шкільний урок волонтерства

Про матеріал
Шкільний урок волонтерства Діти-волонтери...милосердя понад усе!Виховуємо доброту
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Шкільний урок волонтерства

Номер слайду 2

Ти добра людина, ти – ВОЛОНТЕР

Номер слайду 3

Волонтерський рух – доброчинна діяльність , яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому.

Номер слайду 4

Волонтери. Ставлять перед собою мету перетворити волонтерство в елемент особистого процвітання, набуття нових знань і навичок , удосконалення здібностей, стимулюючи для цього ініціативу і творчість людей, надаючи кожному можливість бути творцем , а не користувачем-спостерігачем.

Номер слайду 5

Особливості волонтерського руху в Україні полягає в тому, що найчисельнішою групою волонтерів, які працюють у соціальній сфері, є учнівське самоврядування та молодь.

Номер слайду 6

Серед волонтерських організацій які допомагають підрозділам українських силових структур найбільш відомі: Повернись живим !

Номер слайду 7

Щороку 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтерів. Свято заснували ще 1985 року з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН.

Номер слайду 8

У нашій школі учні не лише навчаються, ще займаються волонтерською діяльністю.

Номер слайду 9

ЩО ТАКЕ ШКІЛЬНИЙ УРОК ВОЛОНТЕРСТВА?Шкільний урок волонтерства — навчальна програма, яка реалізується у форматі уроку для учнів 8-11 класів. Мета уроку — розповісти, що таке волонтерська діяльність та надихнути учнів, як своїми діями вони можуть вплинути на розв'язання соціальних проблем у своєму місті, громаді та країні.

Номер слайду 10

Волонтерський рух у школах може діяти у різних напрямках: Прибирання та охорона культурних та історичних пам'ятників;Соціальна допомога інвалідам, сиротам, людям похилого віку, просвітницька діяльність, пропаганда здорового способу життя;Пошукова робота «Волонтерська діяльність»;Екологічна робота загону;Благодійна допомога тим, хто опинився у складних життєвих обставинах;Підтримка воїнів АТО;Проведення патріотичних акцій, операцій, проектів, пам’ятних лінійок та інших заходів. Проведення благодійних ярмарок, акцій з метою надання адресної допомоги;Догляд за пам’ятниками та могилами загиблих воїнів. Пошукова робота.

Номер слайду 11

100 тисяч гривень для ЗСУ зібрали учні Краковецький ЗЗСО |-||| ст. імені Романа Шухевича під час благодійного ярмарку

Номер слайду 12

З 12 по 19 грудня у закладі проходив благодійний різдвяний ярмарок на підтримку Збройних сил України. Участь у ньому взяли учні 5-11-х класів. В закладі освіти такий ярмарок був організований вперше завдяки вчителям, школярам та їхнім батькам. Кожен мав можливість висловити свою активну громадянську позицію та долучитися до корисної справи.

Номер слайду 13

Ось такі обереги виготовили учні 7 класу для наших захисників.

Номер слайду 14

Подаруй воїну тепло!Діти ініціювали акцію «Окопна свічка», щоб зігріти захисників. Вихованці із допомогою викладачів виготовляють окопні свічки та обереги для захисників України. 

Номер слайду 15

Інструкція з виготовлення окопної свічки. Гофрокартон треба нарізати смужками, на пару міліметрів вужчими, ніж висота банки. Смужки потім скрутити у "рулетик" – він має повністю заповнювати об’єм банки. Щоби зробити гніт, треба вирізати смужку зі звичайного картону десь півтора сантиметри завширшки і 4-5 сантиметрів завдовжки. Ця смужка вставляється всередину свічки. Гніт має височіти над свічкою на 1-1,5 сантиметри. Парафін чи звичайну свічку треба натерти на крупній тертці. Отримані парафінові пластівці розтопити на водяній бані у металевій ємності та залити у банку з картоном, заповнивши її до верхнього краю картонного наповнювача. Години за дві, коли парафін застигне, свічка буде готова. Час її горіння складає близько 8 годин. Також можна виготовити з більшої банки пристрій, на який можна ставити металеву кружку чи ківш, щоби нагріти води чи приготувати якусь просту їжу. Окопну свічку в жодному разі не можна гасити дмухаючи на неї чи ллючи воду. Для того, щоб загасити таку свічку потрібно перевернути її верхом до землі або накрити зверху камінням чи тарілкою.

Номер слайду 16

Маскувальні сітки “Діти прагнуть допомагати всіма силами, але не завжди розуміють, що могли б робити. Натомість ми всі чудово знаємо, що в наших військових є постійна велика потреба в маскувальних сітках. Так з’явилася ідея запропонувати учням плести маскувальні сітки у вільний час, наприклад, на перервах. Звичайно, виключно за бажанням“.

Номер слайду 17

Матеріали для плетіння маскувальної сітки. Робота над маскувальною сіткою розпочинається з вибору матеріалів. Для основи маскувальної сітки беруть капронові рибальські сітки розміром 6х5 метрів — для накриття техніки; 1,5х10 метрів — для окопів, бліндажів та укріплень з мішків. Для плетення використовують натуральну тканину. Її нарізають смужками від 30 см до метра завдовжки, від 3 до 5 см завширшки. Колір тканини має відображати природу: траву, очерет, каміння та ґрунт. Зимові маскувальні сітки плетуть — зі вставками білої тканини, осінні — темно-жовтої та коричневої. Оливковий та пісочний вдало маскує влітку.

Номер слайду 18

Як плести маскувальну сітку: етапи та схема «змійки»Плетіння професійної маскувальної сітки включає два етапи. Перший – щільно натягнути рибальську сітку на каркас. Другий – безладно вплести тканинні смужки в сітку. Щоб створити професійну маскувальну сітку «змійкою», потрібно: Міцно прив’язати один кінець тканинної смужки до рибальської сітки. Хаотично обплести тканиною один-два вічка сітки. Дов’язати новий шматок тканини до переднього. Довільно вплітати тканину, доки 60 % сітки будуть обплетені. Прикріпити розмір маскувальної сітки після завершення роботи. Волонтери також використовують техніку «бахрома». Або поєднують плетіння «змійкою» та «бахромою».

Номер слайду 19

 "За чисте довкілля"У рамках заходів було проведено прибирання території школи, закріплених за школою узбіч дороги та озеленення зон відпочинку.

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Волонтерська діяльність Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти , доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.

Номер слайду 22

Участь молодих людей у волонтерському русі дає їм змогу зробити особистий внесок у розвʼязання соціальних проблем, випробувати свої можливості, беручи участь у проектах і програмах соціальної спрямованості.

Номер слайду 23

Принципи волонтерської діяльності Для того , щоб бути волонтером треба мати такі людські якості: любов до людей, доброта , милосердя, комунікабельність, вміння спілкуватися , розуміння потреб іншої людини, співчуття , безкорисливість , відвертість, відповідальність, відкритість. Навички необхідні волонтеру: комунікабельність, грамотність , ерудиція , розуміння проблем іншої людини, доброта , вміння слухати , наполегливість.

Номер слайду 24

Підтримка воїнів!Малюнки для Збройних сил України – це потужний спосіб висловити свою підтримку військовим, які захищають нашу країну.

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Коляду співаймо - Ісуса прославляймо»✨У період Різдвяних свят у смт. Краковець,    приносив щиру  КОЛЯДУ - на прославу Бога, та підтримку Збройних Сил України, наш ВЕРТЕП « Коляду співаймо - Ісуса прославляймо»Учасникам вертепу вдалось заколядувати  92 тисячі, та закупити дрон МAVIC 3 Pro для 103 бригади 66 батальйону ТРО.

Номер слайду 29

Для чого потрібні дрони?Дрони є очима наших військових. Вони дозволяють їм вести розвідку вздовж всієї лінії фронту, виявляти російські сили та ворожу техніку, дистанційно коригувати артилерійський вогонь. Дрони бачать росіян у тепловізорах, а українські військові роблять так, щоб їх там більше не було видно. Військова розвідка — це досить складний процес, який не обмежується одним вильотом коптера. Це справа попереднього аналізу супутникових зображень, інших розвідувальних даних з різних джерел в сукупності яких керівництво визначає задачу, а пілот дрона її виконує.

Номер слайду 30

Пікап для військових 1 вересня батьків та дітей закликають замість квітів задонатити гроші на ударні дрони для ЗСУ. Таку ідею запропонували самі школярі. Загалом благодійний фонд планує зібрати понад два мільйони гривень, щоб купити пікап для військових.

Номер слайду 31

Для чого потрібні пікапи?Пікапи потрібні для порятунку життя захисників та цивільних на лінії зіткнення, звільнених територіях, а також в сірих зонах.«Чим ближче до лінії зіткнення, тим більший масштаб гуманітарної катастрофи. Зростає потреба у швидкому виїзді поранених, які опинилися в місцях проведення бойових дій. Авто, які ми передаємо, мають широкий спектр застосування: на них перевозять як людей, так і вантажі. Яскравий приклад — це ситуація на Херсонщині. Там після підриву Каховської ГЕС завдяки пікапу вдалось евакуювати понад 30 людей, яким було важко самим пересуватися»

Номер слайду 32

Діти-волонтери!6-річна Соломія Реут збирає гроші для Збройних сил України, граючи на флейті. Дівчинка родом з Дніпра, саме там вона своєю грою на флейті збирає гроші на бронежилети для бійців. Лише за два дні їй вдалося зібрати кошти на купівлю одного бронежилета. Дівчинка каже, що не збирається на цьому зупинятися, буде збирати кошти, поки буде в цьому необхідність. Збирати гроші своєю грою з самого початку було ідеєю Соломії. 

Номер слайду 33

Янголи Свободи. Чернігівські діти роблять «янголів свободи» за кордоном та збирають гроші на відбудову пошкоджених шкіл. Янголи Свободи – це оберіг, який роблять діти, які виїхали з батьками за кордон. Маленькі чернігівці роблять їх власноруч, а потім продають на шкільних ярмарках. Зібрані кошти підуть на ремонт шкіл, які отримали руйнування внаслідок активних бойових дій. Українські янголи так сподобались за кордоном, що їх почали навіть замовляти наперед. Ініціативу назвали Save Chernihiv School.

Номер слайду 34

Дерев’яний посуд 12-річний Ґабріель Кларк з Великої Британії виготовив дерев’яний посуд для продажу та зібрав понад 250 тисяч фунтів для дітей з України.«Я сподіваюся, що ці гроші допоможуть підтримати дітей, які постраждали від війни, щоби можна було їх забезпечити їжею, водою та безпечним місцем для сну», — коментує хлопчик. Посуд, який він виготовив на підтримку українців, був розфарбований синім та жовтим кольором. 

Номер слайду 35

10-річний Ґері Кемерун створив комп’ютерну гру та планує зібрати мільйон фунтів, щоби допомогти українцям. Понад місяць хлопець працював над грою, яку назвав Splat putin, її вже можна придбати в App. Store та на Android. «Я люблю технології та ігри, подумав, що це хороший час, щоби поєднати це з допомогою українцям», — сказав 10-річний хлопець з Великої Британії журналістам. 

Номер слайду 36

 «Захист – об’єднання волонтерів». Спільними зусиллями юні волонтери зібрали 96 100 гривень й передали отцеві Володимирові.  А він - громадській організації «Захист – об’єднання волонтерів».

Номер слайду 37

Киця з БучіВід війни постраждали не тільки люди, а й тварини. Одних покинули тепер уже колишні власники, інші залишилися без опіки через смерть господарів. Вони могли загинути внаслідок обстрілів, померти від хвороб чи голоду, їх могли вбили окупанти. У нашій країні наразі багато тварин, які конче потребують нової домівки. На щастя, є українці, готові подарувати їм тепло і турботу.

Номер слайду 38

Хто тримає цей район? Пес Патрон!Відомим Патрон став наприкінці березня 2022 року, після того, як його світлину у бронежилеті розмістили співробітники ДСНС. Читачі назвали Патрона "головнокомандувачем розмінувальних операцій". Собака допоміг знешкодити чимало вибухонебезпечних предметів.

Номер слайду 39

Волонтерство під час війни. Повномасштабна війна змусила багатьох людей опинитись у скрутній ситуації. Окрім допомоги держави, на поміч прийшли волонтери. Відтак сотні тисяч людей приєдналися до волонтерського руху: допомагають у гуманітарних штабах, плетуть маскувальні сітки, закуповують амуніцію тощо. Зі збільшенням волонтерської спільноти виник також ряд проблем, зокрема через поширені стереотипи та незнання основних засад руху. Волонтером може стати кожен та кожна, хто прагне зробити внесок у перемогу України. Однак щоб якісно та ефективно допомагати населенню чи військовим у час війни, важливо розуміти, що таке волонтерство та як воно працює.

Номер слайду 40

Після повномасштабного вторгнення всі почали допомагати як могли і діти , і молодь , дорослі . Всі стали волонтерами.

Номер слайду 41

Висновки Отже , не дивлячись на ризики, які супроводжують українське волонтерство протягом російсько-української війни , починаючи з 2014 року по теперішній час , кількість волонтерів не зменшується. Навпаки додається більше людей. Люди адаптувались до воєнного стану і переналаштували свою діяльність до умов війни. Швидкість з якось українці відгукуються на фізичну і матеріальну допомогу для захисників і біженців , вражає. Тож продовжуємо робити добро ! Гуртуємось! Тримаємось! Діємо!

pptx
Додано
26 жовтня
Переглядів
139
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку