Україна – країна переможець!
Мета: вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
Оформлення:святково прикрашена зала державною символікою та жовто-блакитними кульками; стенди із презентацією «Етапи Революції Гідності», стенд «Воїни АТО»; афоризми про Батьківщину, відеоматеріали, аудіо записи.
Кирило
Народе мій, пишаюся тобою:
Моя душа – частинка твого «Я».
Красою правди у святімдвобою
Понад Майданом сонця лик сія...
Злата
Є нація! Хай знаютьвсі у світі:
Ми є! Народ піднявсяізколін!
І переможносонцеправдисвітить,
Співає гордо наш ДержавнийГімн.
Стас: Урок мужності, присвячений вшануванню подвигів учасників Революції Гідності та увічнення героїв Небесної Сотні оголошується відкритим!
Пливе кача
Вступне слово вчителя: Сьогодні ми зібралися з нагоди відзначення початку Революції Гідності та з метою увічнення пам’яті Гроїв Небесної Сотні. Революція Гідності – це новий термін, який визначає політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. Чим булареволюція для кожного з нас? Для когосьпрогулянкою, для когосьвійною. Але впершучергу Майдан став випробуванням на цінністьособистостілюдини, виміромлюдськості та гідності.
Таня: Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
Аня: Після Майдану і до цих пір на території нашої держави немає спокою, розпочалися і продовжуються військові дії на Сході України, в ході яких було втрачено вже кілька тисяч життів солдат та мирних жителів.
Ваня:Ми – українці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети.
Поліна: 30 років Україна не знала війни. Наш народ пишався тим,що у буремні 90 – ті,Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Ще рік тому тому ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною,тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій. 24 лютого 2022 назавжди змінило наше життя
Діма
Для чого люди вийшли на Майдан?
Що їхні сонні душі розбудило?
Розвіявся густий-густий туман,
Що прикривав всю правду так грайливо…
Аня
Для чого мерзнем, нащо стоїмо?
Бо хочем Україну ми підняти!
ЇЇ «Європою» ми гордо назвемо,
Бо вона гідна статус такий мати.
Стас
У всіх містах великих і малих,
У всіх куточках неньки України
Всі люди, всі – від юних до старих –
Пророчать позитивні й стрімкі зміни.
Ваня
Тож не сидіть тихенько в стороні,
Не будьте ви до цих подій байдужі!
Бо знайте, ви сьогодні не одні!
А разом ми нестримні й справді дужі!
Вчитель: Отже, «Революція Гідності: як це було?»
Перегляд документальної стрічки
Діма :Ще кілька років тому ми не особливо звертали увагу на слова «Слава Україні – Героям слава»,а тепер ці слова набули нового змісту. Вже точно зрозуміло,кому ці слова адресовані і ні в кого немає сумнівів,що ці герої – хлопці, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі, які в мирний час повертають поранених з того світу, волонтери, на плечах яких тримається наша армія.
Ваня: Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням – це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.
Кирило: Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат.
Артем: Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну власне життя. Тому прошу вшанувати хвилиною мовчання всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України.
Відео хвилина мовчання «Пливе кача»
хвилина мовчання
Вчитель: Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже, Україна – це територія гідності і свободи.
Поліна
Я єсть народ, якого Правди сила
Ніким звойована ще не була.
Яка біда мене, яка чума косила! —
а сила знову розцвіла.
Щоб жить — ні в кого права не питаюсь.
Щоб жить — я всікайданирозірву.
Я стверджуюсь, я утверждаюсь,
бо я живу.
Стас: Михайле Олександровичу, Ви теж були свідком тих подій, розкажіть що було тоді, що бачили, що чули?
Аня: Захід з нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи оголошується закритим.
Звучить державний гімн України
Заключне слово вчителя: Долаючи труднощі та перешкоди Українці досягли першої сходинки на шляху до Європи. 11 травня 2017 року Рада Європи затвердила законодавчу пропозицію про скасування короткострокових віз для громадян України. Ось уже пів року як українці мають можливість безперешкодно подорожувати європейськими країнами, вивчаючи їхню культуру та долучаючись до європейських норм етики та моралі. Тож учімося бути свідомими громадянами своєї, європейської, України та з гідністю представляти її за межами нашої держави.