Сформувати вміння віднімати круглі трицифрові числа виду 450-290 розв'язувати рівняння; вчити розв'язувати задачі за блок-схемами; удосконалювати вміння перетворювати іменовані ч

Про матеріал
Удосконалювати вміння перетворювати іменовані числа (міри довжини); розвивати логічне мислення учнів; виховувати товариськість; стимулювати цікавість до вивчення математики.
Перегляд файлу

Мета: сформувати вміння віднімати круглі трицифрові числа виду 450-290 розв'язувати рівняння; вчити розв'язувати задачі за блок-схемами; удосконалювати вміння перетворювати іменовані числа (міри довжини); розвивати логічне мислення учнів; виховувати товариськість; стимулювати цікавість до вивчення математики.

Обладнання: ілюстративний та роздавальний матеріал.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, природнича.

Хід уроку

 

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організація класу

Продзвенів дзвінок.

Ми розпочинаємо наш урок.

Допитливі в класі діти

Про все хочуть знати на світі.

З добрим ранком!

Розпочато день.

Першим ділом проженемо лінь.

На уроках не нудьгувати,

А працювати і рахувати!

2. Перевірка домашнього завдання

3. Усні обчислення

· Прочитати числа: 345 і 640.

· Який вищий розряд має число 640?

· Одиниць яких розрядів не має число 640?

· Скільки всього десятків має число 640?

· Знайти суму чисел 500 і 200.

· 1 кг зменшити на 400 г; 1 м зменшити на 10 см.

· 8 дівчаток і 10 хлопців поділилися порівну для гри у волейбол. Скільки гравців у кожній команді?

4. Каліграфічна хвилинка

Жолудів аж сім десятків

Назбирали поросятка.

Три десятки вранці з'їли.

Скільки на обід лишили? (4 десятки, або 40 шт.)

— Напишіть каліграфічно число 40 та число, яке у 10 разів більше. (400.)

5. Математичний диктант

— Запишіть числа: триста п'ятдесят, вісімсот сорок дев'ять, двісті двадцять два.

— Число 376 запишіть у вигляді суми розрядних доданків. (300 + 70 + 6.)

— Запишіть «сусідів» числа 869. (868, 870.)

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Удосконалення вмінь додавати круглі трицифрові числа (с. 13 №41)

2. Ознайомлення із відніманням круглих чисел виду 960 - 420 с.14 № 44

— Зараз ми ознайомимося з відніманням круглих чисел виду 960 - 420.

— Круглі числа віднімають аналогічно до дії додавання. Кожне із чисел розкладають на розрядні доданки. Сотні віднімають від сотень, десятки — від десятків. Знайдені різниці додають.

3.

— Обчисліть вирази, коментуючи свої дії.

Фізкультхвилинка

Слухати ми перестали

I тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо вправу починати.

Руки вгору, руки вниз,

I легесенько прогнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

4. Ознайомлення із відніманням круглих чисел .

— Розглянемо віднімання круглих чисел виду 960 - 400, 960 - 40.

Пояснення до виразу 960 - 400. Розкладаємо зменшуване на суму розрядних доданків. Сотні віднімаємо від сотень. До результату додаємо десятки.

Пояснення виразу 960 - 40. Розкладаємо зменшуване на суму розрядних доданків. Десятки віднімаємо від десятків. До сотень додаємо результат десятків.

6. Засвоєння вміння розв'язувати рівняння (с. 15 №47)

— Як називаються числа при додаванні?

— Як називаються числа при відніманні?

— Яке число є невідомим у рівнянні 340 + х = 490?

— Як обчислити другий доданок?

— Яке число є невідомим у рівнянні с - 120 = 630?

— Як обчислити зменшуване?

— Яке число є невідомим у рівнянні а + 50 = 780?

— Як обчислити перший доданок?

340 + х = 490

с - 120 = 630

а + 50 = 780

х = 490 - 340

с = 630 + 120

а = 780 - 50

х =150

с = 750

а = 730

340 + 150 = 490

750 - 120 = 630

730 + 50 = 780

7. Формування вмінь складати та розв'язувати задачі.

— Зараз ми ознайомимося із розв'язанням задачі у вигляді блок-схеми.

— Скільки коштів заплатив тато за молочні продукти? (45 грн.) Скільки тато заплатив за овочі? (35 грн.) Якими купюрами розрахувався тато на касі? (По 10 грн.) Що запитується в задачі? Для того щоб відповісти на запитання задачі, треба знати загальну кількість грошей, які витратив тато на молочні продукти та овочі. Що нам для цього потрібно зробити? (Виконати дію додавання.)

— Заповнюємо першу схему. Скільки отримали коштів? (80.)

— Як розрахувався тато? (По 10 грн.) Як нам відповісти на загальне запитання задачі? (Дією ділення.)

— Продовжуємо заповнювати блок-схему.

— Яке число ми отримали? (8.)

— Складімо вираз: (45 + 35) : 10 = 8.

10. Вправа «Рибка»

— Чи любите ви рибалити? Яких рибок ви ловили?

— Є така рибка — карликовий бичок.

— Обчисліть приклади — і ви дізнаєтесь її довжину (9 мм).

 ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1. Пояснення домашнього завдання (с. 15 № 49,50)

2. Підсумок уроку. Вправа «Мікрофон»

— Які особливі завдання ви розв'язували на уроці?

— Що нового ви дізналися на уроці?

3. Рефлексія

— Розфарбуйте рибку кольором, що відповідає вашій роботі на уроці.

«Я — молодець!» — жовтий.

«Працював добре, але інколи помилявся» — блакитний.

«Потрібно попрацювати, потренуватися більше» — зелений.



 

docx
Додав(-ла)
Дацюк Таня
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
10 лютого 2023
Переглядів
209
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку