Сценарій заходу до тижня психології "Єдина краса - це здоров*я" . Мета: популяризація здорового образу життя; профілактика соціальної дезадаптації в дітей та дорослих, пов*язаної з можливими комплексами з приводу своєї зовнішності; попередження порушень харчової поведінки ; аналіз уявлень людства про ідеали краси в історичному просторі; виховання в учнів духу здорової конкуренції; інтеграція багатьох шкільних предметів в одному заході; інновація поєднання традиційного методу лекторію із сучасними технологіями.
Наступний файл містить презентацію до заходу.
Сценарій
заходу до тижня психології
«Єдина краса – це здоров*я»
Мета: популяризація здорового образу життя; профілактика соціальної дезадаптації в дітей та дорослих, пов*язаної з можливими комплексами з приводу своєї зовнішності; попередження порушень харчової поведінки ; аналіз уявлень людства про ідеали краси в історичному просторі; виховання в учнів духу здорової конкуренції; інтеграція багатьох шкільних предметів в одному заході; інновація поєднання традиційного методу лекторію із сучасними технологіями.
Місце проведення: актова зала.
Час проведення: 1 урок.
Обладення: засоби ТСО, предмети для конкурсів, призи учасникам, прикрашення зали – афоризми, бланки для журі.
Хід роботи:
Слайд 2. Ідеал жіночої краси для кожного свій. В різні часи цінувалися різні аспекти жіночої привабливості.
Слайд 3 . Палеолітичні «Венери» Обличчя, руки, ноги майже не виділені в ціх фигурках. Але все, що має відношення до народження та годування дитини, — надмірне: величезні стегна, вагітний живіт, обвислі груди…
Слайд 4. «Венера» паліоліту — це не тендітне створіння, а мати – продовжувальниця роду.
Команда 7-А тренери
Команда 7-Б тренери
Команди встають зі своїх місць,промовляють назви та гасла.
Жінки з особливо пишними формами, скоріше за все, не мали успіху.
Слайд 6. Так виглядає Велика богиня Іштар.
- Приготуйтеся! По моїй команді «РАЗ» починаєти крутити.(Коли крутять, звучить музика з телепередачі «Спортлото»)
Слайд 9. У Ведах – свяченому писанні Індії - сказано: «Три речі у жінки повинні бути глибинними: голос, розуміння й пупок;
Слайд 10. Образ індійської красуні багато століть не змінюється.
Слайд 11. Давній Китай: тендітний стан, тонкі довгі пальці, ніжна шкіра, бліде обличчя з високим чолом, маленькими вушками, чорним волоссям і тонкими чорними бровами, яскравими губами й маленьким округлим ротиком…
Слайд 12 Без коментів
Слайд 13: Ніжки, як цвіт лотоса, дрібочуча хода… Все ця «краса» досягалася страшенними муками: бинтами 5 – 6-річним дівчатам прив*язували до ступні всі пальці, крім великого, та примушували ходити у взутті маленького розміру, від чого ступні значно деформувалися. На фото ви бачите, як виглядає деформована ніжка-лотос, зокрема на рентгенівському знімку, а також спеціальне взуття.
Слайд 14. Японія: Краса тіла тісно перекликається з духовною красою, тому мати миле личко та бездоганну шкіру для японських красунь не було достатнім: вони вчилися складати вірші, грати на музичних інструментах, а також підтримувати розмову… Слайд 15. Жінки накладували на своє обличчя макіяж: фарбували червоним губи та кути очей, красили зуби в коричневий колір, за допомогою рисової пудри шкіра виглядала білою та прозорою.
Виконання танцю. /
ІІ конкурс «Танцюють всі!»: по одному представнику від команди (хлопцю), повторити рухи східного танцю (3 рухи). /Журі та танцівниця оцінюють.
(Запасний варіант. По 3 представники від команди виконують рухи під запис ранкової гімнастики. Журі оцінює якість виконання, синхронність, артистизм та креативність).
ІІІ конкурс «В здоровому тілі – здоровий дух!» Щоб досягти гармонійного розвитку пропорцій тіла, без спеціальних вправ не обійтися. Завдання командам: методом жеребкування витягти по 3 картки з номерами, на зображенні м*язів тіла знайти відповідний номер, через 3-4 хв. потрібно правильно назвати відповідні м*язи та показати вправи для їх тренування. Тренери (11-класники) допомогають.
/Ведучій (до залу): А ви всі робите ранкову зарядку?! Кому важко робити ранкові вправи, уявіть, що ви,наприклад, слоненя чи удав!
/(Під час підготовки команд глядачам демонструється уривок з мультфільму з пісенькою «Зарядка» (Мульт «38 попугаев. Зарядка для хвоста» приблизительно с 6.55 от начала и до конца).
/Команди по черзі називають м*язи та показують вправи.
Журі оцінює.
Слайд 18. Слідуючи моді того часу, шляхетні дами голили волосся над чолом, висвітлювали брови та вії, затягували груди тугими пов*язками та пили оцет для блідості обличчя.
Слайд 22. ІІ половин ХІХ ст. – панування корсетів. На знимках ви бачите, як корсет змінював статуру дами; як виглядали дами в таких корсетах і як змінювався жіночий скелет від постійного носіння корсету, звичайно, внутрішні органи стискалися, що призводило до жахливих наслідків.
Слайд 24. 50-ті - Кінодиви Мерілін Монро та Софі Лорен уславилися своїми жіночими формами – в моді фігура – “пісочний годинник”.
Слайд 25. 60-ті – Кумір Твіггі (Тростинка). Саме з цього образу починається мода на надмірну худобу. При зрості 168 см англійська манекенниця важила всього 41 кг (а це вже дистрофія).
Слайд 28. 90-ті Доба супермоделей: високі, спортивні, підтягнуті… Сінді Кроуффорд, Клаудія Шиффер, Наомі Кемпбелл – нові куміри.
4-й конкурс «Шеф-повар!». Командам із запропанованих продуктів (назви та зображення продуктів на картках) потрібно приготувати салати для людей, що активно займаються спортом. Команда 7-а класу готує салат, який вживається перед тренуванням (це повинен буди вуглеводний салат, який наповнить організм енергією). Команді 7-б потрібно приготувати салат після тренування (це білковий салат, який сприяє виробленню м*язової маси). Також командам потрібно обрати правильну заправку для салатів. (Учасники команд обирають необхідні продукти та складають картки в тарілочку, потім по одному представнику одягають фартушки та оголошують інгредієнти свої салатів, мисочки вручають журі).
/Ведучий: А для глядачів рекомендації із здорового способу життя! (звучить пісня «Закаляйся, если хочешь быть здоров!» (отрывок из фильма «Первая перчатка», поет Володин).
Слайд 30. 2010-ті. Розвиток пластичної хірургії: жінки масово збільшують груди, губи, нарощують вії, нігті, волосся… Акторка Памела Андерсон.
Слайд 31. Сьогодні ж тенденція до природної краси. Головне - не параметри, а здоровий, доглянутий вигляд. Важливою складовою життя сучасної людини є вміння досягти внутрішньої гармонії, для чого є безліч засобів. Слайд 32. Майстер-клас одного з таких засобів – техніки Мандали – ви отримали під час тижня психології (результати вашої творчості можна побачити на стендах).
Слайд 33 Все більшої популярності набувають моделі розміру ХХL та ХХХL. Модель Тесс Холлідей 60-го розміру не тільки одержує високі гонорари, але й доводить, що головне не параметри, а здоров*я і віра в себе!
УІ конкурс «Домашнє завдання»: учасники показують підготовані заздалегідь номери.
Ідею того, що справжня краса іде з середини як наслідки внутрішньої гармонії, підтверджують і результати соціологічного опитування, які можна побачити на стенді ІУ поверху.
Нагородження команд (грамоти та солодкі призи).