. У відмінника – 5 речей: окуляри, борги, лисина, головний біль і золота медаль із нержавіючої сталі. Друзі, а чого досягли у житті ви? Надаємо слово ювілярам 1994 року випуску.
Виступ випуску 1994 року
Вед. За версією випускників 1999 року, дитинство круто змінилося. Раніше у сусідів крали яблука. Тепер крадуть WI-FI… Що ще змінилося у вашому житті за ці 20 років? Запрошуємо до мікрофона ювілейний випуск 1999 року.
Виступ випуску 1999 року
Вед. Учень Володя поїхав з однокласниками на екскурсію у Карпати і був переконаний, що найкращий подарунок – це новий сноуборд. Уже через півгодини він зрозумів, що найкращий подарунок – це нові передні зуби. А що цікавого було у вашому житті, випускники 2004 року? Будь-ласка, вам слово.
Виступ випуску 2004 року
Вед. У дитячому садку хочеться в школу ... У школі хочеться в універ ... В універі хочеться на роботу ... На роботі хочеться в дитсадок і назавжди! Надаємо слово випускникам, які вже пройшли увесь цей цикл і сьогодні знову повернулися до школи. Запрошуємо випуск 2009 року!
Виступ випуску 2009 року
Вед. Закінчив школу. Здав випускні іспити. Погуляв на випускному. Зажурився ...
А що було потім? Слово випускникам 2014 року!
Виступ випуску 2014 року
Вед. Діти – це щастя. А коли їх тридцять у класі – купа щастя! А коли сім класів за день, то просто не знаєш, куди вже від того щастя ховатися. Але вони витримують і не здаються. Це - наші вчителі! Давайте привітаємо оплесками вчителів, які не лише витримують шалений щоденний графік роботи, але і знаходять у собі сили прийти на зустріч зі своїми вихованцями у законний вихідний! Аплодисменти нашим вчителям! Підніміться, будь-ласка, країна повинна знати своїх героїв в лице!..
І за традицією танець для вчителів і випускників! Дорогі випускники, запрошуйте на танець своїх дорогих наставників!
Вед. Моїм улюбленим предметом в школі був шкільний дзвінок, а улюблений урок – останній. Але крім них були ще й інші дисципліни. Ми провели соціологічне опитування серед учнів та випускників школи і в результаті переконалися, що перші чотири позиції незмінно займають праця, фізкультура, малювання та співи. Сьогодні у нас свято, а на свята, як відомо, ми відпочиваємо. Тож і розклад уроків на сьогодні буде складатися саме з улюблених предметів. А щоб скоротитися, ми проведемо не чотири, а два уроки.
А перед уроками проведемо додаткове заняття-розминку, щоб налаштуватися на відповідний лад і з головою зануритися у шкільну атмосферу.
Запитання на 12 балів:
Як звали вашого класного керівника? Дякую. Молодці, всі пам’ятають.
Запитання на 10 балів:
Хто співавтор Ньютона? (Яблуко.)
Як називається палиця, акуратно вставлена в колесо? (Спиця.)
Місце, куди розумний не піде. (Гора.)
Математичний знак, що зарекомендував себе з позитивної сторони. (Плюс.)
Дитина, яка замість дитячого садка йде в інститут. (Вундеркінд.)
Безкоштовний звуковиштовхуючий пристрій. (Рот)
Перший урок - праця (колективна творча робота).
Другий урок - фізкультура, мистецтво і музика ( 3 в 1, або інтегрований урок)
Дзвенить дзвінок
Вед. Перший на сьогодні урок – інтегрований, в якому поєдналися і історія, і географія, і фізкультура, і музика, і мистецтво.
Старших по рангу випускників-ювілярів запрошуємо на сцену, а молодших – у зал. Починаємо урок з построєнія. Перемагає той ювілейний випуск, який першим вишикується по зросту. А ми спостерігаємо, що ж все-таки краще: солідний вік і життєва мудрість, чи безтурботна, але досить нестабільна юність? Кому краще, дорослим, чи малим? Розминка пройшла досить вдало, а тепер, сюрприз! Уявіть, що ви виграли навколосвітню подорож і відправляєтеся прямо зараз. Поки звучить музика подорожуємо відомими містами планети, виконуючи ритмічні танцювальні рухи, тобто танцюємо. Коли музика зупиняється, ви намагаєтеся передати всесвітньо відому з дитинства скульптурну композицію, яку ми відвідуємо в певній країні. Танцюємо……і в ритмі танцю ми переносимося в Америку. Перед нами
Пари створюють скульптурні композиції.
Вед. Аплодисменти нашим випускникам, які як завжди з гідністю вийшли із непростого випробування!
Дзвенить дзвінок.
Вед. Другий і останній на сьогодні урок – праця. Тема «Моделювання з паперу». А завдання – створити модель шкільної дружби. Ну так, як ви її уявляєте. Відпускайте свою фантазію. Не стримуйте творчий запал. Ось тут матеріали, які допоможуть вам створити вашу власну модель шкільної дружби. Це може бути малюнок, або паперова фігурка, чи аплікація з кількома складовими. Виготовляти модель ви повинні спільно зі своїми однолітками. Одна модель від випуску. Можна підписати складові шкільної дружби, можна розфарбувати. На ваш розсуд. За кілька хвилин кожна команда презентує свою модель шкільної дружби.
Випускники виготовляють «Модель шкільної дружби»
Вед. І доки наші ювіляри зайняті важливою справою, програму продовжує музичне вітання _________________________________________________________________
Музичне вітання
На сцені старшокласники:
- Тут нам до рук потрапив твір на тему: «Чому ми не встигаємо вчитися?». переконані, що корисно його було б процитувати повністю.
- Протягом року у нас є 365 днів, щоб вчитися.
- З них 52 дня – неділлі, залишається 313 днів.
- Навесні через теплу погоду складно взятися за навчання. Віднімаємо ще 50 днів. Залишилось 263 дня.
- Людина в середньому спить 8 годин. В рік це становить 122 дні. Залишається лише 141 день.
- Якщо відняти по годині щодня на інші заняття (хоббі), то віднімаємо ще 15 днів. Залишилось 126 днів.
- Кожен день ми приділяємо в середньому 2 години на вживання їжі. Віднімаємо ще 30 днів. Залишається 96 днів.
- Влітку, приблизно ще 90 днів на рік ми гуляємо. Залишається лише 6 днів.
- Якщо у когось є тварини, треба хоча б хвилин 20 вигулювати або доглядати за ними – на рік, це 48 годин, тобто 2 дні. Залишилося 4 дні.
- Кожна людина хоча б 3 рази на рік може захворіти, віднімемо звідси ще 3 дні.
- І от дивіться, залишається всього 1 день і це - день вашого народження!
- Тепер ви розумієте чому ми не встигаємо вчитися?
Вед. А зараз ми пропонуємо вам подивитися, як уявляють зустріч випускників учні нашої школи.
Сценка «На дискотеці»
Пари кружляють по сцені по колу…
По черзі стають в центрі сцени і говорять свій діалог
Перша пара:
***
Друга пара:
*******
Третя пара:
****
Четверта пара:
Опускай руки… Нижче…. Нижче…. Ще нижче…О! Почухай-почухай-почухай!.
*******
П’ята пара:
- - Макс, а все ж таки, що у тебе трапилося?
- Та що? Вирішив згадати дитинство. Впав обличчям у замет. Хто ж знав, що там лавочка?
******
Шоста пара
******
Сьома пара:
***********
Восьма пара:
Хлопець виконує карколомні танцювальні рухи
*****
Вед. Ну що ж, прийшов час презентувати моделі шкільної дружби.
Кожна команда презентує свою «Модель шкільної дружби»
Вед. А тепер, увага! Вам необхідно розібрати цю модель (поламати, зімять, зіпсувать). Шкода? Нічого страшного! Сміливіше! Це такий фокус! Ви будете вражені результатом. Ну що, зіпсували? Покажіть всім… так. Добре. Дякую…..
… А тепер спробуйте її полагодить. Повернути в початковий стан. Давайте, всі разом. … Що? Не виходить?
Отож висновок. Дружба однокласників, як ця модель. Дорожіть нею. Бережіть її! Адже раз зруйнувавши, вже ніколи не буде того що раніше. А шкільна дружба дорогого варта!
Я хочу побажати вам, щоб у кожного з вас у житті були такі друзі, на яких було б приємно дивитися, яких було б радісно слухати, щиро з ними сміятися, захоплено розповідати, не обтяжливо з ними мовчати, цікаво згадувати і з нетерпінням чекати наступної зустрічі!
І головне: не забувайте ніколи свою рідну школу, яка подарувала вам саме таких друзів і кращих у світі вчителів!
Музичне вітання
Ведучі старшокласники:
- Ну, і що хотілося б сказати на прощання…
- Якщо з цілого ряду машин евакуатор обирає саме твою, щоб забрати…
- Якщо в переповненій маршрутці бабуся-пенсіонерка обирає саме тебе, щоб ти поступився їй місцем…
- Якщо в лісі на шашликах з усієї компанії комарі обирають саме тебе своєю жертвою…
- Задумайся…. Якщо всі обирають саме тебе, можливо час балотуватися на виборах в президенти?
Вед. Дорогі друзі! Урочиста частина довгоочікуваного вечора зустрічі випускників школи невблаганно добігає кінця. Але це означає лише одне – свято зустрічі переходить на якісно новий рівень! Попереду захоплююче спілкування з однокласниками і вчителями, незабутні спогади і яскравий феєрверк емоцій. Ми бажаємо вам, щоб заряд позитиву, отриманий на нашому святі залишався з вами як можна довше, ну хоча б до наступної зустрічі! Пам’ятайте, скільки б років не пройшло, ви в рідній школі завжди бажані гості!
Фінальна пісня
На мелодію пісні Ірини Круг та Михайла Брянцева
«Ты просто заходи ко мне в гости»
(співають вчителі)
Спливає час стрімкіш ріки,
Між нами вже давно роки,
Але зустрілися в цей час
І дуже раді бачить вас
В мереживі років, доріг,
Не забувай шкільний поріг!
Із далеку до нас летіть,
З собою настрій лиш беріть.
Просто прилетіть, справи залишіть вдома.
Вас чека щодня, часто вигляда школа
Просто вчителі раді вам завжди, діти,
Згадка про цей день буде довго нас гріти.
А ви нам розкажіть про все
Як доля по життю несе,
Здійснилися, чи ні всі мрії,
Де рідну душу ви зустріли.
Давайте ж візьмемось за руки,
Забудемо на мить розлуки.
А ви в житті своїм ніколи
Не забувайте рідну школу!
Вед. Ми дякуємо вам за увагу! І говоримо всім: ДО ПОБАЧЕННЯ!
ДО НАСТУПНИХ ЩАСЛИВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!
1