Тема шкільного курсу: Десяткові дроби та дії з ними
Урок № 126
ПІБ учителя: Васильєва Г.О. Клас: 5-А
Тема уроку: Що таке десятковий дріб. Порівняння десяткових дробів
Цілі уроку:
Навчальні – домогтися від учнів засвоєння правила порівняння десяткових дробів, сформувати вміння виконувати завдання, у яких передбачено застосування правила порівняння десяткових дробів; |
Розвивальні – розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення; |
Виховні – виховувати наполегливість, акуратність. |
Обладнання уроку: компьютер, презентація, підручник з математики для 5 класів закладів загальної середньої освіти (авт. Н. А. Тарасенкова, І. М. Богатирьова, О. М. Коломієць, З. О. Сердюк, Ю. В. Рудніцька)
Очікувані результати: учні повинні знати правило порівняння десяткових дробів, розв’язувати вправи, що передбачають знання правила порівняння десяткових дробів.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань у дистанційному режимі.
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД* |
Діяльність |
Діяльність |
||||||||||||||||||||||
1. Організація класу |
1 хв
3 хв |
1. Створення сприятливого психологічного клімату на уроці. Перевірка готовності учнів до уроку.
2. Перевірка домашнього завдання |
Привітання Перевірка готовності учнів
Відповісти на запитання, що виникли в учнів під час виконання домашнього завдання
|
Саморефле ксія. Інструк- ція до проведення уроку
Бесіда |
Ф |
Налаштовує учнів на роботу на уроці.
Відповідає на питання, виявляє проблеми, що виникли у учнів під час виконання домашнього завданя
|
Учні сприймають інформацію від однокласни ків і емоційно налаштовуються на роботу, включаються в діловий ритм уроку. Записують число.
Задають питання, що виникли під час виконання домашнього завдання |
||||||||||||||||||||||
2.Формулювання мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності |
2 хв |
1. Визначення мети уроку.
2. Розвиток внутрішної мотивації до вивчення теми та предмета в цілому. |
Оголошення теми уроку Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку
Мотивація навчальної діяльності Ми вже вміємо порівнювати натуральні числа, вміємо порівнювати звичайні дроби з однаковими знаменниками, або однаковими чисельниками. Сьогодні ми розширемо правила порівняння чисел до порівняння десяткових дробів. |
Бесіда |
Ф
Ф
|
Спонукає учнів до активної роботи, визначає мету уроку.
Мотивує учнів на навчальну діяльність |
З’ясовують тему уроку, разом з вчителем формулюють мету і завдання уроку.
Учні розуміють практичну значимість навчального матеріалу для кожного з них. |
||||||||||||||||||||||
3.Актуалізація |
5 хв
|
Пробуджен- ня зацікавленості в учнів пригадати те, що вони знають
. |
|
Бліц-опитування за технологією «Мікрофон» |
Ф
|
Організовує , колективну роботу
Проводить опитування |
Відповідають на питання, Згадують правила порівняння натуральних чисел, дробів з однаковим знаменником |
||||||||||||||||||||||
4. Усвідомлення змісту |
5 хв
|
Вступне слово вчителя.
|
Давайте спробуємо на прикладах розібратися, як саме порівнюються десяткові дроби. Виконаємо завдання 2(слайд 3) і спробуємо вивести правило порівняння.
Отже, з двох десяткових дробів більший той, у якого Якщо десяткові дроби мають однакові цілі частини, то більшим буде той дріб, у якого більше число десятих; якщо число десятих однакове, то більшим буде той дріб, у якого більше число сотих, і т. д. |
Бесіда, мозковий штурм
|
Ф
|
Направляє учнів в виведені правила порівняння десяткових дробів . |
Намагаються виконати завдання і вивести правило порівняння десяткових дробів
|
||||||||||||||||||||||
5. Засвоєння нових знань та вмінь.
|
26хв
|
1.Робота за підручником (§ 27). |
§ 27, інтерактивна вправа(слайд 5) фізкультхвилинка
№ 1086, 1087, 1089, 1094- письмово |
|
Ф,І
Ф,І
|
Повідомляє завдання
Організовує індивідуальну роботу, повідомляє завдання.
|
Виконують завдання самостійно
Виконують завдання в зошиті
|
||||||||||||||||||||||
5. Рефлексія |
2хв |
Пояснення змісту опрацьова- ного.Встановлення зв’язків між тим, що вже відомо і тим, що потрібно засвоїти |
|
Бесіда «Мікрофон»
|
Ф
Ф
Ф |
Повідомляє завдання
Організовує бесіду
|
Відповідають на питання
Учні аналізують те, що відбулось на уроці. |
||||||||||||||||||||||
|
1 хв |
Домашнє завдання |
§ 27, № 1088, 1090, 1095. Додаткове завдання: опрацювати рубрику «Словничок», № 1105. |
|
Ф І |
Пояснює д/з |
Учні записують д/з |