В даному матеріалі розглядаються: сервіси перегляду зображень картин художників, віртуальні мистецькі галереї, екскурсії до музеїв.За допомогою даного матеріалу можна: закріпити правила поведінки в школі та виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тема: Сервіси для перегляду зображень картин художників. Віртуальні мистецькі галереї, екскурсії до музеїв.
Мета: розглянути сервіси перегляду зображень картин художників, віртуальні мистецькі галереї, екскурсії до музеїв; закріпити правила поведінки в школі, виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Chrome
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань. Розминка
Подумай:
На столі 4 кубики: червоний, жовтий, зелений і синій. Зелений кубик крайній зліва. Якщо його покласти між червоним і жовтим, то крайнім зліва стане червоний. Як розташовані кубики? Розфарбуй їх.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні ми будемо знайомитись з творами мистецтва художників та віртуально вирушимо в екскурсію і не одну.
IV. Вивчення нового матеріалу
Ви вже створювали й опрацьовували графічні зображення, використовуючи графічний редактор Paint. Для перегляду графічних зображень можна використовувати спеціальні пристрої, наприклад цифрові фоторамки, екрани цифрових фото- та відеокамер, телевізорів.
Найчастіше робота з графічними зображеннями проводиться саме з допомогою комп’ютера, що потребує використання спеціальних програм. Не завжди у нас є можливість побувати в інших країнах та помилуватися їх пам’ятками. Але завдяки спеціальним інтернет-сервісам відвідати знамениті музеї і пам’ятки мистецтва можна не виходячи з дому.
Музеї – духовні скарбниці, що зберігають безцінні пам’ятки історії, культури та мистецтв, служать суспільству та його розвиткові.
Віртуальні музеї становлять вдалий приклад використання Інтернет-технологій, з одного боку, – збереження, накопичення, безпечності, широкого та швидкого, досить легкого доступу до експонатів.
Віртуальні музеї використовуються в освітній діяльності, забезпечуючи доступ до всіх необхідних експонатів. Цифрова колекція віртуального музею має відмінні характеристики: віртуальний тур та розширений пошук. Найбільш популярними віртуальними музеями є Державний Ермітаж, Лувр, Державна Третяковська галерея, музей обчислювальної техніки, Білого Дому, Британський музей «Museum of Moving Images», «Радіо та телебачення», «Мадам Тюсо» та ін., в яких створені віртуальні екскурсії залами цих музеїв.
V. Фізкультхвилинка
Сильний вітер до землі гне дерева молоді, (присідають)
А вони ростуть, міцніють (піднімаються)
Вгору тягнуться, радіють. (встають навшпиньки, руки тягнуть вгору)
VІ. Формування вмінь та навичок
Практичне завдання:
Релаксація:
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору.
VII. Підбиття підсумків уроку